Polska Południowa 2024 WYJAZD MŁODZIEŻOWY

9 dni
11-21-2024 11-22-2024 11-23-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2395

Cena zawiera

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 lub 3 osobowych (jeśli są dostępne).
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Nie dotyczy dni przelotów. Dzień przylotu: kolacja, dzień wylotu: śniadanie.
 • Kolację z wieczorkiem folklorystycznym w Zakopanem.
 • Transfery z/na lotnisko w Polsce.
 • Transport prywatnym autokarem na całej trasie zwiedzania.
 • Koszt parkingów, opłaty drogowe, taksy klimatyczne.
 • Lokalnego przewodnika w Warszawie.
 • Lokalnego przewodnika w Krakowie.
 • Lokalnego przewodnika w Częstochowie.
 • 1 nauczyciela /opiekuna na 10 dzieci.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie.
 • Bilet wstępu do Muzeum Jasnogórskiego.
 • Bilet wstępu do Muzeum w Auschwitz.
 • Bilet wstępu do Muzeum w Wadowicach.
 • Bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce.
 • Bilet wstępu do Muzeum Powstania Warszawskiego.
 • Bilet wstępu do Zamku Królewskiego na Wawelu.
 • Bilet wstępu do Starej Synagogi.
 • Bilet wstępu na Kopiec Kościuszki.
 • Bilet wstępu do Kościoła Mariackiego.
 • Wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch.
 • Karnet do term w hotelu w Zakopanem.
 • Zestawy nagłaśniające w punktach zwiedzania, gdzie jest on wymagany.

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego

Polska Południowa obejmuje trasę WARSZAWA – CZĘSTOCHOWA – ZAKOPANE – WADOWICE – AUSCHWITZ – WIELICZKA – KRAKÓW

Gorące źródła

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Lot do Warszawy

Wylot do Polski z dowolnego portu lotniczego.

Polska

2.dzień

WARSZAWA

Przylot do Warszawy we wczesnych godzinach popołudniowych. Na początek udamy się na zwiedzanie warszawskiej Starówki. Podczas spaceru z lokalnym przewodnikiem zobaczymy: Barbakan, Rynek, Katedrę, Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Plac Piłsudskiego.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja. Nocleg w Warszawie.

Polska

3.dzień

WARSZAWA

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego (w miarę możliwości) lub wnętrz Zamku Królewskiego z lokalnym przewodnikiem. Lunch w lokalnej restauracji, a następnie zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie przejazd do Łazienek Królewskich – najpiękniejszego kompleksu pałacowego w Europie.

Powrót do hotelu, kolacja. Nocleg w Warszawie.

4.dzień

CZĘSTOCHOWA - ZAKOPANE

Po śniadaniu udamy się w drogę do Częstochowy, gdzie zwiedzimy Klasztor Paulinów z cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej (Czarnej Madonny). W samo południe będziemy świadkami zasłonięcia obrazu. Po lunchu przejazd do Zakopanego. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja. Wieczorem możliwość skorzystania z przyhotelowych term.

Nocleg w Zakopanem.

5.dzień

ZAKOPANE

Po śniadaniu poranna wycieczka kolejką linową na Kasprowy Wierch, jednego z najwyższych szczytów w Tatrach położonego na granicy ze Słowacją. Popołudniowe zwiedzanie centrum Zakopanego z przewodnikiem, a następnie czas wolny na Krupówkach. Po południu kolacja w regionalnej karczmie z pokazem folklorystycznym. Wieczorem możliwość skorzystania z przyhotelowych term.

Nocleg w Zakopanem.

6.dzień

WADOWICE - KRAKÓW

Po śniadaniu przejazd do Wadowic i zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Lunch, podczas którego skosztujemy słynnych wadowickich kremówek.

