Patagonia- wycieczka z Rek Travel do Ziemi Ognistej

Patagonia dla aktywnych 2024/2025 (Chile, Argentyna, Urugwaj)

15 dni
11-02-2024 02-04-2025 11-04-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $4295
Promocja $3795

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokiej klasie turystycznej w pokojach 2-osobowych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Wszystkie opłaty lotniskowe.
 • Prywatny transport na całej trasie zwiedzania.
 • Śniadania (13).
 • Pakowany lunch. (3)
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Koszt wycieczki całodniowej do Urugwaju – Colonia del Sacramento.
 • Rejs promem pasażerskim do Colonia del Sacramento.
 • Wycieczkę po Buenos Aires.
 • Wstęp do Parku Narodowego Tierra del Fuego.
 • Wstęp do Parku Narodowego Torres del Paine.
 • Rejs po Kanale Beagle.
 • Wycieczkę pod lodowiec Perito Moreno.
 • Wstęp na zwiedzanie jaskini Cueva del Milodon.
 • Transport i trekking z przewodnikami górskimi do Base las Torres.
 • Rejs na Wyspę Magdalena.
 • Rejs do lodowców Balmaceda i Serrano.
 • Bilety wstępu do wszystkich atrakcji.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu 3 przelotów wewnętrznych (Buenos Aires – Ushuaia, Ushuaia – El Calafate, Puerto Arenas – Santiago de Chile).
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach.
 • Wydatków natury osobistej oraz zwyczajowych napiwków.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Patagonia to miejsce, które trudno opisać. Pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl, myśląc o tej okolicy, to góry i pola lodowe.

Jaskinie

Kultura i historia

Parki narodowe

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Lot do Buenos Aires

Patagonia to piękne miejsce na Ziemi. Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo – bagażowej i lotu do Buenos Aires.

Patagonia

2.dzień

Buenos Aires

Dzisiaj zwiedzimy Buenos Aires. Zobaczymy kolorową dzielnicę La Boca, a także piękne uliczki San Telmo. Odwiedzimy Katedrę̨ oraz Plaza de Mayo.

Następnie zobaczymy dzielnicę Recoleta i słynny cmentarz, będący miejscem spoczynku wielu sławnych osobistości np. Evity Peron.

Po zwiedzaniu udamy się̨ do hotelu na nocleg.

3.dzień

Colonia Del Sacramento

W tym dniu wybierzemy się̨ promem do niewielkiego, kolonialnego miasteczka, położonego w południowej części Urugwaju, około 175 km na południe od stolicy Urugwaju, Montevideo.

Colonia del Sacramento, bo o nim mowa, to urugwajska perełka z historycznym centrum i brukowanymi uliczkami, założona przez Portugalczyków w 1680r.

Promem pasażerskim wrócimy do Buenos Aires na nocleg.

4.dzień

Buenos Aires, Ushiaia, Park Narodowy Tierra Del Fuego

Dziś żegnamy Buenos Aires i lecimy na południe Ziemi Ognistej i słynnego Miasta na Końcu świata- Ushuaia. Po przylocie udamy się na wycieczkę do Parku Narodowego Tierra del Fuego, podczas której będziemy podziwiać ośnieżone szczyty, torfowiska, doliny wspanialej zieleni, rzeki i jeziora.

Zobaczymy punkt widokowy na Kanał Beagle. Podczas wycieczki odbędziemy krótkie spacery i zobaczymy Zatokę Lapataia, Zatokę Ensenada i Acigami Lake.

5.dzień

Rejs po Kanale Beagle, Ushuaia, El Calafate, El Chalten

Dziś rano wybierzemy się na rejs po Kanale Beagle. Podczas wycieczki przepłyniemy obok znanej latarni morskiej Les Eclaireus i będziemy obserwować ptactwo i m.in. kormorany, jak również wypoczywające lwy morskie. Po około 4 godzinach wracamy do Ushuaia.

Po południu żegnamy się z Ziemia Ognista i wyjezdzamy na lotnisko skad polecimy do El Calafate. Po przylocie przejeżdzamy do El Chalten. Miasteczko leżące u stóp Cerro Fitz Roy, otoczone lodowcami, jeziorami i lasami stanowi przyrodniczy klejnot Patagonii.

Przejedziemy odcinkiem legendarnej Ruta 40, a także obok miejsca gdzie słynni rewolwerowcy Butch Cassidy i Sundance Kid ukrywali się podczas swoich wędrówek. Nocleg w hotelu.

6.dzień

Cerro Fitz Roy

Po śniadaniu udamy się na jeden z najbardziej spektakularnych i niezapomnianych szlaków górskich w Patagonii. Przez imponujące krajobrazy i lasy dotrzemy na punkt widokowy u podnóża szczytu Cerro Fitz Roy.

Pomimo raczej umiarkowanej wysokości bezwzględnej, góra ma ściany o wysokości do 2300 metrów i jest uważana za ciężkiego przewodnika, wymagająca dużych umiejętności technicznych oraz zaskakując zdradziecką pogodą. Dla osób, które nie mogą̨ lub nie lubią̨ dużo chodzić́ możliwość rejsu po Lagunie Desierto. Chęć należy zgłosić wcześniej do biura.

Stopie trudności: 3/5, dystans: 17 km, szacowany czas: 8-9 h

7.dzień

El Chalten, El Calafate

Po śniadaniu żegnamy się̨ z El Chalten i udajemy się̨ do El Calafate położonego nad brzegiem jeziora Lago Argentino, miasto hodowców owiec i turystyczne centrum, które przyciąga licznych turystów Parkiem Narodowym Los Glaciares oraz znajdującymi się na jego terenie trzema lodowcami i słynnym olbrzymem Perito Moreno.

Transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu.

8.dzień

Perito Moreno

Rankiem wyjedziemy do Los Glaciares, Parku Narodowego wpisanego na listę̨ światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się̨ tam słynny lodowiec Perito Moreno.

Będziemy świadkami niezwykłego spektaklu przyrody – obrywających się̨ kawałków lodu, świadczących o nieustannym ruchu lodowca.

Po południu powrót do El Calafate i nocleg w hotelu.

Dla chętnych możliwość́ dodatkowego rejsu do czoła lodowca w cenie około $30 od osoby.

Ponadto dla chętnych i wytrwałych jest możliwość́ Mini Trekkingu na lodowcu lub Big Ice Trekkingu pod okiem wykwalifikowanych przewodników. Chęć́ udziału trzba zgłosić́ przed wylotem. Koszt do potwierdzenia.

9.dzień

El Calafate, Puerto Natales

Po śniadaniu żegnamy się z argentyńska częścią Patagoni i przejeżdżamy granicy z Chile w kierunku Puerto Natales – urokliwego miasteczka położonego nad znana Zatoka Ostatniej Nadziei „Ultima Esperanza”.

Czas na odpoczynek i zwiedzanie miasteczka. Nocleg w hotelu.

10.dzień

Park Narodowy Torres Del Paine

Po śniadaniu udamy się na całodzienną wycieczkę̨ do Parku Narodowego  Torres del Paine. Nazwany ósmym Cudem Natury zachwyca każdego odwiedzającego.

Podczas wycieczki odwiedzimy miejsca jak Cueva del Milodon – jaskinie słynne z odkrycia szczątków wymarłego leniwca olbrzymiego Mylodon Darwini.

Punkt widokowy na piękne jezioro Lago Nordenskjold, Lago Grey z unoszącymi się̨ po jego powierzchni bryłami lodowymi. Tutaj udamy się na trekking do punktu widokowego na lodowiec Grey. Zatrzymamy się na punkcie widokowym na Lago Pehoe z widokiem na majestatyczne Cuernos del Paines i Górę̨ Paine Grande.

Na koniec żegnając się z parkiem odwiedzimy wodospad Cascada Paine.

Powrót do Puerto Natales. Nocleg w hotelu.

11.dzień

Base las Torres

Dzisiaj czeka nas wymagający szlak godny swej reputacji do jednego z najważniejszych miejsc w Parku Narodowym Torres del Paine – Base las Torres.

Wędrówkę̨ w górę rozpoczniemy od Hosteria las Torres. Pokonamy Valle Ascencio i przekroczymy rzekę Ascencio. Panoramiczne widoki na pampę̨, jeziora i samą dolinę̨ wynagrodzą̨ nam jednak 2,5 kilometrowy marsz w górę po porywistym wietrze.

Następnie szlak schodzi do Refugio El Chileno. Roślinność tutaj odpowiada preandyjskiemu matorralu, następnie szybko zmienia się w las.

Ostatni etap jest najtrudniejszy. Prowadzi 0,8 km, zajmie około 45 minut i prowadzi do punktu widokowego Las Torres na trzy gigantyczne wieże granitowe.

Po odpoczynku powrót w kierunku Hosteria Las Torres i powrot do Puerto Natales.

Stopień trudności: 4/5, dystans: 20 km, szacowany czas: 8-9 h

12.dzień

Rejs do lodowców Balmaceda i Serrano

Rankiem udamy się w rejs do fiordów Ultima Esperanza u stóp lodowców Balmaceda i Serrano położonych w Parku Narodowym Bernardo O’Higgins.

Najpierw dotrzemy do Monte Balmaceda i lodowca, skąd kontynuujemy rejs do Puerto Toro.

Po powrocie do łodzi umili nam czas unikatowy aperitif z lodu lodowca. Następnie powrócimy do Puerto Natales i pożegnamy się z Zatoka Ostatniej Nadziei.

Przejedziemy do stolicy chilijskiej Patagonii – Punta Arenas. Nocleg w hotelu.

13.dzień

Rejs Isla Magdalena, Punta Arenas, Santiago de Chile

Po wczesnym śniadaniu udamy się w rejs po cieśninie Magellana. Podczas rejsu opłyniemy również̇ wyspę̨ Marta, która stanowi dom dla lwów morskich.

Po tych emocjonujących momentach i powrocie na brzeg udamy się do Punta Arenas na lunch i ostatni zakup pamiątek. Następnie czeka nas lot do Santiago de Chile. Po przylocie przejazd do hotelu na nocleg.

14.dzień

Santiago de Chile

Po porannym zwiedzaniu Santiago de Chile czeka nas transfer na lotnisko i lot do domu w poźnych godzinach wieczornych.

15.dzień

Wylot z Santiago de Chile

Przylot do Chicago i pożegnanie z grupą. Zapraszamy na kolejne wyprawy z Rek Travel Adventure. Może tym razem Kilimandżaro?

Patagonia dla aktywnych 2024 (Chile, Argentyna, Urugwaj)

Pokaż cały plan wycieczki

15 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Peru Express 2024

$1795 8 dni 09-21-2024

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi 2025/2026

$5195 19 dni 01-08-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024/2025

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024 09-30-2025 11-19-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 135