Patagonia 2024/2025: podróż na koniec świata (Chile, Argentyna)

13 dni
11-21-2024 02-19-2025 11-24-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3580

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych ze śniadaniem
 • Prywatny transport
 • Opieka polskiego przewodnika na całej trasie wycieczki (4 dzień- śniadanie i lunch, 5,5i11 dzień – lunch box, 7 dzień- lunch)
 • Opieka przewodników lokalnych
 • Wyżywienie według programu wycieczki
 • Rejs na obserwacje wielorybów
 • Rejs po Kanale Beagle
 • Rejs do lodowców Balmaceda i Serrano
 • Bilet wstępu do Tierra Del Fuego NP
 • Bilet wstępu do Los Glaciares NP
 • Bilet wstępu do Torres Del Paine NP
 • Tango show z kolacją w Buenos Aires

Cena nie zawiera

 •  Koszt biletów międzynarodowych
 • Koszt biletów lokalnych
 • Ubezpieczenie (możliwość zakupu w biurze Rek Travel)
 • Zwyczajowe napiwki

Patagonia to miejsce, które trudno opisać. Pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl, myśląc o tej okolicy, to góry i pola lodowe. I oczywiście rozległość tej krainy. Mówi się, że obejmuje ona ponad 300 000 mil kwadratowych zarówno w Chile, jak i w Argentynie, przecinając łańcuch górski Andy i rozciągając się od Oceanu Spokojnego na zachodniej granicy Chile po Ocean Atlantycki na wschodniej granicy Argentyny.

Parki narodowe


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - SANTIAGO

W tym dniu grupa spotyka się na lotnisku w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Santiago de Chile.

2.dzień

SANTIAGO

Przylot do Santiago de Chile. Z lotniska jedziemy do hotelu, gdzie po zostawieniu bagaży w hotelu udamy się na zwiedzanie Santiago – kosmopolitycznej stolicy Chile. Zobaczymy Plaza de Armas (słynny plac w samym sercu Santiago), Katedrę, budynek Poczty Głównej, jak również Pałac Prezydencki La Moneda, malutką dzielnicę Paris-Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco. Na koniec udamy się na słynne wzgórze San Cristobal, gdzie skorzystamy z kolejki i wjedziemy na punkt widokowy skąd będziemy podziwiać panoramiczny widok na stolice i pasma górskie Andów otaczających metropolie. Powrót do hotelu. Nocleg.

View of Plaza de Armas (Santiago, Chile)
3.dzień

SANTIAGO DE CHILE - PUNTA ARENAS

Dziś przyjedziemy na lotnisko na lot na południe Chile do Punta Arenas – stolicy chilijskiej Patagonii. Po przylocie wyruszymy na zwiedzanie centrum historycznego miasta, zobaczymy Plaza de Armas ze słynnym pomnikiem Fernando Magellana, Costanere z widokiem na Cieśninę Magellana. Powrót do hotelu. Nocleg.

Panoramic view of Punta Arenas and Straits of Magellan. Patagonia, Chile, South America
4.dzień

FRANCISCO COLOANE PARK I OBSERWACJA WIELORYBÓW - PERTO NATALES

Dziś bardzo wcześnie rano około godziny 4  wybierzemy się na wycieczkę do Parku Francisco Coloane i Cape Froward, najbardziej wysunięty na południe punkt świata kontynentalnego, lodowce, humbaki, wieloryby sei, delfiny południowe, Toninas Overas, pingwiny magellańskie są częścią cudów natury tego południowego obszaru Cieśniny Magellana i Ziemi Ognistej. Stanowi jedno z najbardziej odległych i dziewiczych miejsc na planecie. Całodniowa wycieczka pozwoli nam poczuć naturę w jej najbardziej naturalnym stanie. 50 kilometrów na południe od Punta Arenas przejedziemy do portu, skąd żeglujemy przez 10 godzin. Podczas rejsu możemy cieszyć się wyjątkowym krajobrazem otoczonym górami, lodowcami i lasami lengas i coihues. Życie morskie obecne na tym obszarze nie przestanie nas zaskakiwać ze względu na bliskość i obfitość: lwy morskie, petrele, kormorany, delfiny południowe, humbaki, itp. sprawią, że poczujemy, że natura jest tu odczuwalna i żyje. Po przypłynięciu do portu, będziemy kontynuwać podróż w kierunku Puerto Natales – miasta położonego nad słynną Zatoką Ostatniej Nadziei. Nocleg w hotelu.

