Madagaskar i wyspa Nosy Be: 2024/2025

13 dni
10-07-2024 10-09-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży
Cena $2495

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Jedną butelkę wody mineralnej dziennie na osobę.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Wycieczka do Lemur Park.
 • Wstęp do Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha.
 • Wycieczki na wyspę Nosy Be: Lokobe Forest, Nosy Tanikely, Nosy Komba, Nosy Iranja
 • Wycieczki na wyspę lemurów.
 • POBYT NA WYSPIE NOISY BE (opcjonalne i płatne dodatkowo: $495 USD)

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu wewnętrznych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Dodatkowych atrakcji.
 • Opłat bagażowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Wiza: +/-  €35  za osobę.

Madagaskar zachwyca pięknymi plażami z lazurowo-turkusową wodą, górami, tropikalnymi lasami, pustynią a nawet sawanną, do tego bogactwem fauny oraz swoją egzotyką.  Określa się go czasem ósmym kontynentem. Dawniej niepodległe królestwo, od 1896 roku  kolonia francuska, a od 1960 roku  niepodległe państwo zachwyca turystów swoim niepowtarzalnym charakterem.

Parki narodowe

Plaże


Plan podróży

1.dzień

Lot na Madagaskar

Naszą podróż rozpoczniemy od odprawy biletowo-bagażowej, by dotrzeć do oddalonego  od wybrzeży Afryki o 800 kilometrów Madagaskaru. Jest to miejsce znane z żyjących tu endemicznych gatunków zwierząt i roślin niewystępujących w żadnym innym miejscu na świecie.

2.dzień

Antananarywa

Po wylądowaniu i przejściu formalności celno-wizowych pojedziemy do hotelu. Reszta dnia to czas wolny na relaks.

3.dzień

Antananarywa

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie głównego miasta. Zobaczymy królewski kompleks pałacowy w Antananarywie, który służył jako siedziba władców z Królestwa Merina w XVII i XVIII wieku.

Kolejną atrakcja tego dnia bedzie Park Lemurów. Zwierzęta te stanowią endemiczny symbol Madagaskaru i są jednymi z najbardziej ujmujących zwierząt naszej planety.

W Parku Lemurow zjemy lunch, nastepnie powrot do hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

4.dzień

Antananarywa - Morondava

Po śniadaniu opuszczamy hotel i udajemy się na lotnisko, gdzie czeka nas lot do Morondava.

 Po zameldowaniu w hotelu udamy się na wieczorny spacer o zachodzie slonca po sławnej Aleii Baobabów.  Te majestatyczne drzewa rosną tutaj w dużych skupiskach. Podczas zachodu słońca tworzą bardzo malowniczy widok.  

5.dzień

Morondava - Bekopaka

W tym dniu przejazd do Beopaka; miasteczka będącego wrotami do najwspanialszego Parku Narodowego na Madagaskarze  listę  – Tsingy de Bemaraha. Po drodze ponownie zobaczymy słynną “Aleję Boababów” , tym razem podziwiać ją będziemy w porannym słońcu.

Następnie przejazd lasem Kirindy, gdzie dostrzec będzie można samotnie rosnące olbrzymie baobaby oraz ogromne połacie wypalanych traw i drzew. Kolejno czeka nas przejazd przez miasteczko Tsiribihina i przeprawa promem przez rzeczną gardziel Manambolo.

Po dotarciu do Bekopaka; zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na krótki odpoczynek.

6.dzień

Bekopaka - Tsingy of Bemaraha

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha słynącego z wapiennych klifów, spiczastych iglic dochodzących nawet do kilkudziesięciu metrów, skalnych labiryntów, widowiskowego kanionu rzeki Manambolo i oszałamiających wręcz księżycowych widoków. Park Tsingy de Bemaraha  ze względu na swoją unikatowość i różnorodność fauny i flory  został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego  UNESCO.

W leśnych kanionach parku żyje wiele endemicznych gatunków zwierząt, między innymi lemury i kameleony.  Gdzieniegdzie pomiędzy szczytami rozpostarte są wiszące mosty, przez które co odważniejsi mogą spróbować przejścia na drugą stronę.

 Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Bekopaka. 

