Kapsztad 2024/2025: miasto słońca i wina

9 dni
09-02-2024 09-01-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji kliknij by obejrzec katalog
Cena $1995

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 4*
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Koszt bagażu.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Przejazdy prywatnym, klimatyzowanym środkiem transport na całej trasie zwiedzania.
 • Śniadania.
 • Bilet wstępu do Ogrodów Kristenbosch.
 • Bilet wstępu na Przylądek Dobrej Nadziei.
 • Bilet wstępu do Winiarni Stellenbosch.
 • 24 godzinna opieka biura Rek Travel.

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych Chicago – Kapsztad – Chicago (ok. $1,400).
 • Przelotu helikopterem nad Kapsztadem.
 • Rejs na ogladanie wielorybow  (ok.$80)
 • Wydatków osobistych i zwyczajowych napiwków.
 • Ubezpieczenia turystycznego (bardzo zalecane)
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.

Wszystkie ceny podane są w przybliżeniu i będą potwierdzane bliżej wyjazdu

Kapsztad jest najwiekszą atrakcją  Republiki  Południowej Afryki i jednym z najpiękniejszych miast na świecie, któremu urokowi nie da się oprzeć.   Położone jest na górskim płaskowyżu pomiędzy dwoma oceanami. Leży w cieniu majestatycznej  Góry Stołowej, która jest symbolem miasta.  Można tu cieszyć się zarówno dobrodziejstwami gór, jak i oceanu. Urzekająca przyroda, piekne, długie plaże, wyjątkowe położenie, gdzie majestat gór styka sie z oceanem i całe mnóstwo innych atrakcji, które skrywa miasto; sprawia, że jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów.  Jeśli już raz zobaczysz Kapsztad, zawsze chcesz tam wracać.

 

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Winiarnie


Plan podróży

1.dzień

LOT DO KAPSZTADU

Po oddaniu bagażu i odprawie paszportowej wyruszymy w długą podroż do Kapsztadu. Dla turystów jest to raj, o jakim można tylko  pomarzyć. Z jednej strony góry, zachęcające do wspinaczki i pieszej turystyki; z drugiej strony wody spokojnej zatoki ze wszystkimi atrakcjami.

Kapsztad

2.dzień

KAPSZTAD

Po przylocie i zakwaterowaniu w hotelu podjedziemy na tzw. Signal Hill, którego zbocza oferują najlepsze miejscówki do kontemplacji panoramy miasta o zachodzie słońca. Wieczorem pojedziemy na kolację i wrócimy do hotelu na nocleg.

3.dzień

KAPSZTAD - GÓRA STOŁOWA

Zaczniemy od zwiedzania samego miasta. Kapsztad jest największą atrakcją Republiki Południowej Afryki i jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Wystarczy powiedzieć, że Kapsztad leży w cieniu majestatycznych gór:  Góry Stołowej – która jest symbolem miasta, a jej wizerunek widnieje na fladze miasta- jak również Góry; Lwia Głowa (chętni będą mogli wejść na jej szczyt), która przypomina nieco egipskiego Sfinksa.

Poszukamy więc tego, co w Kapsztadzie najlepsze. Zaczniemy od odwiedzin bajecznie kolorowej dzielnicy Bo Kaap.  Słynie ona z kolorowych, niczym z bajki, domów i brukowanych uliczek, a zamieszkuje ją wielokulturowa społeczność, której większość, bo blisko 60% stanowią Muzułmanie.

Następnie wjedziemy kolejką linową na szczyt Góry Stołowej (Table Mountain), która góruje nad Kapsztadem i jest widoczna z każdego miejsca w obrębie miasta. To bodaj najczęściej fotografowana atrakcja w kraju, chociaż ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko dobre kadry i piękne widoki, ale o tym przekonamy się osobiście.

Zobaczymy górę, która znalazła się na opublikowanej w pierwszej dekadzie XXI wieku liście nowych cudów świata. Na Górze Stołowej występuje ponad 2000 gatunków roślin, a wiele z nich to roślinność endemiczna, rosnąca naturalnie tylko na tym terenie.

Po południu pojedziemy na jedną z najpopularniejszych plaż w okolicy Camps Bay, gdzie będziemy mieć trochę czasu tylko dla siebie.

Po kolacji powrót do hotelu.

4.dzień

PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI

Kierunek na dziś, to Przylądek Dobrej Nadziei, który stanowi skalisty cypel na samym końcu Półwyspu Przylądkowego.

Skąd wzięła się nazwa przylądka? Strudzonym marynarzom widok tego miejsca dawał otuchę i nadzieję, że są na dobrej drodze oraz zapewniał chwilę wytchnienia w porcie. Nie oznacza to, że sama bliskość przylądka mogła uśpić czujność żeglarzy. Na drodze do odpoczynku i wytchnienia w porcie, stały szybko zmieniająca się pogoda oraz skaliste wybrzeże, a na dnie oceanu do dziś leżą kilkusetletnie wraki statków.

Podróż na Przylądek stanowi przeżycie samo w sobie, które zapamięta się na zawsze ze względu na widoki i towarzyszące im emocje. Będziemy podążali najpiękniejszą trasą widokową na świecie „Chappies”.

Zatrzymamy się na popularnej plaży Boulders Beach, która słynie z liczącej ponad 2 tysiące sztuk kolonii pingwinów (Tak, pingwiny żyją w Afryce!) „The Chappies” doprowadzi nas do Hout Bay – miejsca znanego z pięknych plaż, malowniczego wybrzeża, przyrodniczych atrakcji i luźnej, rozrywkowej atmosfery.

