Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni i Wschodzącego Słońca

Japonia 2024/2025: w kraju kwitnącej wiśni i wschodzącego słońca

12 dni
04-02-2024 04-16-2024 09-26-2024 04-07-2025 10-06-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $3850

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turytycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania (10)
 • Prywatne transfery z/na lotnisko.
 • Transport publiczny podczas zwiedzania Tokyo.
 • Prywatny transfer na trasie Tokyo-Nikko, Tokyo-Mt. Fuji.
 • Prywatny transfer podczas zwiedzania Kyoto.
 • JR PASS upoważniający do podróży szybkimi pociągami.
 • Transport publiczny podczas zwiedzania Hiroshimy.
 • Prom na wyspę Miyajima.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika Rek Travel.
 • Opiekę angielskojęzycznych przewodników lokalnych na całej trasie zwiedzania.

 

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowego biletu lotniczego.
 • Biletów wstępu.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Opłat wizowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Japonia to zarówno tradycje, jak i zatłoczone ulice z barami karaoke. Nowoczesny i ekstrawagancki styl życia współistnieje tu w doskonałej harmonii z tradycyjnymi obyczajami. W całej Japonii widoczne są ogromne kontrasty między dawną kulturą kraju i futurystycznie wyglądającymi miastami.

 

 

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot do Tokyo

Naszą przygodę z Japonią rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej oraz lotu do Tokyo.  Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych metropolii świata, iskrząca się neonami i ogromnymi telebimami na ulicach.

Japonia

2.dzień

Tokyo

Po wylądowaniuudamy się do hotelu. Japonia powita nas swoją okazałością. Przekonamy się o tym spacerując po jednej z dzielnic Tokyo.

3.dzień

Tokyo

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Tokyo. Pierwsze kroki skierujemy do centrum, gdzie znajduje się Pałac Cesarski, do którego prowadzi tzw. “Podwójny Most” – Nijubashi.

Następnie udamy się na najwyżej położony punkt widokowy w Tokyo – Tokyo Skytree, skąd rozciąga się zadziwiająca 360 stopniowa panorama na całą metropolię.

Po zobaczeniu panoramy Tokyo przejedziemy do dzielnicy Asakusa, gdzie znajduje się świątynia Senso-ji. To najstarsza, najbardziej kolorowa i najczęściej odwiedzana buddyjska świątynia w Tokyo.

Następnie udamy się do Parku Ueno. Jest to jedno z głównych miejsc kulturowych i wypoczynkowych mieszkańców. Na terenie znajduje się zoo oraz kilka muzeów.

Kolacja i nocleg w Tokyo.

4.dzień

Nikko

Po śniadaniu przejedziemy do Nikko. Pięknie położone miasto jest bramą do Parku Narodowego Nikko znanego przede wszystkim z Toshogu – najkunsztowniej ozdobionej świątyni szintoistycznej w Japonii.

Następnie zatrzymamy się przy jeziorze Chuzenji powstałego dzięki aktywności wulkanicznej. Po lunchu w lokalnej restauracji  zobaczymy także wodospad Kegon.

Powrót do hotelu i nocleg w Tokyo.

5.dzień

Mt Fuji

Japonia to oczywiście słynna Góra Fiji i właśnie dzisiaj skupimy się wokół tego skarbu.

Czeka nas intensywny i pełen wrażeń dzień zwiedzania. Naszym pierwszym punktem wycieczki będzie miasteczko Fujikawaguchico.

Słynny wulkan Fuji zobaczymy nie tylko z wielu różnych perspektyw, ale również wjedziemy na 5 stację – najwyższy punkt dostępny dla każdego turysty. Zobaczymy również Arakurayama Sengen Park, niezwykle ikoniczne miejsce i jedno z topowych do podziwiania Mt. Fuji.

W trakcie naszego zwiedzania będziemy mogli podziwiać jezioro Kawaguchi, nad którym góruje Fuji, odbijając się w spokojnej tafli wody. Nastepnie czeka nas degustacja słynnego melonowego chlebka w kształcie… Mt. Fuji!

Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na nocleg, kolacja oraz dla chętnych wizyta w Onsenie, czyli gorących źródłach.

UWAGA: duży bagaż zostanie przetransportowany bezpośrednio do hotelu w Kyoto (1 sztuka bagażu na osobę).

6.dzień

Himeji, Hiroshima

Po śniadaniu pojedziemy super szybkim pociągiem – shinkansenem do Himeji.

Miasto słynie ze spektakularnego zamku uważanego za najpiękniejszy w Japonii. Zwany zamkiem Białej Czapli, przetrwał oryginalnie zachowany od czasów feudalnej Japonii. Wpisany jest na listę UNESCO. Zwiedzimy go oraz przyległe do niego ogrody Kokouen.

Wieczorem pojedziemy do miasta Hiroshima, gdzie zjemy kolację.

7.dzień

Miyajima, Hiroshima

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie wyspy Miyajima, gdzie zobaczymy m. in. słynną Itsukushima Shrine. Świątynia shinto z piękną bramą – tori stojącą w wodzie to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Japonii.