7.dzień

Bekopaka - Tsingy of Bemaraha

Po śniadaniu ponownie wyjazd do Parku Narodowego Tsingy Bemaraha. Dzień przeznaczymy na dogłębne poznananie tego niezwykłego parku. W całym rezerwacie przygotowane są liczne trasy turystyczne zróżnicowane pod względem trudności.

Sprawiającym największe wrażenie, a zarazem najbardziej niebezpiecznym jest szlak położony w najwyższej części parku: w Grand Tsingy. Tutaj właśnie można zrozumieć, skąd wzięła się nazwa całego terenu. Tsingy w języku Malgaszów, rdzennych mieszkańców Madagaskaru, oznacza “tam, gdzie nie można chodzić boso”. Każda bowiem ze skał, od najmniejszej do największej, zakończona jest zaostrzeniem. Taka naturalna konstrukcja zapewniła temu miejscu ochronę przed nadmierną ingerencją człowieka. Szlak jest zatem wytyczony pomiędzy ostrymi, ciasnymi skalnymi wieżami, a część trasy trzeba pokonać, korzystając z wiszących mostów umocowanych pomiędzy skałami.

 Późnym popołudniem powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Bekopaka. 

8.dzień

Bekopaka - Morondava

Po śniadaniu podróż powrotna do Morondava. Po drodze zatrzymamy się ponownie w miasteczku Tsiribihina i przekroczymy rzekę Manambolo.

Późnym popołudniem dotrzemy do słynnej Alei Baobabów, i tym razem podziwiać będziemy tu zachód słońca. Wieczorem dotrzemy do  Morondava. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Morondava.

9.dzień

Morondava - Antananarywa

Po śniadaniu będziemy mieć czas wolny, aż do momentu kiedy przetransportowani zostaniemy na lotnisko. Po około godzinnym locie znajdziemy się ponownie w stolicy kraju – Antananarywie. Nocleg spędzimy w hotelu położonym w centrum miasta.

 

MOŻLIWOŚĆ PRZEDŁUŻENIA POBYTU O 3 DNI NA WYSPIE NOSY BE.
DOPŁATA DO POBYTU NA WYSPIE NOSY BE  TO $495 OD OSOBY.

10.dzień

Antananarywa - Nosy Be

Osoby kończące wycieczke w Antananarywa, w zależności od godziny lotu powrotnego, będą miały czas na odpoczynek.
Transfer na lotnisko i pożegnanie.

Pozostali wyruszą po śniadaniu w dalszą samolotową podróż na wyspę Nosy Be. Jest to wyspa przy północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru, w prowincji Mahajanga.  To tu podobno znajduje się najpiękniejsza plaża na świecie. Będziemy mogli się o tym sami przekonać w ciągu kilku następnych dni.

11.dzień

Nosy Be

Po śniadaniu udamy sie do Rezerwatu Lokbe. Jest to pierwotny las, zamieszaly przez lemury i kameleony oraz liczne tropikalne ptaki.  Nastepnie odwiedzimy rybacką wioskę Ambatozavavy, skad popłyniemy tradycyjnymi łódkami  wzdłuż bagien namorzynowych, aż do rezerwatu.   Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

12.dzień

Nosy Be

Czas wolny na odpoczynek i relaks na plaży. Następnie wycieczka na wyspę położoną około 50 km od Nosy Be. Nosy Iranja to dwie części wyspy połączone 2-kilometrową piaszczystą groblą. Wyspa jest rezerwatem przyrody, żyją tu żółwie morskie i kraby palmowe. Otoczona jest rajską plażą, a ocean ma odcienie od jasnoniebieskiego do kobaltowego. Będziemy mieć czas na relaks na plaży i kąpiel w oceanie. Następnie kolację w stylu malgaskim.

Wieczorem powrócimy do hotelu.

13.dzień

Wylot z Madagaskaru

Dziś przygoda na rajskim Madagaskarze się kończy. Po wykwaterowaniu z hotelu zostaniemy przetransportowani na lotnisko gdzie wyruszymy w podróż do domu.

Jeśli Madagaskar skradł Wasze serca, polecamy także inne wycieczki w wyspiarskim klimacie takie jak: Sir Lanka czy Bora Bora.

Madagaskar i wyspa Nosy Be: 2024/2025

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).