Emiraty, Katar, Oman: kraje Zatoki Perskiej 2024/2025

12 dni
11-06-2024 02-11-2025 11-10-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2450

Cena zawiera

 • 7 noclegów w pokojach dwuosobowym w czterogwiazdkowym hotelu w Dubaju.
 • 1 nocleg w pokoju dwuosobowym w hotelu przy Oceanie Indyjskim.
 • 2 noclegi w pokoju dwuosobowym w hotelu w Muskat, Oman
 • Śniadania w hotelach.
 • Transport klimatyzowanym autokarem/busem na całej trasie wycieczki.
 • Woda podczas podróży autokarem/busem.
 • Polskojęzyczny przewodnik w Dubaju, Doha i Omanie.
 • Wszystkie bilety wstępów.

Cena nie zawiera

 • Koszt biletów międzynarodowych.
 • Koszt biletów lotnicyczh na trasie Dubaj-Doha-Dubaj.
 • Posiłków innych niż wymienione w programie.
 • Napojów, alkoholu.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Emiraty, Katar i Oman to kraje, gdzie wszystko jest możliwe. Nowoczesna architektura, ciągnące sie kilometrami plaże, turkusowe morze…

 

 

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Safari


Plan podróży

1.dzień

Lot do Dubaju

Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej oraz przelotu do Dubaju.

Emiraty, Katar, Oman

2.dzień

Dubaj

Po przylocie do Dubaju zakwaterujemy się w czterogwiazdkowym hotelu, kolacja.

3.dzień

Emiraty, Nowy Dubaj

Dziś zapraszamy na całodniowe zwiedzanie Nowego Dubaju, gdzie znajdują się najwyższe budynki świata.

Rozpoczniemy od podróży przez Sheikh Zayed Road, a następnie udamy się na Palm Jumeirah, widoczną z kosmosu wyspę w kształcie palmy. Zaprosimy Was na zdjęcia przy West Palm Beach z  widokiem na panoramę Dubai Marina, zwiedzimy Madinat Jumeirah. Lunch w lokalnej restauracji.

Następnie udamy się na taras widokowy najwyższego budynku świata Burj Kalifa. Zobaczymy  Monorail – najdłuższą na świecie bezobsługową kolejkę elektryczną. Kolejna atrakcje to taras widokowy The View at the Palm i szklana zjeżdżalnia w The Sky Address, a po zachodzie słońca pokaz tańczących fontann pod Burj Khalifa. Transfer do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.

4.dzień

Abu Dhabi

Dzisiaj zapraszamy na całodniową wycieczkę do Abu Dhabi.

Rozpoczniemy od spaceru główną promenadą miasta – Corniche. Następnie zatrzymamy się na zdjęcia przy luksusowym hotelu Emirates Palace i przy budynku Galerii Louvre Abu Dhabi.  Zwiedzimy Qasr Al Watan – Pałac Prezydencki. Zatrzymamy się przed Fortecą Qasr Al Hosn, a następnie obejrzymy Wielki Meczet Sheikha Zayeda skąpany w blasku zachodzącego słońca.

Transfer do hotelu, nocleg.

5.dzień

Katar, Doha

Po śniadaniu czeka nas przelot z Dubaju do Doha.

Odwiedzimy tradycyjny Port Dhow oraz Muzeum Sztuki Islamskiej znajdujący się na końcu 7-kilometrowej promenady na wyspie w pobliżu Portu Dhow.

Zatrzymamy się przy największym meczecie w Katarze, Imam Abdul Wahhab, znanym również jako Wielki Meczet Kataru. Czeka nas też targowisko Souq Waqif, gdzie można kupić tradycyjną odzież, przyprawy, rękodzieło i pamiątki.

Zatrzymamy się przy Pearl Qatar, sztucznej wyspie o powierzchni prawie czterech kilometrów kwadratowych. Na koniec udamy się do nadbrzeżnej dzielnicy o nazwie Katara Cultural Village.

Transfer na lotnisko i przelot z Doha do Dubaju. Powrót do hotelu późnym wieczorem.

