Korea Południowa 2024/2025: jedna podróż, dwa różne światy

13 dni
10-22-2024 10-21-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog
Cena $3195

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Bilet wstępu na Wieżę Telewizyjną w Seulu.
 • Zwiedzanie Pałacu Królewskiego Gyeongbokgung.
 • Zwiedzanie Suwon.
 • Zwiedzanie Parku Narodowego Seoraksan.
 • Zwiedzanie wioski Hahoe.
 • Zwiedzanie świątyni Haeinsa.
 • Zwiedzanie Gyeongju.
 • Zwiedzanie Haedong Yonggungsa.
 • Zwiedzanie dzielnicy Gang-nam.
 • Bilet wstępu na Lotte Tower.
 • Bilet wstępu do parku rozrywki Lottte World.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Biletu wstępu na Wieżę Telewizyjną w Seulu.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt ok. $700 )

*KALKULACJĘ KOSZTÓW PRZYGOTOWANO DLA GRUPY MIN 10 OSÓB PŁACĄCYCH.

Korea Południowa to fascynujący kraj o bogatej kulturze, innowacyjnych miastach i pięknych krajobrazach. W naszym programie turystycznym zapraszamy Cię do odkrycia tego dynamicznego kraju, który łączy tradycję z nowoczesnością. Od starożytnych świątyń po pulsujące życie nocne w Seulu, Korea Południowa zachwyca różnorodnością swoich atrakcji. Czekają na Ciebie malownicze góry, bajeczne wyspy, smakowite potrawy i serdeczni ludzie. Przygotuj się na niezapomnianą podróż przez serce Azji!

 

 

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Lot do Seulu

Naszą przygodę z Koreą rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej na lot do Seulu, nazywanego często miastem o dwóch obliczach.

Korea Południowa

2.dzień

Seul

Po przylocie do Korei czeka nas zakwaterowanie w hotelu. Po południu wjedziemy na wieżę telewizyjną nazywaną także Wieżą Namsan.

Na wysokości 480m będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta.

3.dzień

Seul

Po śniadaniu zwiedzimy Pałac Królewski Gyeongbokgung.  Przy odrobinie szczęścia zobaczymy pałacową zmianę warty.

Po południu pospacerujemy po  zabytkowej dzielnicy Bukchon, uznawanej za żywy skansen. Zobaczymy tu m.in. setki tradycyjnych domów nazywanych hanok.

W części z nich mieszczą się herbaciarnie, restauracje, kawiarenki i pensjonaty. Pozostałe służą dalej jako mieszkania prywatnych właścicieli.

4.dzień

Seul

Po śniadaniu udamy się tam, gdzie Korea Południowa graniczy z Koreą Północną.

Zwiedzimy Trzeci Tunel, obserwatorium Dora, stację kolejową Dorasan i Most Wolności. Gdyby ze względów politycznych strefa zdemilitaryzowana była zamknięta, będziemy realizować program alternatywny.

Po południu przejdziemy się po tradycyjnej, pełnej kultury dzielnicy Insadong w Seulu. Odwiedzimy jedną z typowych tradycyjnych herbaciarni i dowiemy się więcej na temat parzenia herbaty.

Powrót do hotelu i nocleg.

5.dzień

Suwon

Po śniadaniu czeka nas całodzienna wycieczka do Suwon. Zobaczymy XVII-wieczne fortyfikacje zbudowane przez króla Jeongjo. Odwiedzimy też muzeum Samsung Innovation w kampusie siedziby Samsung Electronics.

Powrócimy na nocleg do Seulu. Wieczorem przejedziemy na nocny market żywnościowy Gwangjiang dla chętnych, gdzie będzie można popróbować specjałów koreańskiej kuchni.

6.dzień

Sokcho, Park Narodowy Seoraksan

Poranek spędzimy jeszcze w Seulu. Po południu przejedziemy autobusem (ok. 2,5h) w pobliże Parku Narodowego Seoraksan. Tutaj zwiedzanie parku narodowego i zakwaterowanie w Sokcho oraz spacer po miejskiej plaży.

Na kolację pójdziemy do jednej z wielu miejscowych restauracji specjalizujących się w grillowanych rybach.

7.dzień

Sokcho, Andong

Po śniadaniu pojedziemy do Punggi, rejonu słynącego z uprawy żeń-szenia. Odwiedzimy lokalny rynek, gdzie będzie możliwość zobaczenia różnych produktów wykonanych z tej rośliny.

Następnie  udamy się do wpisanej na listę UNESCO tradycyjnej koreańskiej wioski Hahoe oraz do miejscowości Andong (ok. 5 godzin). Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po mieście

Na kolację wybierzemy się na jeden ze specjałów kuchni koreańskiej: samoobsługowy grill. W typowej restauracji tego typu w centralnej części stołu znajduje się płyta grillująca, na której umieszczamy zamówione przez nas potrawy.

8.dzień

Gyeongju

Po śniadaniu przejedziemy do Gyeongju.

Korea Południowa to także tradycja, o czym przekonamy się podczas zwiedzania 500-letniej wioski Yangdong W wiosce wybudowano rezydencje panujących rodów, akademie konfucjańskie a także lepianki dla służby.

Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

9.dzień

Świątynia Bulguksa, Budda z Seokguram

Po śniadaniu przejedziemy na zwiedzanie świątyni buddyjskiej Bulguksa oraz 2,5 metrowego posągu Buddy w pobliskiej skalnej świątyni Seokguram.

Powrót na nocleg do Gyeongju.

10.dzień

Świątynia Haeinsa

Rano przejedziemy do jednej z najbardziej znanych koreańskich świątyń – buddyjskiej świątyni Haeinsa. Znajdują się tutaj jedne z największych na świecie spisanych na drewnianych tabliczkach zbiorów pism buddyjskich.

Nastepnie pojedziemy do Busan, głównego portu i drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta w Korei Południowej. Jeszcze tego dnia odwiedzimy cmentarz wojsk ONZ.

Wieczorem wizyta na słynnym targu rybnym, gdzie będzie można zjeść m. in. fenomenalną zupę rybną.

 

11.dzień

Busan

Po śniadaniu pospacerujemy „aleją filmową”,  gdzie poszukamy gwiazd polskich filmów oraz udamy się do Gacheon Culture Village – kolorowych przedmieści w mieście.

Po południu odwiedzimy buddyjską świątynię Haedong Yonggungsa. W przylegającym do niej parku znajduje się wieża widokowa będąca symbolem miasta Busan.

Następnie  udamy się na plażę miejską, skąd rozpościera się widok na most Gwangan.

12.dzień

Busan, Seul

Po wykwaterowaniu powrócimy do Seulu.  To już ostatni dzień w Korei Południowej. Odwiedzimy dzielnicę Gang-nam, rozsławionej na cały świat przez K-popowego artystę Psy.

Chętni będą mogli także podjechać do Parku Olimpijskiego oraz wjechać na najwyższy budynek Korei Południowej Lotte Tower. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

13.dzień

Wylot z Seulu

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i pożegnanie z grupą. Następnie powrót do domów.

Zapraszamy do skorzystania z innych wycieczek Rek Travel Adventure do Azji: Japonii czy Wietnamu i Kambodży.

Korea Południowa

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Góra Fuji (3776 m) i szlak Nakasendo – Japonia 2024/2025

$3790 11 dni 08-27-2024 07-17-2024 06-26-2025 08-21-2025

Paradise Philippines 2024/2025

$2250 11 dni 09-24-2024 04-07-2025

Himalaje: Wyprawa na Mera Peak w Nepalu 2024/2025

$2690 19 dni 10-04-2024 10-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 131