Podróż do Rio de Janeiro 2024/2025

10 dni
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1945

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Wjazd pod Pomnik Chrystusa Odkupiciela.
 • Nauka samby w jednej ze szkół.
 • Wjazd na Glowę Cukru.
 • Zwiedzanie Paraty.
 • Bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego.

 

 

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Podróż do Rio de Janeiro to prawdziwy zawrót głowy. Hipnotyzuje turystów gorącymi plażami Copacabany, dźwiękami samby oraz wspaniałymi zabytkami. To niewątpliwie miejsce, które przyprawia o zawrót głowy…


Plan podróży

1.dzień

Lot do Rio de Janeiro

Naszą przygodę z Rio rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do stolicy Brazylii – Rio de Janeiro.

Rio de Janeiro

2.dzień

Rio de Janeiro

Po przylocie do Rio przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg.

3.dzień

Corcovado - Marcana - Głowa Cukru

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie stolicy Brazylii od wjazdu kolejką linową na szczyt Corcovado, gdzie obok spektakularnego pomnika Chrystusa Odkupiciela będziemy podziwiać cudowne położenie miasta.

Następnie przejedziemy do dzielnicy Maracana z najpopularniejszym stadionem świata. Wejdziemy również na “Głowę Cukru”, z której będziemy mogli podziwiać piękno Zatoki Guanabarra i starej części Rio de Janeiro. Po tak wielu emocjach udamy się na wczesną kolację. Będziemy mieli okazję skosztować smakowitych steków Brazylii.

4.dzień

Santa Teresa

Po śniadaniu udamy się na starówkę Rio de Janeiro, gdzie odkryjemy wiele historii i pięknej architektury miasta. Zobaczymy m.in. Katedrę, Parlament, Paco Imperial, Kościół Matki Boskiej z Carmelu, Praca Maua i wiele innych zakątków Rio.

Po przerwie obiadowej odwiedzimy dzielnicę miasta – Santa Teresa. Dojedziemy tam najstarszym zachowanym tramwajem w Rio, czyli słynnym bondinho.

Spacerując uliczkami Santa Teresa dotrzemy do słynnych schodów Selarona. Nocleg w hotelu.

5.dzień

Ogród Botaniczny - Szkoła Samby

Po śniadaniu udamy się do Ogrodu Botanicznego – jednego z najstarszych ogrodów świata. Po południu natomiast odwiedzimy szkołę samby, gdzie poznamy historię tego pięknego tańca. Niewolnicze rytmy, które stały się tańcem porywającym cały świat są największym spektaklem karnawałowym na świecie. Przygotowania do parad zajmują cały rok i podczas tej wizyty poznamy je krok po kroku.

6.dzień

Angra Dos Reis

Po śniadaniu udamy się do Angra dos Reis – jednego z ulubionych miejsc, gdzie mieszkańcy Rio de Janeiro odpoczywają od zgiełku metropolii. Czas na relaks.

7.dzień

Paraty

Po śniadaniu czeka nas kolejny dzień plażowania. Po południu udamy się do Paraty. Spacer uliczkami tego miasteczka przeniesie nas w odlegle czasy kolonii, a architektura pozwoli poczuć się jak na planie słynnego serialu Niewolnica Isaura.W przeszłości  było ono kryjówką dla złota, które czekało na wywiezienie do Europy. Dzisiaj turystów z całego świata przyciągają małe kościółki, brukowane uliczki i niepowtarzalny klimat.  Nocleg w Paraty.

8.dzień

Ilha Grande

Dzisiejszy rejs na Ilha Grande odkryje przed nami niepowtarzalne uroki cudownego wybrzeża stanu Rio de Janeiro, jakim jest Costa Verde, czyli Zielone Wybrzeże. Relaks na dzikich plażach wyspy. Oprócz tego pośród pięknej przyrody będziemy kosztować kulinaria Brazylii. Powrót do Rio de Janeiro. Nocleg.

9.dzień

Rio de Janeiro

Ostatni dzień w Rio de Janeiro poświecimy na pełen relaks i plażowanie.

10.dzień

Wylot z Rio

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz przejazd na lotnisko, aby pożegnać się z grupą i powrócić do domów. Zapraszamy na inne wycieczki do Ameryki Poudniowej. Kolumbia, Peru i wiele innych kierunków na Was czeka.

Rio de Janeiro 2024: miasto samby i rumuRio de Janeiro 2024: miasto samby, rumu i zabawy

 

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Peru Express 2024

$1795 8 dni 09-21-2024

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi 2025/2026

$5195 19 dni 01-08-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024/2025

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024 09-30-2025 11-19-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 136