Izrael: śladami 3 religii 2024/2025

10 dni
09-09-2024 09-09-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $1850

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelu wysokiej klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych.
 • Wyżywienie 2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodnika polskojęzycznego.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego.
 • Bilet wstępu do Instytutu Pamięci i Muzeum Holokaustu Yad Vashem.
 • Bilet wstępu do Bazylik Grobu Pańskiego.
 • Bilet wstępu do twierdzy Masada.
 • Bilet wstępu na punkt widokowy Keshet Cave.
 • Bilet wstępu do ogrodów w Hajfie.
 • Zwiedzanie Sanktuarium Stella Maris na Karmelu.
 • Spacer po odkrywkach archeologicznych starożytnej Cezarei.
 • Zwiedzanie Synagogi Hurwa.
 • Zwiedzanie słynnej Ściany Płaczu.
 • Bilet wstępu na Górę Syjon wraz z Wieczernikiem i Bazyliką Zaśnięcia N.M.P.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu wycieczki fakultatywnej “Jerozolima nocą” – ok. $30.
 • Kosztu Ryby św. Piotra – ok. $25.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych naiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Shalom Israel!!! Witamy w kraju położonym na styku trzech kontynentów, który stał się tyglem kultury, klimatu i przyrody. I choć mały pod względem wielkości, tak wielki i prawdziwy kulturowo. Każdy, kto przylatuje tu pierwszy raz zaskoczony jest bogactwem przyrody, różnicami kulturowymi, smakiem i różnorodnością tutejszej kuchni. Izrael to nie tylko wszechobecna religia, ale także wspinaczka po górach i kanionach, wizyta w historycznych miastach, spacery po plaży.

Gorące źródła

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Lot to Tel Avivu

Przelot do stolicy Izraela – Tel Avivu. Mnogość zabytków, piękne plaże ze złotym piaskiem oraz ciekawa architektura to jedne z wielu atrakcji tego niezwykłego miasta. Tel Aviv to także ulubione miasto młodych ludzi. Chyba dlatego zyskało miano „miasta, które nigdy się nie zatrzymuje”.

2.dzień

Betlejem

Po przylocie do Tel Avivu wybierzemy się w drogę do hotelu w Betlejem na kolację i nocleg. Betlejem jest miejscem pielgrzymek i ośrodkiem palestyńskich chrześcijan. Według Ewangelii jest to miejsce narodzin Jezusa Chrystusa.

3.dzień

Jerozolima

Po śniadaniu przejedziemy na Pole Pasterzy. Jest to miejsce, z którego pastuszkowie ponad 2000 lat temu  wyruszyli do Groty Betlejemskiej, aby pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. Następnie zwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, jednego z najważniejszych kościołów na świecie.

Po przyjeździe do Jerozolimy udamy się do Instytutu Pamięci i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Miejsce to upamiętnia śmierć ponad 6 milionów Żydów zamordowanych podczas II Wojny Światowej. Przejazd w okolice Knessetu – Parlamentu Izraelskiego, gdzie zobaczymy symbol tego państwa – Menorę.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

4.dzień

Jerozolima

Po śniadaniu zaczniemy zwiedzać Jerozolimę. Zobaczymy m.in. Stare Miasto.  Nasza trasa przebiegać będzie częściowo przez Drogę Krzyżową. Zwiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego. Dla chętnych będzie możliwość wejścia do grobu Jezusa. Po czasie wolnym przejedziemy na Górę Oliwną. Udamy się na punkt widokowy, z którego rozpościera się spektakularna panorama na Stare Miasto Jerozolimy. Zejdziemy do Bazyliki w Ogrodzie Oliwnym – Getsemani.

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Wieczorem dla chętnych dodatkowa wycieczka „Jerozolima nocą” (koszt około $30).

5.dzień

Jerycho - Tyberiada

Dziś udamy się w kierunku Morza Martwego. Rozpoczniemy od zwiedzania słynnej twierdzy Masada, symbolu heroicznej walki i oporu narodu żydowskiego.

Następnie pojedziemy na jedną z plaż nad Morzem Martwym. Po kąpieli  w najniższym punkcie lądu na świecie przejedziemy do jednego z najstarszych miast na świecie – Jerycho, leżącego na terenie Autonomii Palestyńskiej.  Zobaczymy tutaj górę kuszenia oraz drzewo Sykomory.

