Polska Południowa 2024/2025

9 dni
05-05-2024 07-15-2024 08-29-2024 04-09-2025 09-17-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2695
Special $2195

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych.
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Nie dotyczy dni przelotów. Dzień przylotu: kolacja, dzień wylotu: śniadanie
 • Kolację z wieczorkiem folklorystycznym w Zakopanem.
 • Transfery z/na lotnisko w Polsce.
 • Transport prywatnym autokarem na całej trasie zwiedzania.
 • Koszt parkingów, opłaty drogowe, taksy klimatyczne.
 • Lokalnego przewodnika w Warszawie.
 • Lokalnego przewodnika w Krakowie.
 • Lokalnego przewodnika w Częstochowie.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie.
 • Bilet wstępu do Muzeum Jasnogórskiego.
 • Bilet wstępu do Muzeum Auschwitz.
 • Bilet wstępu do Muzeum w Wadowicach.
 • Bilet wstępu do kopalni soli w Wieliczce.
 • Bilet wstępu do Muzeum Powstania Warszawskiego.
 • Bilet wstępu do Zamku Królewskiego na Wawelu.
 • Bilet wstępu do Starej Synagogi.
 • Bilet wstępu na Kopiec Kościuszki.
 • Zwiedzanie Kościoła Mariackiego.
 • Wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch.
 • Karnet do term w hotelu w Zakopanem.
 • Zestawy nagłaśniające w punktach zwiedzania, gdzie jest on wymagany.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Polska Południowa to piękne górskie krajobrazy, niezwykła kopalnia soli w Wieliczce oraz historia związana z Wawelem i polskimi królami oraz Holokaustem w Auschwitz…

Gorące źródła

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Lot do Warszawy

Naszą przygodę z Polską rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej oraz lotu do Warszawy – stolicy Polski.

2.dzień

Warszawa

Po przylocie do Warszawy udamy się na zwiedzanie warszawskiej Starówki. Podczas spaceru z lokalnym przewodnikiem zobaczymy m.in. Barbakan, Rynek, Katedrę, Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Plac Piłsudskiego.

Następnie przejedziemy do hotelu na kolację i nocleg.

Polska

3.dzień

Warszawa

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego (w miarę możliwości) lub wnętrz Zamku Królewskiego z lokalnym przewodnikiem. Zjemy lunch w lokalnej restauracji, a następnie zwiedzimy Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie udamy się do Łazienek Królewskich – najpiękniejszego kompleksu pałacowego w Europie.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

4.dzień

Częstochowa, Zakopane

Po śniadaniu udamy się w drogę do Częstochowy, gdzie zwiedzimy Klasztor Paulinów z cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej (Czarnej Madonny). W samo południe będziemy świadkami zasłonięcia obrazu. Po lunchu przejedziemy do Zakopanego.

Kolacja i  możliwość skorzystania z przyhotelowych term.

Nocleg w Zakopanem.

5.dzień

Zakopane

Po śniadaniu poranna wycieczka kolejką linową na Kasprowy Wierch – jednego z najwyższych szczytów w Tatrach położonego na granicy ze Słowacją. Popołudniowe zwiedzanie centrum Zakopanego z przewodnikiem, a następnie czas wolny na Krupówkach.

Po południu kolacja w regionalnej karczmie z pokazem folklorystycznym. Wieczorem możliwość skorzystania z przyhotelowych term.

Nocleg w Zakopanem.

6.dzień

Wadowice, Kraków

Po śniadaniu przejedziemy do Wadowic i zwiedzimy Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Lunch, podczas którego skosztujemy słynnych wadowickich kremówek.

Następnie przejedziemy do Krakowa, którego zwiedzanie zaczniemy od Wawelu.  Zwiedzimy królewskie komnaty. Dodatkową atrakcją będzie jaskinia wypłukana wodami Wisły zwana Smoczą Jamą. Zgodnie z legendą zamieszkiwał w niej Smok Wawelski.

W całym świecie rozpoznawalny jest pałac biskupi przy ul. Franciszkańskiej ze słynnym „Oknem Papieskim”. Przejdziemy na Stare Miasto ze słynnym rynkiem z sukiennicami i kościołem Mariackim. W pobliżu rynku zachowały się zabudowania UJ  z pięknym dziedzińcem Collegium Maius – Barbakan, Planty, dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przejście na Stare Miasto z Sukiennicami i Wieżą Ratuszową i wejście do Kościoła Mariackiego. Czas wolny.

Kolacja i nocleg w Krakowie

7.dzień

Auschwitz, Kraków

Po śniadaniu udamy się do Muzeum Pamięci Auschwitz-Birkenau, gdzie zwiedzimy były obóz koncentracyjny Auschwitz I. Zobaczymy także obóz zagłady Auschwitz II-Birkenau, w którym hitlerowcy zamordowali w komorach gazowych ponad milion osób.

Po lunchu powrócimy do Krakowa i udamy się na najsłynniejszy polski kopiec – Kopiec Kościuszki. Usypany na wzgórzu św. Bronisławy symboliczny grobowiec jest hołdem złożonym bohaterowi narodowemu – Tadeuszowi Kościuszce. Ukończony 1823 roku ziemny monument stał się symbolem niepodległości i wolności. W ciągu dnia gra miejska. Czas wolny, kolacja.

Powrót do hotelu na nocleg.

8.dzień

Wieliczka, Kraków

Dzisiaj przekonamy się, jakie skarby skrywa Polska. Po śniadaniu wyruszymy do Wieliczki. Zwiedzimy zabytkową kopalnię soli wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Podziemne korytarze, komory i kaplice wydrążone w soli kamiennej odwiedza rocznie ponad milion turystów z całego świata.

Po lunchu powrócimy do Krakowa i udamy się na krakowski Kazimierz. Wąskie, brukowane uliczki zachowały swoje dawne nazwy Szeroka, Wąska, Izaaka czy Estery. Zmieniły przeznaczenie niektóre synagogi – synagoga Wysoka jest miejscem koncertów, spotkań promocyjnych oraz wystaw, a z dziejami i kulturą krakowskich Żydów można zapoznać się w Muzeum w Starej Synagodze.

Kolacja i nocleg w Krakowie.

9.dzień

Wylot z Krakowa

Po śniadaniu i pożegnaniu z grupą udamy się na lotnisko na lot powrotny. Zapraszamy do skorzystania z innych ofert Rek Travel Adventure, jak np. do Grecji czy Portugalii.

Polska Południowa 2024

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 05-26-2024 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025

Polska: Sentymentalne Kresy plus Kraków 2024/2025

$2950 12 dni 04-03-2024 10-06-2024 05-04-2025 09-03-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 120