Falklandy 2024/2025: podróż na dalekie południe

12 dni
03-11-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $4450

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w Chile w hotelu o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Zakwaterowanie w Stanley w hotelu o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Zakwaterowanie na wyspie Sea Lion w hotelu o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych
 • Śniadania w hotelach.
 • Pakowany lunch na wycieczki całodniowe x 2.
 • Bilet lotniczy na wyspę Sea Lion.
 • Wycieczki według programu.
 • Bilety wstępu do wszystkich atrakcji wymienionych w programie.
 • Transport prywatny.
 • Opiekę pilota polskojęzycznego na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę lokalnego przewodnika.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu lotów na trasie Santiago de Chile – Punta Arenas – Santiago de Chile.
 • Kosztu lotów na trasie Punta Arenas – Stanley – Punta Arenas.
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków o charakterze osobistym.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Falklandy to archipelag na południowym Atlantyku, pełen dzikiej przyrody i bogatej historii. Znajdziesz tu niezwykłe gatunki ptaków morskich, malownicze krajobrazy oraz ślady burzliwej przeszłości. Czekają tu niezapomniane przygody dla każdego podróżnika!

 


Plan podróży

1.dzień

Lot do Santiago de Chile

Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do Santiago de Chile –  dynamicznego, kosmopolitycznego i tętniącego życiem miasta zaskakującego swoim charakterem nie jednego turystę.

2.dzień

Punta Arenas

Po przylocie do Santiago de Chile czeka nas transfer i lot krajowy do Punta Arenas. Następnie przejazd do hotelu i odpoczynek, po którym zaczniemy zwiedzanie miasta.

Zobaczymy m.in. Plaza de Armas, czyli główny plac miasta z królującym nad nim monumentem na cześć Magellana, otoczony kolonialnymi rezydencjami z początków XX wieku. Udamy się na spacer nad brzegiem Cieśniny Magellana, gdzie zaobserwować można kolonie kormoranów, a czasem nawet delfiny, wieloryby, czy lwy morskie. Kolacja i nocleg w Punta Arenas.

3.dzień

Stanley - Wyspy Falklandzkie

Po śniadaniu czas wolny, a po nim transfer na lotnisko na lot do MPA – Falklandy. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek, po którym rozpoczniemy zwiedzanie miasta.

Zobaczymy m.in. anglikańską Katedrę, Whalebone Arch, Jubilee Villas, pomnik Margaret Thatcher, Pomnik Wyzwolenia 1982. Odwiedzimy Muzeum Historyczne Dockyard. Na koniec pójdziemy zobaczyć Governemnt House – dom i miejsce pracy gubernatora Wysp Falklandzkich.

Po przerwie udamy się na wycieczkę, aby po raz pierwszy zobaczyć pingwiny Magellana. To szczególne miejsce nad oceanem nazywa się “Gypsy Cove”. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy kultowym wraku znanym jako “Lady Liz” oraz poznamy jego historię. Powrót do hotelu na nocleg.

4.dzień

Kelp Point - Stanley

Falklandy – przygoda czas start! Dzisiaj czeka nas jazda terenowa i obcowanie z dziką przyrodą. Jazda samochodami z napędem na 4 koła z podziwianiem spektakularnej przyrody i historycznych zabytków jest przeżyciem niezapomnianym. Będziemy mieć okazję zobaczyć gigantyczne słonie morskie, wrak St. Mary oraz kolonię pingwinów Gentoo.

Po południu powrót do Stanley.

5.dzień

Wyspa Lwów Morskich

Po śniadaniu czeka nas lot na wyspę Sea Lion, która stanowi Narodowy Rezerwat Przyrody oraz obszar Ramsar (The International Convention for the Protection of Wetlands).

Wyspa Sea Lion położona jest na południowo-wschodniej części Falklandów i jest domem dla lwów morskich. Charakteryzuje się wysokimi i skalistymi klifami oraz wyjątkową przyrodą.  Sea Lion Island jest też jednym z najlepszych miejsc, w którym można spotkać orki “Killer Whale”.

W bliskim sąsiedztwie pingwinów Magellana żyją pingwiny Gentoos. Te miejsca są także naturalnym środowiskiem niezwykłych ptaków – są to południowe gigantyczne petrele. Mieszkańcami wyspy są także pingwiny Rockhopper, cesarskie kormorany i bardzo zainteresowane odwiedzającymi ich turystami pręgowane Caracaras – ptaki z rodziny sokołowatych i wiele innych ciekawych zwierząt do obserwacji.