6.dzień

Stary Dubaj, Pustynne Safari

Rano wybierzemy się na zwiedzanie Starego Dubaju. Zobaczymy największy na świecie Targ Złota i wyszukanych przypraw, Gold & Spice Souq.

Następnie przepłyniemy na drugą stronę Kanału Dubajskiego tradycyjną łodzią „Abra”. Wybierzemy się na spacer po najstarszej dzielnicy miasta „Bastakiya”, odwiedzimy nadmorską promenadę Al Seef.

Po południu proponujemy safari samochodami 4×4 z kolacją w beduińskim obozie na pustyni. Podczas kolacji będziemy podziwiać pokazy i występy lokalnych artystów, m.in. taniec brzucha, taniec ognia, taniec Tanoura.

Dodatkowo będzie możliwość wypożyczenia Buggy RZR do samodzielnej jazdy po wydmach (ok. $220/2 osoby/godzina). Powrót do hotelu, nocleg.

7.dzień

Sharjah, Ajman, Dibba

Po śniadaniu przejedziemy przez Emiraty Sharjah i Ajman. Zatrzymamy się na zdjęcia przy Blue Souq, skąd rozpościera się przepiękny widok na panoramę miasta Sharjah.

Następnie zwiedzimy Muzeum Cywilizacji Islamskiej i Muzeum w Ajman. Na koniec przejedziemy do miasta Dibba na granicy Emiratów z Omanem. Nocleg w hotelu przy Oceanie Indyjskim.

8.dzień

Oman, Muskat

Dzisiaj czeka nas przejazd przez góry Hajar do granicy emiracko – omańskiej. Zrobimy postój w miasteczku Sohar, które jak mówią legendy jest bliskie Sindbadowi – Żeglarzowi.

Po przyjeździe do Muskatu  czas na kolację i odpoczynek. Nocleg w hotelu w Muskat.

9.dzień

Oman, Muskat

Dzień rozpoczniemy od przejazdu w pobliże Królewskiej Opery w Muskacie. Przejedziemy główną promenadą miast – Corniche. Odwiedzimy Muttrah oraz lokalny trag.

Udamy się do słynnego Muzeum dziedzictwa islamu Bait Al-Zubair i zatrzymamy się przy Pałacu Sułtana Qasr Al-Alam. Na koniec zwiedzimy Wielki Meczet Sułtana Qabusa . Nocleg w hotelu w Muskat.

10.dzień

Nizwa

W drodze powrotnej do Dubaju zwiedzimy miasto Nizwa – dawną stolicę Omanu. Na lokalnym bazarze zrobimy zakupy.

Zatrzymamy się  przy  zamku Bahla i zamku Jabreen. Pospacerujemy przy zbudowanej z suszonej gliny wiosce Birkat Al-Mawz. Zatrzymamy się też przy jednym z największych fortów Bait Na’aman ze wspaniałą panoramą na okolicę, a na koniec zwiedimy miasto Al Ain. Powrót do Dubaju.

11.dzień

Dubaj, Rejs Jachtem

Rano czas wolny na odpoczynek przy hotelowym basenie, na plaży lub zakupy np. w Dubai Mall lub Mall of Emirates.

Następnie zapraszamy na wieczorny ok. 4 godzinny rejs jachtem ze sternikiem i załogą. Jest to niezwykła okazja, aby zobaczyć to nowoczesne miasto z zupełnie innej perspektywy.

Transfer do hotelu, nocleg.

12.dzień

Wylot z Dubaju

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot powrotny. Zapraszamy na kolejne wycieczki, jak na przykład do Japoni.

Emiraty, Katar, Oman: kraje Zatoki Perskiej 2024

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Góra Fuji (3776 m) i szlak Nakasendo – Japonia 2024/2025

$3790 11 dni 08-27-2024 07-17-2024 06-26-2025 08-21-2025

Paradise Philippines 2024/2025

$2250 11 dni 09-24-2024 04-07-2025

Himalaje: Wyprawa na Mera Peak w Nepalu 2024/2025

$2690 19 dni 10-04-2024 10-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 135