Nepal, Pokhara

Nepal 2024/2025 oraz Bhutan

13 dni
10-03-2024 04-09-2025 10-08-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3380

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w czterogwiazdkowych hotelach w Nepalu i Bhutanie
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • 11 śniadań.
 • Przejazd autobusem turystycznym na trasie Pokhara – Chitwan.
 • Atrakcje w dżungli w Parku Narodowym Chitwan.
 • Opłaty wstępu zgodnie z planem podróży.
 • Woda butelkowana podczas całej podróży.
 • Pokój jednoosobowy za dodatkową opłatą.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu biletów lotniczzch na trasie Katmandu-Pokhara, Bharatpur-Katmandu.
 • Opłat wizowych w Nepalu ($30) i Bhutanie ($40)
 • Zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Nepal tokraj ukryty wysoko w Himalajach.  Warto tu przyjechać i podziwiać przebogatą kulturę i zniewalające, himalajskie krajobrazy, choć widzi się tu także rzeczy smutne, jak np. pracujące dzieci oraz biedę. Bhutan z kolei to bardzo malowniczy kraj, gdzie ludzie z rozkazu Króla żyją zupełnie niczym przed wiekami, nosząc narodowe stroje ludowe obowiązkowo przez cały dzień, aż do zmroku.

Jaskinie

Kultura i historia

Parki narodowe

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Nasza przygoda rozpoczyna się zbiórką na lotnisku, gdzie spotkamy się z polskim pilotem/przewodnikiem. Odprawa paszportowo-bagażowa i wylot do Katmandu.

2.dzień

Lot do Kathmandu

Po przylocie na międzynarodowe lotnisko w Katmandu czeka na nas tradycyjne nepalskie powitanie, a następnie transfer do hotelu w centrum.  Po zakwaterowaniu w uroczych pokojach odpoczynek po długim locie.

W tym dniu czeka nas jeszcze krótka odprawa z innymi członkami grupy, podczas której nie wahajcie się zadawać wszelkich pytań dotyczących naszej trasy. Obiad w hotelu.

3.dzień

Katmandu, Paro, Thimphu

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Udamy się do Bhutanu, a konkretnie do położonego na wysokości 2200 m n.p.m. /7216 ft.  miasta Paro. Królestwo Bhutanu położone jest we wschodnich Himalajach, a jego oficjalna nazwa to Druk Jul co oznacza Królestwo Smoka.

Zobaczymy dzisiaj wiejskie domy Bhutanu, buddyjską świątynię Kyichu, klasztor i fortecę Rinpung Dzong. Czeka nas także spacer i wizyta w sklepach z rękodziełem.

Następnie wyruszymy w drogę do stolicy Bhutanu, miasta Thimphu, położonego na wysokości 2334 m n.p.m. /7655 ft. Thimphu to największe miasto kraju, to tu mieści się rezydencja królewska. Podczas około półtoragodzinnej jazdy będziemy mieli okazję podziwiać piękne krajobrazy tego wysokogórskiego państwa.

Po przyjeździe zakwaterowanie i obiad w hotelu.

4.dzień

Thimphu, Punakha

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Thimphu. Odwiedzimy m.in. Park Narodowy Kuensel Phodrang, gdzie znajduje się wykonany z pozłacanego brązu Wielki Budda Dordenma. Odwiedzimy też Muzeum Pocztowe Bhutanu ukazujące osiągnięcia i ewolucję dokonaną w sektorze komunikacji i poczty.

Następnie udamy się do Narodowego Muzeum Włókiennictwa, w którego zbiorach przechowywane są kolekcje starożytnych tkanin kolorowych i tradycyjnej art of waving. Z kolei w Muzeum Dziedzictwa Ludowego  zachowała się prymitywna filozofia życia kultywowana przez współczesnych Bhutańczyków.

Następnie zwiedzimy klasztor Tango i udamy się w drogę do Punakha. Dotrzemy tam po około dwu i pół godzinnej jeździe, podczas której będziemy mogli podziwiać spektakularne widoki Himalajów Wysokich. Zakwaterowanie i obiad w hotelu.

5.dzień

Punakha, Wangdue, Paro

Dziś po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie Punakha, będącego kiedyś stolicą uważanego za jedno z najpiękniejszych miast Bhutanu. Odwiedzimy Klasztor Boskich Wiatrów – Chimi Lhakhang. Następnie udamy się do Wangdue, gdzie będziemy mogli docenić najwyższy kunszt rzemiosła obróbki drewna.

Na koniec czeka nas godzinna wędrówka po górnej dolinie Punakha do pięknej, charakterystycznej dla Bhutanu świątyni Khamsum Yulley Namgyal Lhakhang zbudowanej przez Ashi Tshering Yangdon Wangchuck ( Królowa Matka Bhutanu ) na rzecz pokoju i stabilności.

Po zwiedzaniu świątyni powrót na kolację i nocleg do Paro.

6.dzień

Klasztor Taktsang Ghoempa

Po wczesnym śniadaniu ruszamy na około pięciogodzinną wyprawę do klasztoru Taktsang Ghoempa zwanego także Gniazdem Tygrysa, będącego ośrodkiem szkół buddyzmy tantrycznego.

Klasztor położony na wysokości 3750 m n.p.m. /12300 ft. wybudowano na klifie wznoszącym się nad stromym urwiskiem,  a wspinaczka do punktu widokowego zapewnia oszałamiające widoki.  Po krótkim odpoczynku w punkcie widokowym ruszamy dalej, cały czas podziwiając zapierający dech w piersiach krajobraz poniżej.

Na zakończenie dnia odwiedzimy dom na farmie w dolinie Paro, aby poznać styl życia rolników w Bhutanie.

