Podróż do Egiptu 2024 w nieznane zakątki krainy faraonów

12 dni
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji pobierz katalog wycieczki
Cena $1995

Cena zawiera

 •  Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • 2 noce spędzone w namiotach na pustyni.
 • Śniadania.
 • Powitalna kolacja i pożegnalny obiad.
 • Prywatny transport na całej trasie wycieczki.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodników loklanych.
 • Zwiedzanie Kanału Sueskiego.
 • Zwiedzanie Góry Synaj.
 • Bilet wstępu do Klasztoru św. Katarzyny.
 • Bilet wstępu do muzeum w Kairze.
 • Bilet wstępu do muzeum w El-Alamein.
 • Zwiedzanie Aleksandrii.
 • Zwiedzanie Doliny Agabat.
 • Zwiedzanie bazaru Khan el Kallile w Aleksandrii.

Cena nie zawiera

 •  Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Podróż do Egiptu to okazja do odkrycia tajemnic starożytnych piramid i świątyń oraz odkrycia miejsc takich jak np. Biala lub Czarna Pustynia…

 

 


Plan podróży

1.dzień

Podróż do Egiptu czas zacząć

Podróż do Egiptu zaczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i przelotu do Kairu, stolicy i największego miasta Egiptu, nazywanego często “Matką Świata” czy “Miastem Tysiąca Minaretów”. Egipt fascynuje turystów od pokoleń. Ta wyprawa będzie nieco inna niż wszystkie, ponieważ zajrzymy w nieco mniej dostępne części tego kraju.

2.dzień

Kair

Po przylocie do Kairu i transferze do hotelu rozpoczyna się nasza podróż do Egiptu i jego zakamarków. Czeka nas powitalna kolacja przy piramidach i słynnym Sfinksie. Kuchnia egipska jest zdrowa i wyjątkowo smaczna, a to zasluga wplywów śródziemnomorskich, północnoafrykańskich i bliskowschodnich.  Nocleg w Kairze.

Podróż do Egiptu: piramidy
3.dzień

Kanał Sueski - Góra Synaj

Po śniadaniu udamy się zobaczyć Kanał Sueski, gdzie zjemy lunch. Następnie przejedziemy do Dahab. Po zakwaterowaniu w hotelu wejdziemy na Górę Synaj, skąd będziemy podziwiać zachód słońca. Nocleg w hotelu.

4.dzień

Klasztor świętej Katarzyny

Po śniadaniu odwiedzimy położony na wysokości 1570 m n.p.p.m.  Klasztor świętej Katarzyny. Według wierzeń chrześcijańskich właśnie w tym miejscu Mojżeszowi ukazał się Bóg pod postacią Gorejącego Krzewu. Nocleg w Dahab.

5.dzień

Kair

Po śniadaniu udamy się z powrotem do Kairu (około 6 godzin jazdy). Po drodze zatrzymywać się bedziemy na krótkie przerwy oraz lunch. Nocleg w Kairze.

6.dzień

Nowe Muzeum w Kairze

Po śniadaniu udamy się do nowo wybudowanego muzeum “The Grand Egyptian Museum“. Zobaczymy wiele eksponatów oraz przeniesiemy się w czasy Faranów dzięki historii opowiedzianej przez pracowonika muzeum.  Po południu czas wolny. Nocleg w Kairze.

7.dzień

Czarna Pustynia

Po wczesnym śniadaniu udamy się w podróż do Czarnej Pustyni. Jej nazwa pochodzi od koloru budujących ją skał. Będziemy spacerować wokół Góry Kryształowej, pływać w zimnej wodzie górskiej. Spędzimy noc w namiotach przy świetle gwiazd.

Podróż do Egiptu 2023 Czarna Pustynia

8.dzień

Biała Pustynia

Po śniadaniu ciąg dalszy naszej pustynnej wyprawy. Odwiedzimy Dolinę Agabat, znajdującej się w głębi Białej Pustyni. Przez miliony lat rozwijały się tutaj unikalne formacje skalne z wapienia i kredy. Nocleg w namiotach na Białej Pustyni.

9.dzień

Oaza Bahariya - Kair

Po śniadaniu udamy się w drogę do Oazy Bahariya, gdzie zjemy lunch. Kuchnia egipska cieszy się różnorodnością potraw, więc na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Następnie dalej pojedziemy do Aleksandrii. Nocleg.

 

 

10.dzień

Al Alamein

Po śniadaniu czeka nas trochę historii. Udamy się m.in. do El-Alamein. To właśnie tutaj podczas II wojny światowej siły aliantów pokonały wojska niemieckie i ostatecznie przerwały nazistowską ekspansję w Afryce Północnej. Zwiedzimy wyjątkowe muzeum II wojny światowej i pospacerujemy wzdłuż wojskowego cmentarza na wzgórzu Tell al-Aisa. Zakwaterowanie i nocleg w Aleksandrii.

11.dzień

Aleksandria

Po śniadaniu odkryejmy najważniejsze miejsca w Aleksandrii. Zobaczymy m.in. katakumby oraz kolumnę wzniesioną przez Dioklecjana dla uczczenia zwycięstwa nad uzurpatorem Domicjanem.

Po lunchu i możliwości skosztowania tutejszych owoców morza, przejazd do Kairu. Zakwaterowanie w hotelu.

Wieczorem wizyta w najstarszym markecie egipskim “Khan el Kallile Baazar”, a po niej pożegnalna kolacja.

12.dzień

Wylot z Kairu

Dzisiaj kończy się nasza przygoda z Egiptem. Po śniadaniu udamy się na lotnisko, by pożegnać się z grupą i powrócić do domów ze wspaniałymi wspomnieniami i zdjęciami.

Jeśli masz niedosyt zwiedzania kraju faraonów, spójrz na inną podróż do Egiptu w naszej ofercie:

https://rektraveladventure.com/wycieczki/tajemnice-egiptu-od-kairu-do-asuanu-3/

 

Podróż do Egiptu

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Madagaskar i wyspa Nosy Be: 2024/2025

$2495 13 dni 10-07-2024 10-09-2025

Kapsztad 2024/2025: miasto słońca i wina

$1995 9 dni 09-02-2024 09-01-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 136