Po południu przejazd do Hiroshimy. To tutaj 6 Sierpnia 1945 r. została zrzucona pierwsza bomba atomowa niszcząc wszystko w promieniu dwóch kilometrów i zabijając setki tysięcy mieszkańców.

Odwiedzimy Park Pokoju oraz muzeum dedykowane ofiarom ataku atomowego. Zatrzymamy się przy A-Bomb Dome, budynku nazywanym również Kopułą Bomby Atomowej. To jedyne ruiny, które są świadkiem tego co wydarzyło się tutaj w czasie II Wojny Światowej.

Ponownie pociągiem shinkansenem dojedziemy do Kyoto.

Kolacja i nocleg w Kyoto.

8.dzień

Kyoto

Po śniadaniu czeka nas całodniowe zwiedzanie Kyoto.

Na początek zobaczmy  świątynię Kinkakuji – Świątynię Złotego Pawilonu.Następnie udamy się na spacer po bambusowym lesie Arashiyama. U wejścia do lasu znajduje się świątynia Tenryuji, wpisana na listę światowego Dziedzictwa UNESCO.

Po spacerze i obcowaniu z japońską przyrodą oraz tradycją wrócimy do hotelu na odpoczynek. Nocleg w Kyoto.

9.dzień

Nara, Osaka

Dziś zwiedzamy miejscowości Nara i Osaka.

Dzisiaj udamy się do miejscowości Nara- pierwszej stolicy Japonii. Zobaczymy największą budowlę drewnian ą na świecie – świątynię Todaiji z Wielkim Buddą.

Przejdziemy także przez Nara Deer Park, gdzie przechadzają się wolno żyjące jelenie sika. Pospacerujemy słynną ulicą Sanjo Dori, gdzie znajdziemy sklepy z pamiątkami i japońskimi smakołykami.

Następnie przejedziemy do Osaki –  drugiej po Tokyo metropolii w Japonii i wjedziemy na wieżowiec Umeda Sky Building.

Wieczór spędzimy w rozrywkowej dzielnicy Dotonbori znanej z licznych teatrów, kabaretów, restauracji, sklepów, kasyn i salonów gier. Znajduje się tu jedno z największych na świecie podziemnych centrów handlowo-usługowych.

Powrót i nocleg w Kyoto.

10.dzień

Kyoto

Po śniadaniu kolejny dzień przeznaczymy na zwiedzanie Kyoto. Rozpoczniemy od Świątyni Kiyomizu – nazywanej Świątynią Czystej Wody.  Pospacerujemy po dzielnicy Gion, słynącej z drewnianej zabudowy, licznych sklepów, restauracji i pijalni herbaty. Czasem można spotkać tu Gejsze oraz Maiko. Weźmiemy udział w japońskiej ceremonii picia herbaty, gdzie każdy szczegół dopracowany jest do perfekcji.

Dla chętnych tego dnia możliwość wypożyczenia tradycyjnego Kimono (dodatkowy koszt ok. 40 USD) oraz wzięcia udziału w tradycyjnym pokazie teatralnym (ok. 55 USD).

Nocleg w Kyoto.

 

11.dzień

Kyoto, Tokyo

Po śniadaniu wybierzemy się na ostatnią wycieczkę po dawnej stolicy Japonii. Najpierw zobaczymy sanktuarium Fushimi Inari – jedną z najpopularniejszych świątyń Japonii dedykowaną bóstwom ryżu i sake.

Po zwiedzaniu świątyni dla chętnych czas wolny na ostatnie pamiątki i spacer po mieście bądź wizyta na lokalnym markecie – Nishiki Market.

Po południu przejazd  do Tokyo szybkim pociągiem, zakwaterowanie w hotelu i pożegnalna kolacja. Dla chętnych nocny spacer po ulicach Tokyo.

12.dzień

Wylot z Tokyo

Po śniadaniu, w zależności od godziny wylotu, czas na ostatnie zakupy i spacer po Tokyo połączony ze zwiedzaniem jednej ze słynnych dzielnic tego niezwykłego miasta (Shibuya, Shinjuku, bądź Ginza).

Mamy nadzieję, że Japonia skradła Wasze serca. Zapraszamy do skorzystania z innych wycieczek po Azji z Rek Travel Adventure, jak na przykład do Wietnamu i Kambodży.

Japonia 2024: w kraju kwitnącej wiśni i wschodzącego słońca

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie. 

Sprawdź inne wycieczki do Azji:

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wietnam, Vang Vieng, Laos

Wietnam i Kambodża 2024/2025: magiczne Indochiny

$3195 14 dni 03-16-2024 04-17-2024

Góra Fuji (3776 m) i szlak Nakasendo – Japonia

$3790 11 dni 08-27-2024 07-17-2024 06-26-2025 08-21-2025

Paradise Philippines 2024/2025

$2250 11 dni 04-03-2024 09-24-2024 04-07-2025

Himalaje: Wyprawa na Mera Peak w Nepalu

$2690 19 dni 10-04-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 120