Papua Nowa Gwinea 2024/2025: Festiwal Hagen

15 dni
08-09-2024 08-11-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $4590

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Bilet wstępu na Festiwal Hagen.
 • Bilet wstępu na Mini-Festiwal Hagen.
 • Wizyta w tradycyjnej wiosce papuaskiej.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę polskiego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Przelot samolotem z Port Moresby do Mt Hagen.
 • Przelot samolotem z Lae do Port Moresby.
 • Piknik w Dolinie Ramu.

Cena nie zawiera

 • Kosztu  międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Opłat wizowych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Wyżywienia innego niż wymienionego w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Kultura i historia

Rozrywka

Wczasy


Plan podróży

1.dzień

Lot do Papui

Już wkrótce Papua Nowa Gwinea powita nas z całą swoją okazałością. Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do Filipin.

2.dzień

Dzień w przestworzach

Dzisiaj dalej w przestworzach w oczekiwaniu na niesamowite wrażenia.

3.dzień

Przylot do Manila

Po przylocie do Filipin czeka nas przejazd do hotelu na śniadanie i odpoczynek. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Manili od zwiedzania Intramuros. Odkryjemy zabytkowe fortyfikacje i kościoły tej historycznej dzielnicy.

Po lunchu czeka nas relaks na jednej z plaż w okolicy Pasay lub Pasig. Nocleg w hotelu w Manili.

4.dzień

Manila

Po śniadaniu udamy się do chińskiej dzielnicy Binondo, gdzie zanurzymy się w kulturze i skosztujemy tradycyjnych chińskich przysmaków. Następnie pospacerujemy po Escolta Street, zabytkowej ulicy handlowej.

Po lunchu i skosztowaniu autentycznych filipińskich potraw w lokalnej restauracji udamy się do Parku Rizal. Jest to idealne miejsce na odpoczynek i obserwowanie życia towarzyskiego w centrum miasta.

Wieczorem udamy sie na lotnisko, by wyruszyć w dalszą drogę do stolicy Papui – Port Moresby.

Papua Nowa Gwinea

5.dzień

Port Moresby

Po przylocie do Papui – Nowej Gwinei przejedziemy do stolicy Port Moresby i udamy się do hotelu.

Wczesnym popołudniem wybierzemy się na wycieczkę po mieście – odwiedzimy budynek parlamentu, Muzeum Narodowe i galerię sztuki. Dzień zakończymy kolacją.

Nocleg w Port Moresby.

6.dzień

Mount Hagen

Wczesnym rankiem udamy się na lotnisko, by dostać się na górę Hagen. Tutaj zakwaterowanie w hotelu otoczonym bujną zielenią i pięknymi krajobrazami. Kolacja i nocleg.

Następnie pojedziemy na główny rynek Mount Hagen, gdzie można zobaczyć wszelkiego rodzaju plemienne, unikalne dla obszaru Nowej Gwinei artefakty.

Następnie wyruszymyw okoliczne góry i przy odrobinie szczęścia zobaczymy rajskie ptaki, kolczatki górskie i kazuary. Powrót do Mount Hagen na kolację i nocleg.

7.dzień

Wizyta w tradycyjnej papuaskiej wiosce

Dzisiaj udamy się do miejscowej wioski, gdzie skosztujemy tradycyjnej potrawy papuaskiej “mumu” Jest to potrawa przygotowana podczas pieczenia w ziemi na rozżażonych kamieniach przy użyciu liści bananowca i paproci, słodkich ziemniaków, bananów oraz wieprzowiny.

Podczas oczekiwania na posiłek zapoznamy się z różnymi zwyczajami i tradycyjnymi umiejętnościami tutejszych mieszkańców, takich jak rozpalanie ognia czy strzelanie z łuku.

Po hucznej uczcie udamy się na trekking do pobliskiego wodospadu, gdzie będziemy mogli popływać i nacieszyć się urokiem tutejszych lokalnych wód. Następnie powrócimy na górę Hagen do Kaibar, lokalnej restauracji w ścianie.

Nocleg w Mt Hagen.

Men Dani tribe shoot an arrow. May 15, 2012 The Baliem Valley, Indonesian, New Guinea
8.dzień

Luglamp

Po śniadaniu udamy się zobaczyć plemię Luglamp, aby uczestniczyć w obchodach Dnia Szkoły. Jest to swoisty Mini-Hagen Festiwal, gdzie jako jedyni turyści poznamy to święto oragizowane przez tutejszych uczniów i nauczycieli.

Po obchodach powrócimy do Mt. Hagen. Po lunchu udamy się natomiast na plantację kawy. Następnie obiad w słynnym Hotelu Highlander. Nocleg.

9.dzień

Festiwal Hagen

Dzisiaj wielki dzień festiwalu! Dotrzemy na miejsce festiwalu wystarczająco wcześnie, aby być świadkiem, jak uczestnicy przygotowują swoje kostiumy.

Będzie możliwość pomalowania twarzy (za dodatkową opłatą) oraz wzięcia udziału w tradycyjnych grach. Po uroczystościach powrót do hotelu na kolację.

10.dzień

Festiwal Hagen

Dzisiaj kolejny dzień festiwalu i kolejna porcja tańców i rozrywki z możliwością zrobienia wspaniałych zdjęć pamiątkowych. Nocne wyjście na Mount Hagen z okazji zakończenia festiwalu. Nocleg.

11.dzień

Goroka

Dzisiaj opuszczamy Mt Hagen, aby wyruszyć w dalszą podróż. Po drodze czeka nas lunch w hotelu Mt Wilheam w prowincji Simbu. Poznamy też plemię Szkieletów Mindima.

Zatrzymamy się także przy Muzeum J. K. McCarthy’ego, w którym znajdują się eksponaty od II wojny światowej aż po tradycyjne relikty pochodzące z Nowej Gwinei. Nocleg w Goroka.

12.dzień

Port Moresby

Po porannym locie z Lae do Port Moresby czas na czas wolny i odpoczynek.

Nocleg w Port Moresby.

13.dzień

Wylot z Port Moresby

Mamy nadzieję, że Papua Nowa Gwinea zrobiła na Was wrażenie. Dziś wzlatujemy do Manila, aby dalej udać się w podróż do domu.

Zapraszamy też na inne wycieczki z Rek Travel Adventure. A może tym razem Falklandy?

Papua Nowa Gwinea 2024: Festiwal Hagen

14.dzień

Manila

Po przylocie do Manila czas na nocleg i odpoczynek.

15.dzień

Wylot z Manila

Dzisiaj czeka nas ostatni etap naszej podróży, czyli lot do domu.

Zapraszamy też na inne wycieczki z Rek Travel Adventure. A może tym razem Falklandy?

Pokaż cały plan wycieczki

15 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).