Na nocleg i posiłek powrót do hotelu w Paro.

7.dzień

Paro, Katmandu

Na tym kończy się nasza przygoda w Bhutanie. Wrócimy do Katmandu, aby kontynuować zwiedzanie Nepalu. Zobaczymy Katmandu Durbar Square, czyli serce starego Katmandu.

Głównymi atrakcjami tego pałacowego placu są sztuka, architektura, rzemiosło i projekty przejawiające się w filarach, budynkach i oknach oraz Muzeum Hanuman Dhoka. Duży posąg tego hinduskiego boga jest również umieszczony przed bramą. Pałac otoczony jest przez wiele małych świątyń. To historyczne miejsce które każdego roku odwiedza tysiące turystów.

Na nocleg pozostajemy w Katmandu.

8.dzień

Katmandu, Pokhara

Po wczesnym śniadaniu transfer na międzynarodowe lotnisko Tribhuvan. Czeka nas około 25 minutowy lot do Pokhary. Na małej wyspie na środku jeziora znajduje się świątynią Tal Barahi, zwana również Świątynią Jeziora. Została ona zbudowana w czasach średniowiecznych, więc ma tradycyjny typ pagody.

Około 2 km od lotniska w Pokharze znajduje się jaskinia Gupteshwor, do której wejście znajduje się naprzeciwko wodospadu Davisa. Ma ona szczególne znaczenie dla wyznawców boga Shivy z uwagi na zachowany tutaj w nienaruszonym stanie jego falliczny symbol. Nieopodal jaskini znajduje się zrewitalizowany obóz uchodźców tybetańskich Tashi Ling, który słynie z produkcji i handlu dywanami wełnianymi oraz innymi wyrobami rękodzieła.

Powrót na kolację o nocleg do hotelu w Pokharze.

9.dzień

Pokhara, Sarangkot, Chitwan

Wstaniemy wcześnie rano i ruszymy w 45 minutową drogę do Sarangkot, gdzie z punktu widokowego położonego na wysokości 1600 m n.p.m. /5248 ft. podziwiać będziemy wschód słońca i widoki  gór, takich jak pasmo Annapurna, Dhaulagiri, Fishtail, jak również piękną dolinę Pokhara i jezioro Phewa.

Powrót do hotelu na śniadanie po którym wyruszamy do Parku Narodowego Chitwan. Szczyci się pięknym otoczeniem i obfitością przyrody oraz jest domem dla wielu zwierząt. W 1984 roku Park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

10.dzień

Park Narodowy Chitwan

Zaczniemy dzień od  śniadania i przygotujemy się do zabawy w dżungli. Park Narodowy Chitwan oferuje szeroką gamę atrakcji, w tym Elephant Back Safari, Jeep Safari, przejażdżkę kajakiem, programy kulturalne, obserwowanie ptaków i wizytę w Centrum Hodowli Słoni. Safari w dżungli to niesamowita okazja do spotkania rzadkich zwierząt i ptaków Nepalu, takich jak tygrysy bengalskie, nosorożce jednorożne i lamparty, miodowe borsuki i hieny pręgowane.

Kolacja i nocleg w hotelu.

11.dzień

Chitwan, Katmandu, Bhaktapur, Nagarkot

Po śniadaniu udamy się na lotnisko Bharatpur,  gdzie czeka nas 20 minutowy lot powrotny do Katmandu. Po wylądowaniu zwiedzimy Bhaktapur Durbar Square. Jest to królewski pałac starego Królestwa Bhaktapur położony na wysokości 1400 m n.p.m.

Wszystko wokół nadal wygląda tak, jak w średniowieczu. Plac został pięknie wykonany przez starożytnych artystów i choć został odnowiony nadal zachwyca swoją oryginalnością.

Po zakończeniu zwiedzania pojedziemy do Nagarkot, gdzie zjemy kolację i spędzimy noc w hotelu.

12.dzień

Nagarkot, Katmandu

Po śniadaniu czeka nas około godzinna droga powrotna do Katmandu.

Zobaczymy Boudhanath Stupa – największą buddyjską stupę na świecie i jednocześnie jedno z 7 miejsc światowego dziedzictwa w Katmandu. Jej wyjątkowe cechy to biała kopuła a nad nią złota, platerowana iglica z oczkiem symbolizującym pokój. Mnisi są zawsze zajęci śpiewem i rytuałami modlitewnymi.

Następnie udamy się do świątyni Pashupatinath – najstarszej świątyni poświęconej najwyższemu hinduskiemu bogu, Panu Shiva. To bardzo święte miejsce kultu religijnego Hindusów, które każdego roku odwiedza tysiące pielgrzymów i turystów. Musimy pamiętać, że wstęp do świątyni mają jedynie Hindusi. My możemy cieszyć się otaczającymi ją terenami, w tym brzegiem rzeki uważanej za świętą, gdzie zgodnie z tradycją hinduską poddaje się kremacji zwłoki zmarłych.

13.dzień

Wylot z Katmandu

Nasza podróż dobiegła końca. Żegnamy Nepal i po śniadaniu udajemy się  na międzynarodowe lotnisko Tribhuvan, skąd po odprawie odlecimy do domów. Zapraszamy na inne wyprawy z Rek Travel Adventure do Pakistanu, na Kilimanjaro oraz wiele innych…

Nepal 2024 oraz Bhutan

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Góra Fuji (3776 m) i szlak Nakasendo – Japonia 2024/2025

$3790 11 dni 08-27-2024 07-17-2024 06-26-2025 08-21-2025

Paradise Philippines 2024/2025

$2250 11 dni 09-24-2024 04-07-2025

Himalaje: Wyprawa na Mera Peak w Nepalu 2024/2025

$2690 19 dni 10-04-2024 10-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 136