Dzień zakończymy na Muizenberg Beach, jednej z najsłynniejszych surferskich plaż na świecie.

5.dzień

HERMANUS

Po śniadaniu wyruszymy do miasteczka Hermanus, gdzie będziemy mieć niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć wieloryby!

Wieloryby gromadzą się wzdłuż całego południowego wybrzeża prowincji Przylądkowej Zachodniej, ale najlepsze miejsce, aby je zobaczyć  jest miasteczko Hermanus. To nieduża miejscowość zlokalizowana około 120 km od Kapsztadu i słynie z mozliwości  oglądania tych ogromnych ssaków. Ssaki te można oglądać tutaj od początku czerwca aż do grudnia, podczas ich sezonowej migracji.  Zwierzęta te podpływają na tyle blisko, że można je zobaczyć nawet z lądu.

Po przybyciu na miejsce,  czeka nas rejs łodzią w poszukiwaniu wielorybów.   Wśród gatunków, które można zobaczyć wymienia się  wieloryba biskajskiego południowego, humbaka, delfiny  i kilka rodzajów orek. Jeśli dopisze nam szczęście, zobaczymy młode z matkami.

Po tej wyprawie pełnej niezwykłych doznań, ale także i potężnej dawki andrenaliny powrót do Kapsztadu.

Kolacja i nocleg w Kapsztadzie.

6.dzień

V AND A WATERFRONT

Rano pojedziemy do Khwattu Village. Jest tam muzeum “San People” oraz replika ich wioski.

Dowiemy się tam szczegółów o trudnym życiu tej zbieracko-myśliwskiej społeczności, której przedstawiciele żyją  w podobny sposób do dzisiaj. W muzeum zjemy obiad przyrządzony z lokalnych produktów, a nawet będzie okazja skosztować mięsa antylopy, które upieczecie osobiście nad ogniskiem i będziecie mogli je umoczyć w pysznym tradycyjnym sosie.

Po południu czeka nas wizyta w V&A Waterfront. Posiadłości w tej okolicy ma wielu celebrytów, m.in.: Elton John, David Beckham i Madonna. V&A Waterfront co roku odwiedza ponad 23 miliony turystów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od publicznych dzieł sztuki do drogich sklepów z biżuterią, modą i wystrojem domu, których autorami są czołowi afrykańscy projektanci. I tu nie będzie niespodzianki – przewidujemy czas wolny na zakupy – grzech nie skorzystać.

Tego dnia na chętnych czeka niezwykła gratka. Przelot helikopterem, z którego można podziwiać jedyną w swoim rodzaju panoramę nie tylko miasta, ale i gór – Stołowej i Lwiej Głowy.

Zachód słońca obejrzymy z pokładu repliki łajby pirackiej. Czas rejsu po zatoce będzie nam umilać grająca muzyka, a wy będziecie mogli dodatkowo pokosztować lokalnych drinków.

7.dzień

SPICHLERZE RPA: STELLENBOSCH

Okolice Kapsztadu nazywane są spichlerzem RPA. Wyjątkowy mikroklimat otoczonych górami terenów oraz żyzna gleba sprzyjają uprawie winorośli i produkcji win. Dlatego właśnie tutaj produkuje się najlepsze ich gatunki. Republika Południowej Afryki posiada nawet swój własny szczep o nazwie Pinotage – to południowoafrykańska odmiana czerwonych winogron, krzyżówka odmiany cinsault (zwanej w RPA hermitage) oraz pinot noir.

Wybierzemy się w okolice Stellenbosch – regionu, na terenie którego ponad 150 winnic otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. To jeden z najważniejszych i najstarszych „winnych” regionów Południowej Afryki i to właśnie tu w 1961 roku pojawiło się pierwsze butelkowane wino Pinotage.

Zagłębimy się w świat wina i poddamy nasze kubki smakowe próbie. O Pinotage znawcy mówią, że zapachu dominują aromaty śliwki, czereśni, malin i czekolady, wyczuć można też nuty przypraw korzennych i kawy. Spróbujemy i się przekonamy, a chętni będą mogli też kupić zapas do domu.

8.dzień

KAPSZTAD - OGRÓD BOTANICZNY KRISTENBOSCH

Po śniadaniu udamy się z wizytą do Ogrodu Botanicznego Kristenbosch. Założony w 1913 roku Kristenbosch uznawany jest za jeden z największych ogrodów botanicznych na świecie i jest pierwszym, który powstał w celu ochrony unikatowej roślinności kraju. Ogród należy do kompleksu Cape Floristic Region, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i chlubi się uprawą 7 tysięcy gatunków roślin, w tym wielu rzadkich i zagrożonych wyginięciem.

Później odwiedzimy też najstarszy do dziś stojący budynek w mieście – czyli Castle of Good Hope. To tam znajdował się Fort i więzienie. Przejdziemy się  również na spacer po Company Gardens, które w XVII w. zaopatrywały załogi kupieckich statków i zrobimy zakupy pamiątek bezpośrednio od ich producentów na targu przy Green Market Square.

9.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT Z KAPSZTADU

Rano rozpoczniemy pożegnanie z Kapsztadem – takie nasze prywatne pożegnanie.  Ostanie zdjęcia , pamiątki, rozmowy. Przejazd na lotnisko i wyjazd.

Jesli masz ochotę bardziej poznać Afryke zapraszamy na kolejne wyprawy: Kenia, Namibia, Kamerun oraz Afryka 2024

Kapsztad 2024: miasto słońca i wina

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).