Korea Południowa 2024: jedna podróż, dwa różne światy

13 dni
10-22-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3195

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Bilet wstępu na Wieżę Telewizyjną w Seulu.
 • Zwiedzanie Pałacu Królewskiego Gyeongbokgung.
 • Zwiedzanie Suwon.
 • Zwiedzanie Parku Narodowego Seoraksan.
 • Zwiedzanie wioski Hahoe.
 • Zwiedzanie świątyni Haeinsa.
 • Zwiedzanie Gyeongju.
 • Zwiedzanie Haedong Yonggungsa.
 • Zwiedzanie dzielnicy Gang-nam.
 • Bilet wstępu na Lotte Tower.
 • Bilet wstępu do parku rozrywki Lottte World.

Cena nie zawiera

 •  Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Biletu wstępu na Wieżę Telewizyjną w Seulu.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Korea Południowa to kraj, w którym tradycyjne dziedzictwo kulturowe łączy się z nowoczesnymi osiągnięciami, tworząc niepowtarzalną podróż o bogatej kulturowo historii. Kraj ten zachwyca bogactwem sztuki, muzyki i kultury pop oraz wizją technologicznego postępu. Jeśli jesteś gotowy zobaczyć ten kontrast na własne oczy dołącz do nas już dziś!

 

 

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Korea Południowa: podróż czas zacząć

Naszą przygodę z Koreą rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej w celu udania się do Seulu, nazywanego często miastem o dwóch obliczach. Herbaciarnie i małe sklepiki w historycznej dzielnicy Insandong, ogród Biwon, park Namsan i olśniewające pałace królewskie stanowią fascynującą przeciwwagę dla morza neonów, drapaczy chmur i najnowszych technologii.

Korea Południowa

2.dzień

Seul

Po przylocie do Korei czeka nas zakwaterowanie w hotelu. Po południu wjedziemy na wieżę telewizyjną nazywaną także Wieżą Namsan. Jest to jedno z najlepszych i najczęściej odwiedzanych miejsc widowowych w mieście.KZ wysokości 480m będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta.

3.dzień

Seul

Po śniadaniu zwiedzimy jeden z najważniejszych zabytków stolicy Korei Południowej – Pałac Królewski Gyeongbokgung.  Przy odrobinie szczęścia zobaczymy pałacową zmianę warty.

Po południu pospacerujemy po najbardziej urokliwej części Seulu – zabytkowej dzielnicy Bukchon, uznawanej za żywy skansen. Zobaczymy tu m.in. setki tradycyjnych domów nazywanych hanok. W części z nich mieszczą się herbaciarnie, restauracje, kawiarenki i pensjonaty. Pozostałe służą dalej jako mieszkania prywatnych właścicieli.

4.dzień

Seul

Po śniadaniu udamy się na teren graniczny gdzie Korea Południowa graniczy z Koreą Północną. Na pasie rozdzielającym dwie Koree wyznaczono obszar objęty ścisłą ochroną i odkryto tam wiele zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.

Zwiedzimy Trzeci Tunel, obserwatorium Dora, stację kolejową Dorasan i Most Wolności. Gdyby ze względów politycznych strefa zdemilitaryzowana była zamknięta, będziemy realizować program alternatywny. Po południu przejdziemy się po tradycyjnej, pełnej kultury dzielnicy Insadong w Seulu. Odwiedzimy jedną z typowych tradycyjnych herbaciarni i dowiemy się więcej na temat parzenia herbaty.

Powrót do hotelu i nocleg.

5.dzień

Suwon

Po śniadaniu czeka nas całodzienna wycieczka do Suwon. Zobaczymy XVII-wieczne fortyfikacje zbudowane przez króla Jeongjo. Odwiedzimy też muzeum Samsung Innovation w kampusie siedziby Samsung Electronics.

Powrót na nocleg do Seulu. Wieczorem przejazd na nocny market żywnościowy Gwangjiang dla chętnych, gdzie będzie można popróbować specjałów koreańskiej kuchni.

6.dzień

Sokcho, Park Narodowy Seoraksan

Poranek spędzimy jeszcze w Seulu. Po południu przejedziemy autobusem (ok. 2,5h) do jednego z najładniejszych miejsc w Korei Południowej – w pobliże Parku Narodowego Seoraksan. Tutaj zwiedzanie parku narodowego i zakwaterowanie w Sokcho oraz spacer po miejskiej plaży.

