Kenia 2024: przyroda Afryki

9 dni
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2895

Cena zawiera

 • Transport między parkami i oglądanie przyrody z pokładów jeep Land Cruiser 4×4
 • Wyżywienie w trakcie trwania safari.
 • Butelkowaną wodę pitną.
 • Pobyt w Ashnil Samburu Camp, Ashnil Samburu Camp Sarova Lion Hill, Basecamp Mara.
 • Zakwaterowanie w hotelu w Nairobi.
 • Lokalne przejazdy oraz transfery z/na lotnisko.
 • Opłaty za wstęp i przebywanie na terenie parków narodowych.
 • Wyżywienie wymienione w programie: śniadanie/lunch/kolacja.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego/kierowcy safari.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u operatora).
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Wizyty w wiosce Masajskiej – ok. $20
 • Lotu balonem nad Masai Mara – $420
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków
 • Odszkodowania w przypadku zniszczenia lub zagubienia bagażu
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – ok. $180 (do potwierdzenia w biurze)
 • Opłaty wizowej – ok $55

Kenia daje możliwość zobaczenia dzikich zwierząt sawanny, zróżnicowanych krajobrazów oraz ciekawej kultury rdzennych mieszkańców. Państwo położone na równiku we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim jest idealnym miejscem na wakacje, aby poczuć afrykańską przygodę.

Kemping

Kultura i historia

Lot balonem

Rozrywka

Safari


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Nairobi

Naszą przygodę z Kenią rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do Nairobi, stolicy Kenii, położonej w centrum kraju na wysokości 1700 m n.p.m. u podnóża gór Aberdare i źródeł rzeki Athi.
Kenia

2.dzień

Nairobi

Po przylocie do Nairobi przejedziemy na nocleg.

Nazwa miasta pochodzi z masajskiego wyrażenia Enkare Nairobi, które oznacza “chłodną wodę”. Określenie to odnosi się do rzeki Nairobi, która przepływa przez miasto.

3.dzień

Nairobi, Samburu

Po śniadaniu wyruszymy do położonego ok. 320 km od Nairobi Parku Narodowego Samburu.

Pięciogodzinną podróż centralnymi wyżynami Kenii umili nam widok plantacji kawy, herbaty oraz ananasów. Zobaczymy ośnieżoną Mt. Kenya, najwyższy szczyt Kenii i drugi co do wysokości w Afryce (po Kilimandżaro) oraz kontrastujące z nimi czerwone zbocza położone poniżej. Po drodze zjemy obiad.

Zakwaterowanie w gustownie urządzonym na styl Samburu domku, leżącym nad brzegiem rzeki Ewaso Nyiro. Do dyspozycji gości jest basen z widokiem na sawannę. Kolacja.

4.dzień

Samburu

Po śniadaniu wyruszymy w plener. Dzień spędzimy na podziwianiu fauny i flory, z której słynie położony na wysokości 800 m n.p.m. park.

Podczas przejazdu odsłoniętymi jeepami przez suche i malownicze obszary rezerwatu zaobserwujemy zwierzynę łowną, koncentrującą się wzdłuż brzegów rzeki Ewaso Nyiro. Tutaj znajduje się większość dzikich zwierząt, takich jak słonie, żyrafy, zebry, lwy, gepardy, bawoły, oryksy.

Przejazd na nocleg do Ashnil Samburu Camp, gdzie zjemy kolację. Obiad zjemy w ciągu dnia.

5.dzień

Samburu, Jezioro Nakuru 

Po rannym safari wyruszymy w dalszą drogę do Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Głównymi mieszkańcami parku są setki gatunków ptactwa wodnego, szczególnie flamingów.

Po drodze zrobimy postój by zobaczyć 74-metrowy wodospad Thompson w Nyahururu. Położony na dnie Wielkich Rowów Afrykańskich Park Narodowy utworzono w 1968 roku i jest on jednym z najładniejszych parków w Kenii.  Można tu spotkać m.in. lwy, lamparty, hieny i antylopy.

Wieczorem przejazd na nocleg do Sarova Lion Hill Game Lodge. Hotel znajduje się na zboczu wzgórza graniczącego z jeziorem Nakuru, w samym sercu Parku Narodowego Lake Nakuru.

Dla chętnych możliwość uczestniczenia w odbywających się każdego wieczoru tradycyjnych pokazach tańca i animacjach.

6.dzień

Jezioro Nakuru, Masai Mara

W tym dniu czeka nas około 6-cio godzinny przejazd do rezerwatu Masai Mara. Narodowy Rezerwat Masai Mara na obszarze 1510 km kwadratowych, jest częścią rozciągającego się na terenie Tanzanii Parku Narodowego Serengeti.

Można tu spotkać słonie, bawoły, hipopotamy, a nawet nosorożce czarne. W Narodowym Rezerwacie Masai Mara jest także największa w Kenii populacja lwów. Występuje tu także niespotykany nigdzie indziej w Kenii antylopowiec koński.

Masai Mara popularność zawdzięcza temu, że oprócz wielkiej piątki występują tu też niezliczone małe gryzonie i wszelkiej maści owady oraz 286 zidentyfikowanych gatunków ptaków.

Wieczorem przejazd na nocleg. Dzisiaj spać będziemy w podwójnych „namiotach” nad rzeką Talek. Wszystkie namioty wyposażone są w toalety, prysznice i ogrzewanie.

7.dzień

Masai Mara

Kolejny dzień spędzimy w jednym z najbardziej ekscytujących ekosystemów dzikiej przyrody na świecie.

Masai Mara to głównie płaska sawanna z rzadkimi drzewami i licznymi stadami antylop, gazeli, zebr, słoni, żyraf oraz polującymi na nie drapieżnikami takimi jak lwy, lamparty, gepardy, hieny czy szakale.

Z końcem dnia udamy się nad rzekę Mara, graniczącą z Tanzanią, gdzie podczas wielkich migracji w sierpniu i wrześniu setki tysięcy antylop gnu i zebr przekracza rzekę oraz niziny rezerwatu kierując się na wschód.

Nocleg spędzimy w Basecamp Masai Mara.

8.dzień

Masai Mara, Nairobi

Przed śniadaniem krótkie safari, by móc zaobserwować budzącą się do życia afrykańską faunę.

Po śniadaniu dla chętnych wizyta w wiosce Masajów, gdzie staniemy się kimś więcej niż gośćmi, dołączymy na chwilę do społeczności Masajów. Będziemy uczestniczyć w widowiskowym pokazie plemiennych tańców oraz szczególnie widowiskowych podskoków przy akompaniamencie charakterystycznych śpiewów.

Dla chętnych, za dodatkową opłatą w wysokości $420 – lot balonem nad Masai Mara.

Wieczorem pojedziemy na lotnisko w Nairobi, aby rozpocząć podróż powrotną do domu.

9.dzień

Wylot z Nairobi

Mamy nadzieję, że Kenia skradła Wasze serca. Dzisiaj żegnamy się z grupą i planujemy kolejne podróże. Może tym razem Afryka i jej kolejne 4 kraje?

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Kenia 2024: przyroda Afryki

 

Sprawdź inne wycieczki do Afryki:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).