Pantanal 2024/2025: zielone serce Brazylii

10 dni
06-02-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1950

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę polskiego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Zwiedzanie Sao Paulo.
 • Rejs po rzece Paragwaj.
 • Bilet wstępu na safari na koniach.
 • Bilet wstępu do muzeum kawy w Santos.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu lokalnych biletów lotniczych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Pantanal to suche i wilgotne lasy tropikalne, otwarte sawanny, jeziora, a nawet słonawe laguny. Bogactwo tworzących równinę ekosystemów i nieskażonej cywilizacją przyrody sprawia, że region ten, łączący Brazylię, wschodnią Boliwię i północno-wschodni Paragwaj zasługuje na miano prawdziwego raju na ziemi.


Plan podróży

1.dzień

Wylot do São Paulo

Naszą wyprawę rozpoczniemy od przelotu do São Paulo – największego miasta Ameryki Południowej. Nazywane często “Miastem Kontrastów” miasto zachwyca różnorodnością architektoniczną i nie tylko…

2.dzień

São Paulo

Po przylocie do do São Paulo rozpoczniemy panoramiczne zwiedzanie miasta. Udamy się do Parku Ibirapuera, stanowiącego jeden z największych parków na kontynencie z powierzchnią 1,58km² Pospacerujemy także po Avenida Paulista, przy której znajdują się budynki takie jak: Casa das Rosas, siedziba Centralnego Banku Brazylii czy Conjunto Nacional.

Następnie wjedziemy na 26-te piętro wieżowca wzorowanego na empire State Building w Nowym Jorku. „Banespa”, bo tak nazywa się budynek, rozpościera przed sobą widok na panoramę miasta. Po dniu pełnym wrażeń zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

3.dzień

Corumba

Po śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko i przelot do Corumba – miasta położonego na zachodnim krańcu Brazylii w stanie Mato Grosso do Sul przy granicy z Boliwią. To właśnie tutaj rozpościera się piękna przyroda krainy Pantanal, gdzie można z bliska obserwować różne ekosystemy, takie jak jak sawanna, suche i wilgotne lasy tropikalne oraz jeziora.

Naszą wyprawę przyrodniczą zaczniemy od odwiedzenia muzeum, które przybliży nam region Pantanal. Po południu udamy się w rejs po rzece Paragwaj. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

4.dzień

Nad Rzeką Miranda

Po śniadaniu odwiedzimy słynny posąg Chrystusa, a następnie przybliżymy się do granicy z Boliwią. Po obiedzie ruszymy  w głąb Pantanalu. Dojedziemy do lodge nad rzeką Miranda, gdzie skorzystamy z wycieczki łódką po rzece. Przy odrobinie szczęścia spotkamy tujuju – słynnego ptaka, będącego symbolem Pantanalu. Dzień zakończymy obserwacją zachodu słońca na rzece. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

5.dzień

Safari na koniach

Po śniadaniu udamy się na jedno z rancz, gdzie czeka nas przejażdżka konna pośród lasu i mokradeł. Podczas spacerów na ranczo będą nam towarzyszyć przepiękne ary hiacyntowe. Po tak rozpoczętym dniu powrócimy do hotelu na obiad i relaks. Następnie czeka nas nocna wyprawa na łapanie kajmanów. Nocleg w hotelu.

6.dzień

Fazenda Sao Francisko

Po śniadaniu udamy się do Fazenda Sao Francisko, czyli domu na jednej z tutejszych plantacji. Czeka nas dzień pełen atrakcji, takich jak łowienie piranii, tropienie kajmanów. Wieczorny dojazd do Bonito. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

7.dzień

Pantanal

Śniadanie i czas relaksu w hotelu. Możliwość spaceru i odwiedzenia pobliskich wodospadów, jak również kąpieli. Nocleg w hotelu.

8.dzień

Nad Rzeką Sucuri

Po śniadaniu udamy się do malowniczej jaskini, w środku której znajduje się jezioro. Po południu czeka nas wspaniała przejażdżka Rzeką Sucuri, uchodzącej za jedną z trzech najczystszych rzek świata. Dzień zakończymy obserwacją ar czerwonych, które upodobały sobie na miejsce zamieszkania jedną z formacji wapiennych w okolicach Bonito. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

9.dzień

São Paulo

Po śniadaniu krótki relaks w hotelu, a następnie transfer na lotnikso i przelot do São Paulo. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

 

 

10.dzień

Santos

Po śniadaniu udamy się do Santos. Odwiedzimy tutaj muzeum kawy i skorzystamy z przejażdżki starym tramwajem. Po południu transfer na lotnisko i wylot z São Paulo. Zaprasyamy do wypraw z nami do Brazylii i nie tylko podczas następnej wyprawy..

Pantanal 2024: zielone serce Brazylii

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Peru Express 2024

$1795 8 dni 09-21-2024

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi 2025/2026

$5195 19 dni 01-08-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024/2025

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024 09-30-2025 11-19-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 135