Kenia 2025: przyroda Afryki

9 dni
02-12-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2895

Cena zawiera

 • Transport między parkami i oglądanie przyrody z pokładów jeep Land Cruiser 4×4
 • Wyżywienie w trakcie trwania safari.
 • Butelkowaną wodę pitną.
 • Pobyt w Samburu Simba Lodge,  Lake Naivasha Sopa Logde, Mara Maisha Camp.
 • Zakwaterowanie w hotelu w Nairobi.
 • Lokalne przejazdy oraz transfery z/na lotnisko.
 • Opłaty za wstęp i przebywanie na terenie parków narodowych.
 • Wyżywienie wymienione w programie: śniadanie/lunch/kolacja.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego/kierowcy safari.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u operatora).
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Wizyty w wiosce Masajskiej – ok. $20
 • Lotu balonem nad Masai Mara – $420
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków
 • Odszkodowania w przypadku zniszczenia lub zagubienia bagażu
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – ok. $180 (do potwierdzenia w biurze)
 • Opłaty wizowej – ok $55

Kenia daje możliwość zobaczenia dzikich zwierząt sawanny, zróżnicowanych krajobrazów oraz ciekawej kultury rdzennych mieszkańców. Państwo położone na równiku we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim jest idealnym miejscem na wakacje, aby poczuć afrykańską przygodę.

Kemping

Kultura i historia

Lot balonem

Rozrywka

Safari


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Nairobi

Naszą przygodę z Kenią rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i przelotu do Nairobi.

Kenia

2.dzień

Nairobi

Nairobi jest dzisiaj jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych i politycznych w Afryce. Nazwa miasta pochodzi z masajskiego wyrażenia Enkare Nairobi, które oznacza “chłodną wodę”. Określenie to odnosi się do rzeki Nairobi, która przepływa przez miasto.

Po przylocie do Nairobi przejedziemy do hotelu na nocleg.

3.dzień

Nairobi, Samburu

Po śniadaniu wyruszymy do położonego ok. 320 km od Nairobi – Parku Narodowego Samburu.

Pięciogodzinną podróż centralnymi wyżynami Kenii umili nam widok plantacji kawy, herbaty oraz ananasów.

Zobaczymy ośnieżoną Mt. Kenya, najwyższy szczyt Kenii i drugi co do wysokości w Afryce (po Kilimandżaro) oraz kontrastujące z nimi czerwone zbocza położone poniżej. Po drodze zjemy obiad.

Zakwaterowanie w gustownie urządzonym na styl Samburu domku, leżącym nad brzegiem rzeki Ewaso Nyiro. Do dyspozycji gości jest basen z widokiem na sawannę. Kolacja.

4.dzień

Samburu

Po śniadaniu wyruszymy w plener. Dzień spędzimy na podziwianiu fauny i flory, z której słynie położony na wysokości 800 m n.p.m. park.

Podczas przejazdu odsłoniętymi jeepami przez suche i malownicze obszary rezerwatu zaobserwujemy zwierzynę łowną, koncentrującą się wzdłuż brzegów rzeki Ewaso Nyiro. Tutaj znajduje się większość dzikich zwierząt, takich jak słonie, żyrafy, zebry, lwy, gepardy, bawoły, oryksy.

Przejazd na nocleg do Samburu Simba Lodge, gdzie zjemy kolację. Obiad zjemy w ciągu dnia.

5.dzień

Samburu, Jezioro Naivasha 

Dzisiaj czeka nas wczesna pobudka. Po rannym safari wyruszymy w dalszą drogę do Parku Narodowego Jeziora Naivasha. Gatunki takie jak hipopotam, żyrafa, bawół, zebra, guziec, eland oraz niewielka populacja gepardów, lwów i leopardów to tylko niektóre z zwierząt, które możesz spotkać, eksplorując faliste trawiaste obszary wokół jeziora Naivasha. Główną atrakcją są ptasie gatunki, które najlepiej obserwować podczas rejsu statkiem po jeziorze.