Przejazd do Krakowa, którego zwiedzanie zaczniemy od Wawelu – wapienne wzgórze nad Wisłą w centrum Krakowa z zespołem monumentalnych zabytków o wyjątkowych walorach historycznych i artystycznych. Gotycka katedra św. Stanisława i Wacława jest nekropolią królów polskich i niektórych bohaterów narodowych. Na katedralnej wieży zawieszono szereg dzwonów z największym Dzwonem Zygmunta ufundowanym przez króla Zygmunta I Starego. Zwiedzając królewskie komnaty podziwiamy wspaniałe wyposażenie wnętrz ze słynnymi arrasami i kurdybanami na ścianach oraz pięknymi stropami kasetonowymi. Nie brakuje tu również okazałych marmurowych portali i wspaniale zdobionych pieców i kominków. Zachwyt wzbudzają renesansowe meble i liczne obrazy malarzy niderlandzkich i niemieckich doby renesansu. Dodatkową atrakcją Wawelu jest jaskinia wypłukana wodami Wisły zwana Smoczą Jamą, gdyż zgodnie z legendą zamieszkiwał w niej Smok Wawelski. W całym świecie rozpoznawalny jest pałac biskupi przy ul. Franciszkańskiej ze słynnym „Oknem Papieskim” – miejscem spotkań papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka z młodzieżą. Przejście na Stare Miasto – słynny rynek z sukiennicami i kościołem Mariackim. W pobliżu rynku zachowały się najstarsze zabudowania Uniwersytetu Jagiellońskiego z pięknym dziedzińcem Collegium Maius – Barbakan, Planty, dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przejście na Stare Miasto z Sukiennicami i Wieżą Ratuszową i wejście do Kościoła Mariackiego. Czas wolny.

Kolacja i nocleg w Krakowie

7.dzień

AUSCHWITZ - KRAKÓW

Po śniadaniu udamy się do Muzeum Pamięci Auschwitz – Birkenau, gdzie zwiedzimy były obóz koncentracyjny Auschwitz I, w tym celę głodową w której męczeńską śmierć poniósł Maksymilian Kolbe. Zobaczymy także obóz zagłady Auschwitz II – Birkenau, w którym hitlerowcy zamordowali w komorach gazowych ponad milion osób, w większości Żydów. Wśród nich była chrześcijańsko – żydowska patronka Europy Edyta Stein (św. Teresa Benedykta od Krzyża).

Po lunchu powrót do Krakowa. Następnie udamy się na najsłynniejszy polski kopiec – Kopiec Kościuszki. Usypany na wzgórzu św. Bronisławy symboliczny grobowiec jest hołdem złożonym bohaterowi narodowemu – Tadeuszowi Kościuszce. Ukończony 1823 roku ziemny monument stał się symbolem niepodległości i wolności. W ciągu dnia gra miejska. Czas wolny, kolacja.

Powrót do hotelu. Nocleg w Krakowie.

8.dzień

WIELICZKA - KRAKÓW

Po śniadaniu wyruszymy do Wieliczki – jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce – zwiedzimy zabytkową kopalnię soli wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziemne korytarze, komory i kaplice wydrążone w soli kamiennej odwiedza rocznie ponad milion turystów z całego świata. Po lunchu powrót do Krakowa udamy się na krakowski Kazimierz, który jest miejscem szczególnym, ukształtowanym przez bliskie, kilka wieków trwające sąsiedztwo chrześcijańsko-żydowskie. Wąskie, brukowane uliczki zachowały swoje dawne nazwy Szeroka, Wąska, Izaaka czy Estery. Zmieniły przeznaczenie niektóre synagogi – synagoga Wysoka jest miejscem koncertów, spotkań promocyjnych oraz wystaw, a z dziejami i kulturą krakowskich Żydów można zapoznać się w Muzeum w Starej Synagodze. Ta urokliwa część Krakowa często wykorzystywana jest jako scenografia filmowa.

Kolacja i nocleg w Krakowie.

9.dzień

WYLOT DO USA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Warszawie. Lot powrotny do Chicago.

Polska Południowa 2024 WYJAZD MŁODZIEŻOWY

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

$2695 10 dni 05-26-2024 10-21-2024 03-29-2025 10-21-2025

Polska: Sentymentalne Kresy plus Kraków 2024/2025

$2950 12 dni 10-06-2024 05-04-2025 09-03-2025

Polska Północna 2024/2025

$2800 9 dni 05-15-2024 09-11-2024 04-22-2025 09-28-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 131