Wyspa Wielkanocna Posągi Moai

Wyspa Wielkanocna 2024/2025

10 dni
04-08-2024 10-24-2024 04-07-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2650

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach wysokiej klasy turystycznej w pokojach 2-osobowych.
 • Transport  na całej trasie zwiedzania.
 • Śniadania w hotelach.
 • Zwiedzanie Santiago de Chile.
 • Bilet do Parku Narodowego Rapa Nui.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Realizację wycieczki zgodnie z programem.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Lotów na trasie Santiago de Chile – Wyspa Wielkanocna – Santiago de Chile (ok. 900 USD)
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Wyspa Wielkanocna, znana także jako Rapa Nui, to wyjątkowe miejsce o niesamowitej historii i kulturze. Największą atrakcją Wyspy Wielkanocnej są te tajemnicze posągi. Moai to gigantyczne kamienne rzeźby ludzkich postaci, wykonane przez rdzennych mieszkańców wyspy.

 


Plan podróży

1.dzień

Lot do Santiago de Chile

Naszą podróż rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej, aby dotrzeć do Santiago de Chile. \

2.dzień

Santiago de Chile

Po przylocie do Santiago de Chile i zakwaterowaniu w hotelu udamy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. Plaza de Armas, Katedrę, budynek Poczty Głównej, jak również Pałac Prezydencki La Moneda, malutką dzielnicę Paris-Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco.

Na koniec udamy się na słynne wzgórze San Cristobl, gdzie skorzystamy z kolejki i wjedziemy na punkt widokowy. Tu podziwianie panoramicznego widoku miasta i pasma Andów.

Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

3.dzień

Wyspa Wielkanocna

Po wczesnym śniadaniu udamy się na lot na Wyspę Wielkanocną. Po przylocie tradycyjne powitanie na lotnisku w miasteczku Hanga Roa i przejazd do hotelu.

Następnie czas wolny, który można wykorzystać na spacer po miasteczku Hanga Roa – stolicy, a jednocześnie jedynym miasteczku na całej Wyspie Wielkanocnej.  To tutaj znajdują się wszystkie hotele, restauracje, kawiarnie i bary.

Nocleg w hotelu w Hanga Roa

4.dzień

Orongo - Rano Kau

Dziś zobaczymy jak piękna jest Wyspa Wielkanocna. Po śniadaniu wybierzemy się na całodniową wycieczkę, podczas której poznamy najważniejsze i najciekawsze miejsca na południowym zachodzie wyspy.

Odwiedzimy m.in.: Orongo – uroczyste miasteczko poświęcone kultowi człowieka – ptaka. Następnie zwiedzimy Ahu Vinapu ze swoją architekturą przypominającą budowle ludów przedinkaskich.

Kolejny punkt widokowy, który odwiedzamy, pozwoli nam docenić krater Rano Kau z jego laguną.

Powrót do miasteczka i nocleg.

5.dzień

Rano Raraku - Ahu Tongariki

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku południowego wybrzeża i wschodniej części wyspy na wycieczkę, podczas której będziemy podziwiać prace starożytnego społeczeństwa Rapa Nui, niezwykle zaawansowanego poziomu inżynierii megalitów.

Wyspa Wielkanocna to wyjątkowe miejsca. Odwiedzimy m.in. Hanga Poukura – przepiękne wybrzeże z ciekawymi formacjami skalnymi pochodzenia wulkanicznego i fenomenem zwanym Blowhole.

Następnie kontynuujemy podróż wzdłuż południowego wybrzeża aż do wejścia do „Ara o te Moai” i idziemy w kierunku Rano Raraku – obszaru wulkanu, który został przekształcony w fabrykę megalitów.

Na koniec wycieczki zwiedzamy Ahu Tongariki – największy i najbardziej imponujący odrestaurowany zabytek na Rapa Nui z 15 potężnymi Moai odstawionymi na ich miejsce.

Powrót do hotelu.

6.dzień

Terevaka - Ahu Akivi

Dziś wybierzemy się do starej farmy owiec Vai Tea, gdzie zaczyna się nasza wędrówka na najwyższy szczyt Maunga Terevaka. Jest to najmłodszy z trzech wulkanów, które dały początek trójkątnej formie Wyspy Wielkanocnej.

Wędrówka na Maunga Terevaka to nie tylko fizyczne wyzwanie, ale także duchowa podróż po historii, naturze i kulturze Wyspy Wielkanocnej. To doskonały sposób, aby zrozumieć unikalność tego miejsca i zanurzyć się w jego magiczny urok.

Po południu czas wolny. Nocleg na wyspie.

7.dzień

Tongariki - Anakena Beach

Dziś wyjedziemy z hotelu wcześnie rano, by podziwiać pierwsze promienie słońca wznoszące się za Moai wzniesionymi na Ahu Tongariki w zatoce Hanga Nui. Następnie wrócimy do hotelu na śniadanie.

Po śniadaniu odwiedzimy ekscytujące jaskinie w odległej środkowej i zachodniej części Wyspy Wielkanocnej. Droga w tym miejscu jest zbyt zła, aby jechać samochodem, więc te okolice nie są zbyt odwiedzane przez turystów. Zaczynamy we wnętrzu wyspy, kierujemy się w stronę wybrzeża, a następnie podążamy wzdłuż wybrzeża z powrotem do miasta, odwiedzając po drodze jedne z najbardziej niesamowitych jaskiń na Wyspie Wielkanocnej.

Powrót do hotelu i czas wolny.

8.dzień

Hanga Roa - Santiago de Chile

Po śniadaniu czas na ostatnie pamiątki i ostatnie chwile na polinezyjskej wyspie. To ostatnia szansa na spróbowanie tradycyjnych pierożków – empanadas z tuńczykiem, czy też ciasta po’e, deseru na bazie banana i dyni.

Transport na lotnisko z tradycyjnym pożegnaniem i lot powrotny do Santiago de Chile. Transport do hotelu w Santiago na nocleg.

9.dzień

Wylot z Santiago de Chile

Po śniadaniu czas wolny, a następnie transfer na lotnisko na lot powrotny do Chicago.

10.dzień

Wylot z Santiago de Chile

Jak podobała się Wam Wyspa Wielkanocna? Dzisiaj czas dzielenia się wrażeniami i pożegnania z grupą i przylot do domu, by planować kolejną podróż z Rek Travel

Polecamy następną podróż z Rek Travel Adventure na Falklandy.

Wyspa Wielkanocna 2024: tajemnice posągów Moai

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi

$5195 19 dni 01-16-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024

Pantanal 2024/2025: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024 06-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 120