Wieczorem  udamy się w lot powrotny do Stanley. Po przylocie nocleg w hotelu.

6.dzień

Wyspa Bleaker

Falklandy słyną z domu dla zwierząt. Dzisiejszego dnia polecimy na Bleaker Island, należącą do grupy wysp uznawanych na całym świecie za ostoję ptaków.

Na wyspie możemy obserwować pingwiny Gentoo (ok. 2100 par), pingwiny mogilańskie gniazdujące w norach niedaleko plaży oraz pingwiny Rockhoppers (ok. 800 par) wzdłuż południowej strony Long Gulch. Skaliste klify są również miejscem lęgowym kormoranów skalnych, a największa kolonia stanowi ponad 8000 par kormoranów cesarskich. Na Bleaker Island zarejestrowano 47 gatunków lęgowych. Na plaży można spotkać lwy morskie, a w ocenie delfiny Commersona i wieloryby południowe oraz płetwale zwyczajne.  Zachód słońca nad Sandy Bay z gromadzącymi się na piasku pingwinami to spektakularny widok.

Nocleg spędzimy w lodge.

7.dzień

Stanley - Przylądek Pembroke

Po śniadaniu i w zależności od wyznaczonej godziny naszego lotu wrócimy do Stanley. Tu poznamy Falklandy i ich najbardziej oddalony na północ punkt – Cape Pembroke i latarni morskiej położonej ponad 7 mil od Stanley.. Tutaj również znajduje się pomnik upamiętniający zatoniecie statku marynarki wojennej “Atlantic Conveyor”. Podczas jego zatonięcia, w 1982 roku, śmierć poniosło 12 marynarzy. Nocleg w hotelu.

8.dzień

Volunteer Point - Stanley

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę „off road” do Volunteer Point, na wschodzie Falklandów. Miejsce to stanowi dom dla wielu gatunków pingwinów takich jak: King, Gentoo i Magellanic, a także endemicznych i nie endemicznych gatunków ptaków.

Podczas podróży będziemy przejeżdżać również przez pola bitewne konfliktu pomiędzy Wielką Brytania a Argentyną z 1982 roku.

Naszą drogę „off road” zaczniemy od Farmy Johnson’s Harbor.  Zapoznamy się z zasadami obowiązującymi na terenie chronionym – Volunteer Point. Następnie będziemy korzystać z wolnego czasu przebywając w tym pięknym miejscu wśród zwierząt.  Pod koniec dnia wrócimy do Stanley na nocleg.

9.dzień

Pola Bitewne Fitzroy

Dziś wybierzemy się na wycieczkędo Fitzroy Farm Settlement, by poznać historię konfliktu na Falklandach.  Zobaczymy jak mieszkańcy żyją na farmie i jak wygląda dla nich okres letni.

Podczas wycieczki zobaczymy również ciekawe formacje skalne, znane jako Stone Runs i Rivers of Stone. Następnie odwiedzimy pomniki brytyjskich okrętów “Sir Galahada” i “Sir Tristrama” i zobaczymy pomnik Welsh Guards poświęcony tym, którzy stracili życie podczas bombardowania. Zobaczymy pola bitewne w okolicy Stanley i wzgórz Two Sisters oraz pozostałości po argentyńskim helikopterze Chinook zestrzelonym Brytyjczyków. Po południu wracamy do Stanley, gdzie będziemy mieć czas na ostatnie zakupy oraz pożegnalny spacer po okolicy przed noclegiem w hotelu.

10.dzień

Punta Arenas

Falklandy Po śniadaniu transfer na lotnisko MPA na lot do Punta Arenas (Chile). Po przylocie transport do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

11.dzień

Punta Arenas - Santiago de Chile

Po śniadaniu transport na lotnisko na lot do Santiago de Chile, gdzie uczestnicy maja przesiadkę na lot powrotny do miejsca zamieszkania.

12.dzień

Wylot z Santiago de Chile

Przylot do do miejsca docelowego. Pożegnanie z grupą.

Sprawdź inne wycieczki do Ameryki Południowej z Rek Travel Adventure: Kolumbia, Chile i Boliwia, Peru.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi 2025/2026

$5195 19 dni 01-16-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024/2025

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024 09-30-2025 11-19-2024

Pantanal 2024/2025: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024 06-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 131