Cape Froward,

 

5.dzień

TORRES DEL PAINE NP

Po śniadaniu udamy się na całodzienną wycieczkę do najpiękniejszego górskiego parku narodowgo południowoamerykańskiego kontynentu – Torres del Paine. To park narodowy, który został wpisany na listę UNESCO, a według National Geographic jest piątym najpiękniejszym miejscem na świecie. Nazwany ósmym Cudem Natury zachwyca każdego odwiedzającego. Podczas wycieczki odwiedzimy miejsca jak punkt widokowy na piękne jezioro Lago Nordenskjold, Lago Grey z unoszącymi się po jego powierzchni bryłami lodowymi. Tutaj udamy się na krótki spacer do punktu widokowego na lodowiec Grey. Zatrzymamy się na punkcie widokowym na Lago Pehoe z widokiem na majestatyczne Cuernos del Paines i Górę Paine Grande. Dzisiejszą noc spędzimy w parku w Lodge z pięknym widokiem na majestatyczne góry.

Torres del Paine mountains, Patagonia, Chile
6.dzień

TORRES DEL PAINE NP - PUERTO NATALES

Dziś kontynuujemy dalsze zwiedzanie Parku. Piękne widoki szmaragdowych jezior, góry oraz dzikie zwierzęta, a przy odrobinie szczęścia może uda nam się zobaczyć Króla Parku – Pumę. Na koniec żegnając się z Parkiem imponujący wodospad Cacada Paine. Zmierzając w kierunku Puerto Natales zatrzymamy się w Cueva del Milodan – jaskinie słynne z odkrycia szczątków wymarłego leniwca olbrzymiego Mylodon Darwini. Nocleg w hotelu.

argentyna wycieczka z rek travel

 

7.dzień

REJS DO LODOWCÓW BALMACEDA I SERRANO

Rankiem udamy się w rejs do fiordów Ultima Esperanza u stóp lodowców Balmaceda i Serrano położonych w Parku Narodowym Bernardo O’Higgins. Najpierw dotrzemy do Monte Balmaceda i lodowca, skąd kontynuujemy rejs do Puerto Toro. Wysiadamy na ląd i odbywamy krótki trekking poprzez las, aż docieramy do ściany lodowcaSerrano. Po powrocie do łodzi umili nam czas unikatowy aperitif z lodu lodowca. Powrót do Puerto Natales. Nocleg w hotelu.

The Balmaceda peak and glacier by the Last Hope Sound or Fjord inside Bernardo O’Higgins national park near Puerto Natales and Torres del Paine national park, Patagonia, Chile.
8.dzień

PUERTO NATALES - EL CALAFATE

Żegnamy chilijską Patagonię i udajemy się do Argentyny i El Calafate – miasta położonego nad brzegiem jeziora Lago Argentino, miasto hodowców owiec i turystyczne centrum, które przyciąga licznych turystów Parkiem Narodowym Los Glaciares oraz znajdującymi się na jego terenie trzema lodowcami i slynnym olbrzymem Perito Moreno.