Na kolację pójdziemy do jednej z wielu miejscowych restauracji specjalizujących się w grillowanych rybach. Ryby oraz owoce morza są tu świeże i podawane w koreańskim stylu – z wieloma przystawkami.

7.dzień

Sokcho, Andong

Po śniadaniu pojedziemy do Punggi, rejonu słynącego z uprawy żeń-szenia. Odwiedzimy lokalny rynek, gdzie będzie możliwość zobaczenia różnych produktów wykonanych z tej rośliny.

Następnie  udamy się do wpisanej na listę UNESCO tradycyjnej koreańskiej wioski Hahoe oraz do miejscowości Andong (ok. 5 godzin). Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po mieście

Na kolację wybierzemy się na jeden ze specjałów kuchni koreańskiej: samoobsługowy grill. W typowej restauracji tego typu w centralnej części stołu znajduje się płyta grillująca, na której umieszczamy zamówione przez nas potrawy.

8.dzień

Gyeongju

Po śniadaniu przejedziemy do Gyeongju, gdzie czeka nas zwiedzanie centrum miasta wpisanego na listę UNESCO.

Korea Południowa to także tradycja, o czym przekonamy się podczas zwiedzania 500-letniej wioski Yangdong, która stanowi przykład wsi klanowej na terenie Korei Południowej. W wiosce wybudowano rezydencje panujących rodów, akademie konfucjańskie a także lepianki dla służby.

Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

9.dzień

Świątynia Bulguksa, Budda z Seokguram

Po śniadaniu przejedziemy na zwiedzanie świątyni buddyjskiej Bulguksa oraz 2,5 metrowego posągu Buddy w pobliskiej skalnej świątyni Seokguram. Oba te miejsca są wpisane na listę UNESCO już od 1995 roku i obydwoma Korea Południowa szczycie się każdego dnia. Powrót na nocleg do Gyeongju.

10.dzień

Świątynia Haeinsa

Rano przejedziemy do jednej z najbardziej znanych koreańskich świątyń – buddyjskiej świątyni Haeinsa. Znajdują się tutaj jedne z największych na świecie spisanych na drewnianych tabliczkach zbiorów pism buddyjskich.

Nastepnie pojedziemy do Busan, głównego portu i drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta w Korei Południowej. Jeszcze tego dnia odwiedzimy cmentarz wojsk ONZ. Wieczorem wizyta na słynnym targu rybnym, gdzie będzie można zjeść m. in. fenomenalną zupę rybną.

 

11.dzień

Busan

Po śniadaniu pospacerujemy „aleją filmową”,  gdzie poszukamy gwiazd polskich filmów oraz udamy się do Gacheon Culture Village – kolorowych przedmieści w mieście.

Po południu odwiedzimy małą, ale przepięknie położoną na skalistym brzegu morza buddyjską świątynię Haedong Yonggungsa. W przylegającym do niej parku znajduje się wieża widokowa będąca symbolem miasta Busan. Następnie  udamy się na plażę miejską, skąd rozpościera się widok na most Gwangan.

12.dzień

Busan - Seul

Po wykwaterowaniu powrócimy do Seulu.  To już ostatni dzień w Korei Południowej. Odwiedzimy dzielnicę Gang-nam, rozsławionej na cały świat przez K-popowego artystę Psy. Dzielnica przyciąga wielu znanych Koreańczyków i międzynarodowe firmy, a porównywana jest do kalifornijskiego Beverly Hills.

Chętni będą mogli także podjechać do Parku Olimpijskiego oraz wjechać na najwyższy budynek Korei Południowej Lotte Tower. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

13.dzień

Wylot z Seulu

Dziś Korea Południowa pożegna nas. Po śniadaniu przejazd na lotnisko i pożegnanie z grupą. Następnie powrót do domów.

 

Korea Południowa

Zapraszamy do skorzystania z innych wycieczek Rek Travel Adventure do Azji: Japonii czy Wietnamu i Kambodży.

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Birma 2024: centrum azjatyckiej mocy

$1980 9 dni 11-06-2024

Tybet 2024: wyprawa na “dach świata”

$2950 12 dni 09-10-2024 09-10-2025

Sri Lanka: klejnot Oceanu Indyjskiego

$1795 9 dni 02-14-2024 08-13-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 109