Udamy się tu na pyszny bliskowschodni lunch (płatne we własnym zakresie). Ostatnim punktem dzisiejszej wycieczki będzie Tyberiada, miasto położone nad jeziorem Galilejskim, gdzie zjemy kolację i spędzimy nocleg.

6.dzień

Wzgórze Golan

Po śniadaniu odwiedzimy miejsca położone na pograniczu izraelsko-syryjskim, a więc Wzgórza Golan.  Zobaczymy także górę Hermon, która uchodzi za najwyższą w okolicy.  Następnie udamy się do jednej z lokalnych winnic, gdzie dowiemy się jak wygląda uprawa winnego grona oraz sama produkcja wina.

Po południu czeka nas lunch w jednej z restauracji nad brzegiem Jeziora Galilejskiego, gdzie skosztujemy m. in. słynnej Ryby Św. Piotra (tilapia złocista pochodząca z równikowej Afryki). Po lunchu udamy się na zwiedzanie okolic Jeziora Galilejskiego. Planujemy odwiedzić: Górę Błogosławieństw, Kościół Prymatu Św. Piotra, Tabghę – miejsce rozmnożenia chleba i ryb.

Na koniec dnia odbędziemy krótki rejs po Jeziorze Galilejskim, a następnie powrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

7.dzień

Rosh Hankira

Po śniadaniu przejedziemy do Rosh HaNikra – miejsca, gdzie góry spotykają morze przy granicy z Libanem. Przespacerujemy się po położonych na granicy z Libanem grotach, do których wpływają wody Morza Śródziemnego. Do grot dostaniemy się najkrótszą na świecie kolejką linową.

Przejedziemy się na punkt widokowy Keshet Cave. Następnie pojedziemy do Akko, ostatniej stolicy Królestwa Jerozolimskiego, gdzie przede wszystkim odwiedzimy słynną twierdzę krzyżowców, która była także ostatnią stolicą Królestwa Jerozolimy w okresie wypraw krzyżowych.

Po spacerze uliczkami starego miasta  udamy się do Hajfy – trzeciego najważniejszego miasta Izraela.  Złożymy wizytę w Sanktuarium Stella Maris na Karmelu.
Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

8.dzień

Tel Aviv- Jaffo

Po śniadaniu  i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Cezarei Nadmorskiej, gdzie znajdują się słynne odkrywki archeologiczne. 

Następnie przejedziemy do największego miasta Izraela – Tel Aviv-Jaffo.  Odbędziemy liczne spacery wąskimi starymi uliczkami Jaffo, jak i nowoczesnymi bulwarami Tel Avivu, gdzie w cieniu platanów podziwiać będziemy słynną architekturę białego miasta, czyli Bauhause. 

Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9.dzień

Ściana Płaczu

Po śniadaniu ponownie udamy się na jerozolimskie stare miasto.  Przejdziemy się w kierunku Muru Zachodniego (Ściany Płaczu). Po drodze przespacerujemy się przez Żydowską część starego miasta, aby zobaczyć Synagogę Hurwa, mury obronne z czasów Jezusa, ulice Cardo z okresu rzymskiej okupacji. Następnie odwiedzimy Górę Syjon wraz z Wieczernikiem i Bazyliką Zaśnięcia N.M.P.

Po południu spędzimy czas wolny na ulicy Mamilla, która jest w całości deptakiem, na którym rozlokowały się stylowe sklepiki, restauracje i bary.

Powrót do hotelu, kolacja i czas wolny. Transfer na lotnisko w Tel Avivie, odprawa paszportowo-bagażowa.

10.dzień

Wylot z Tel Avivu

Przelot do domu. Po pożegnaniu z grupą można zacząć planować kolejną podróż z Rek Travel.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Góra Fuji (3776 m) i szlak Nakasendo – Japonia 2024/2025

$3790 11 dni 08-27-2024 07-17-2024 06-26-2025 08-21-2025

Paradise Philippines 2024/2025

$2250 11 dni 09-24-2024 04-07-2025

Himalaje: Wyprawa na Mera Peak w Nepalu 2024/2025

$2690 19 dni 10-04-2024 10-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 136