Grandiose glacier Perito Moreno in the Argentine part of Patagonia. The concept of ecological and extreme tourism. Large and comfortable observation deck for tourists
9.dzień

PERITO MORENO

Rankiem wyjazd do Los Glaciares, Parku Narodowgo wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tam słynny lodowiec Perito Moreno. Jego ściany sięgają 60-70 metrów, a czoło osiąga 4km. Będziemy świadkami niezwykłego spektaklu przyrody – obrywających się kawałków lodu, świadczących o nieustannym ruchu lodowca. Po południu powrót do El Calafate i nocleg w hotelu.

Dla chętnych możliwość dodatkowego rejsu do czoła lodowca w cenie około $30 od osoby. Ponadto dla chętnych i wytrwałych jest możliwość Mini Trekkingu na lodowcu lub Big Ice Trekkingu pod okiem wykwalifikowanych przewodników. Chęć udziału trzeba zgłosić przed wylotem. Koszt do potwierdzenia.

Beautiful blue lake with snowed mountain in the background. Patagonia Landscape in El Calafate, Argentina.
10.dzień

EL CALAFATE - USHUAIA

Rano przejedziemy na lotnisko skąd wylecimy do Ushuaia – Miasta na Końcu Świata. Transfer do hotelu na nocleg.

Ushuaia aerial view. Ushuaia is the capital of Tierra del Fuego province in Argentina.
11.dzień

TIERRA DEL FUEGO NP- REJS KANAL BEAGLE

Dziś udamy się na wycieczkę do Parku Narodowego Tierra del Fuego podczas której będziemy podziwiać ośnieżone szczyty, torfowiska, doliny wspaniałej zieleni, rzeki i jeziora. Park utworzony został w 1960 roku w celu ochrony najbardziej wysuniętych na południe lasów Kanału Beagle i zajmuje powierzchnię 69,000 hektarów. Zobaczymy punkt widokowy na Kanał Beagle. Podczas wycieczki odbędziemy krótkie spacery i zobaczymy Zatokę Lapataia, Zatokę Ensenada i Acigami Lake. Po południu powrót do Ushuaia, gdzie po krótkiej przerwie wybierzemy się na rejs po Kanale Beagle. Podczas wycieczki przepłyniemy obok znanej latarni morskiej Les Eclaireurs i będziemy obserwować ptactwo, m.in. kormorany, jak również wypoczywające lwy morskie. Po około 3 godzinach wracamy do Ushuaia. Nocleg w hotelu.

Les Eclaireurs Lighthouse is located near Ushuaia in Tierra del Fuego in Argentina.
12.dzień

USHUAIA - BUENOS AIRES CITY TOUR

Żegnamy “Fin del Mundo” i udajemy się na lotnisko na lot do stolicy Argentyny – Buenos Aires zwanego niegdyś Paryżem Południa. Po przylocie rozpoczniemy zwiedzanie. Zobaczymy m.in. kolorową dzielnicę La Boca, a także piękne uliczki San Telmo. Odwiedzimy Katedrę oraz Plaza de Mayo – główny plac miasta, miejsce wielu wydarzeń historycznych, m.in. rewolucji majowej, a także demonstracji i protestów. Następnie elegancka i arystokratyczna dzielnica Recoleta i słynny cmentarz, uważany za dzieło sztuki, będący miejscem spoczynku wielu sławnych osobistości, np. Evity Peron. Po zwiedzaniu udamy się do hotelu na krótką przerwę, gdyż wieczorem czeka nas wyjątkowy pokaz Tanga połączonego z kolacją. Powrót do hotelu na nocleg.

Bright colors of Caminito street in La Boca neighborhood of Buenos Aires, Argentina
13.dzień

BUENOS AIRES CITY - CHICAGO

Transfer na lotnisko i powrót do Chicago. Zapraszamy na kolejne wyprawy z Rek Travel Adventure. Może tym razem Peru?

Patagonia 2024: podróż na koniec świata (Chile, Argentyna)

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Peru Express 2024

$1795 8 dni 09-21-2024

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi 2025/2026

$5195 19 dni 01-08-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024/2025

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024 09-30-2025 11-19-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 135