Podróż do Peru 2024/2025: tym razem wycieczka tylko dla Pań

9 dni
10-15-2024 10-14-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2295

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Śniadania w hotelach.
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie.
 • Bilet wstępu na ruiny Machu Picchu.
 • Bilety na pociąg na trasie Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo.
 • Opiekę lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika.
 • Opiekę przewodnika w języku polskim na całej trasie wycieczki.
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu biletu krajowego na trasie Lima – Cusco – Lima.
 • Wyżywienia oprócz wymienionego w programie.
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków,
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Podróż do Peru to jest podróżą w czasie i przestrzeni dzięki historii i dziedzictwie tego kraju. W ty miejscu starożytne cywilizacje łączą się z urokliwymi krajobrazami, tworząc. Starożytne ruiny Machu Picchu pozwalają zanurzyć się w tajemniczej kulturze Inków, natomiast Góry Tęczowe oferują niezwykłe doświadczenie dla entuzjastów przygód i miłośników przyrody. Przekonaj się o tym sam wybierając się w podróż z Rek Travel Adventure.

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Wspinaczka


Plan podróży

1.dzień

Peru: wycieczę czas zacząć

Naszą podróż do Peru rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej oraz lotu do Limy.

Wiele osób twierdzi, że  Lima to cały świat zamknięty w jednym miejscu… i coś w tym jest! Już niedługo się o tym przekonamy na własne oczy. Tymczasem zrelaksujmy się podczas lotu.

Podróż do Peru 1
Photography by Agnieszka Kledzik
2.dzień

Peru: Lima

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy. Udamy się do centrum Limy. Zobaczymy m.in. Plaza de Armas, Pałac Arcybiskupi z charakterystycznymi drewnianymi balkonami, Pałac Prezydencki, Ratusz, oraz kościół i klasztor franciszkanów.

Odwiedzimy także dworzec kolei transandyjskiej. Za projekt i wykonanie inżynierskiego cudu, w realizację którego nikt nie wierzył, odpowiadał Polak – Ernest Malinowski.

Następnie udamy się do nowoczesnej dzielnicy Miraflores na spacer wybrzeżem Oceanu Spokojnego. Zakwaterowanie i nocleg w Limie.

Peru: Lima
Photography by Agnieszka Kledzik
3.dzień

Peru: Cusco

Poranny przelot do Cusco.Miasteczko to nie bez powodu zostało wpisane w 1983 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Lekościół jezuitów, Plaza De Armas, Świątynię Słońca oraz artystyczną dzielnicę San Blas. Pójdziemy również na lokalny rynek, by zatopić się w peruwiańskich kolorach, zapachach i smakach.

Peru: Cusco
Photography by Agnieszka Kledzik
4.dzień

Cusco, Pisac, Sacsayhuaman

Dzisiaj zaczniemy dzień od miejsca, gdzie będziemy mogli podziwiać różne gatunki wielbłądowatych. Następnie udamy się do miasteczka Pisac. Zatrzymamy się w punkcie widokowym Taray, skąd podziwiać można Świętą Dolinę Inków. W miasteczku zwiedzimy inkaskie ruiny.

 

Peru: Cusco
Photography by Agnieszka Kledzik
5.dzień

Chinchero, Maras, Aguas Calientes

Po wczesnym śniadaniu udamy się w drogę do Świętej Doliny Inków. Odwiedzimy miasteczko Chinchero z  kolonialnym kościółkiem z XVII w. oraz pozostałości inkaskich ruin. Poznamy także tajniki produkcji andyjskich tekstyliów.

Następnie zwiedzimy miasteczko Maras oraz stanowisko archeologiczne Moray. Salineras de Maras to wykute w stromym zboczu baseny, służące do pozyskiwania soli z wody spływającej do nich z gór. Przepiękna sceneria górska, gra kolorów i światła…

Udamy się też do restauracji nad rzeką Urubamba, by  następnie zwiedzić inkaskie ruiny w  miasteczku Ollantaytambo.

Po południu czeka nas przejazd pociągiem do Aguas Calientes, z którego już tylko krok dzielić nas będzie od Machu Picchu. Nocleg w Aguas Calientes.

Peru: Salineras de Maras
Photography by Agnieszka Kledzik
6.dzień

Machu Picchu

Po wczesnej pobudce wyruszymy na zwiedzanie inkaskich ruin Machu Picchu. Znajdują się one na wysokości 2400 m n.p.m. , a ich nazwa w języku quechua oznacza “stary szczyt” lub “starą górę”

Następnie rozpoczniemy wejście na Wayna Picchu bądź alternatywnie na Huchuy Picchu. Jest to szczyt wznoszący się 360m nad Machu Picchu i stanowi najlepiej zachowane miasto Inków.

Po południu powrót do Aguas Calientes, przerwa na obiad i przejazd do Cusco. Ale to nie koniec atrakcji, bo przed nami jeszcze degustacja lokalnego trunku — chicha, podczas której poznamy tajniki produkcji kukurydzianego napoju. Wieczorem powrót i nocleg w Cusco.

7.dzień

Cusco – Góra Tęczowa

 

Po tym niezwykłym spektaklu udamy się w drogę powrotną do Cusco, zatrzymując się na krótki postój i posiłek. Po południu wracamy do miasta gdzie będziemy mieć czas wolny, a dla chętnych – kolacja i kolejna okazja, by spróbować lokalnej kuchni peruwiańskiej.

Peru: Góry Tęczowe
Photography by Agnieszka Kledzik
8.dzień

Cusco, Lima

Czas na pożegnalny spacer po dawnej stolicy Inków. Wybierzemy się na lokalny mercado, czyli rynek, gdzie będzie ostatnia okazja, by poszukać wyjątkowych pamiątek z Cusco. Po raz ostatni przejdziemy się głównym placem Plaza de Armas i znajdziemy chwię na pamiątkowe zdjęcie z małymi alpakami i lamami. Nocleg w Limie.

9.dzień

Wylot z Limy

Dzisiaj kończy się nasza podróż do Peru. Pożegnamy się z grupą, aby wrócić do naszych domów.

Mając nadzieję, że nie będzie to nasza ostatnia wspólna podróż, proponujemy też inne wyjazdy dla Pań z Rek Travel Adventure do Grecji czy Portugalii.

Podróż do Peru 2024
Peru
Photography by Agnieszka Kledzik

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Peru Express 2024

$1795 8 dni 09-21-2024

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi 2025/2026

$5195 19 dni 01-08-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024/2025

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024 09-30-2025 11-19-2024

Pantanal 2024/2025: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024 06-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 136