Po drodze czeka nas postój, by zobaczyć 74-metrowy wodospad Thompson w Nyahururu. Położony na dnie Wielkich Rowów Afrykańskich Park Narodowy utworzono w 1968 roku i jest on jednym z najładniejszych parków w Kenii. Można tu spotkać m.in. lwy, lamparty, hieny i antylopy.

Wieczorem przejazd na nocleg do Lake Naivasha Sopa Lodge; usytuowanego na południowym brzegu Jeziora Naivasha. Sopa Lodge cieszy się najlepszymi widokami; teren wokół jest azylem dla żyraf, zebr, antylop wodnych i małp, które często można spotkać w drodze do i z pokoju. Każdy z lodges został został zaprojektowany tak, aby wtapiać się we wspaniałe otoczenie egzotycznej przyrody, odzwierciedlając przy tym motywy i wpływy kultury równikowej Afryki oraz sztuki. Na gości czekają dwa kompleksy basenów z barem obok, a także bardziej kameralne miejsce ogrzewane miedzianymi kominkami na wieczorne drinki. Znajduje się tu również kort tenisowy, siłownia i sklep z pamiątkami.

6.dzień

Jezioro Naivasha, Masai Mara

W tym dniu czeka nas przejazd do rezerwatu Masai Mara. Narodowy Rezerwat Masai Mara na obszarze 1510 km kwadratowych, jest częścią rozciągającego się na terenie Tanzanii Parku Narodowego Serengeti.

Można tu spotkać słonie, bawoły, hipopotamy, a nawet nosorożce czarne. W Narodowym Rezerwacie Masai Mara jest także największa w Kenii populacja lwów. Występuje tu także niespotykany nigdzie indziej w Kenii antylopowiec koński.

Masai Mara popularność zawdzięcza temu, że oprócz wielkiej piątki występują tu też niezliczone małe gryzonie i wszelkiej maści owady oraz 286 zidentyfikowanych gatunków ptaków.

Wieczorem przejazd na nocleg w Mara Maisha Camp. W tym dniu spać będziemy w podwójnych „namiotach” nad rzeką Talek. Wszystkie wyposażone w toalety, prysznice i ogrzewanie.

7.dzień

Masai Mara

Kolejny dzień spędzimy w jednym z najbardziej ekscytujących ekosystemów dzikiej przyrody na świecie.

Masai Mara to głównie płaska sawanna z rzadkimi drzewami i licznymi stadami antylop, gazeli, zebr, słoni, żyraf oraz polującymi na nie drapieżnikami takimi jak lwy, lamparty, gepardy, hieny czy szakale.

Z końcem dnia udamy się nad rzekę Mara, graniczącą z Tanzanią, gdzie podczas wielkich migracji w sierpniu i wrześniu setki tysięcy antylop gnu i zebr przekracza rzekę oraz niziny rezerwatu kierując się na wschód.

Nocleg spędzimy w Mara Maisha Camp.

8.dzień

Masai Mara, Nairobi

Przed śniadaniem krótkie safari, by móc zaobserwować budzącą się do życia afrykańską faunę.

Po śniadaniu dla chętnych wizyta w wiosce Masajów, gdzie staniemy się kimś więcej niż gośćmi, dołączymy na chwilę do społeczności Masajów. Będziemy uczestniczyć w widowiskowym pokazie plemiennych tańców oraz szczególnie widowiskowych podskoków przy akompaniamencie charakterystycznych śpiewów.

Dla chętnych, za dodatkową opłatą w wysokości $420 – lot balonem nad Masai Mara.

Wieczorem pojedziemy na lotnisko w Nairobi, aby rozpocząć podróż powrotną do domu.

9.dzień

Wylot z Nairobi

Mamy nadzieję, że Kenia skradła Wasze serca. Dzisiaj żegnamy się z grupą i planujemy kolejne podróże. Może tym razem Afryka i jej kolejne 4 kraje lub jeszcze mało znana Namibia.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Kenia 2025: przyroda Afryki

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Madagaskar i wyspa Nosy Be: 2024/2025

$2495 13 dni 10-07-2024 10-09-2025

Kapsztad 2024/2025: miasto słońca i wina

$1995 9 dni 09-02-2024 09-01-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 135