Sri Lanka 2024/2025: klejnot Oceanu Indyjskiego

9 dni
08-13-2024 02-12-2025 08-13-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $1795

Cena zawiera

 •  Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Prywatny transport klimatyzowanym pojazdem.
 • 2 posiłki dziennie.
 • Koszt safari w Parku Narodowym Yala.
 • Wizyta w fabryce herbaty.
 • Zwiedzanie wodospadów.
 • Bilet wstępu do sanktuarium żółwi.
 • Bilet wstępu do Dambulla Cave Temple.
 • Wstęp do Sigiriya Rock Fortress.
 • Wstęp do Polonnaruwa Ancient City.
 • Wizyta w Ogrodzie z ziołami i przyprawami.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Podatki rządowe i lokalne.
 • Jedna butelka wody dziennie.

Cena nie zawiera

 • Kosztu  międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowe napiwki i wydatki o charakterze osobistym.
 • Opłat wizowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Ayubowan! Niekończące się złote plaże, ponadczasowe ruiny, ciepła gościnność i uśmiechy ludzi, mgliste wyżyny i górzyste tereny, ogromne słonie, podstępne lamparty, gigantyczne wieloryby, mnóstwo festiwali, różnorakich kultur i piękne krajobrazy… Oto właśnie Sri Lanka i jej osobliwy urok.


Plan podróży

1.dzień

Lot na Sri Lankę

Celem naszej podróży jest Sri Lanka -miejsce  zamieszkałe głównie przez buddystów, ale również chrześcijan i muzułmanów. Do 2009 roku Sri Lanka zmagała się z wyniszczającą wojną domową. Dzisiaj natomiast oferuje relaks i wspaniały wypoczynek z niezapomnianymi wspomnieniami.

Sri Lanka

2.dzień

Dzień w podróży

Dzisiaj dzień w podróży Podekscytowani czekamy, co Sri Lanka nam zaoferuje.

3.dzień

Beruwala

Przylot na rajską Sri Lankę oraz transfer do Beruwala. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Beruwala to miasto z niewielką, malowniczą plażą z miękkim i jasnym piaskiem, który zapewnia wygodne zejście do wody. Ale na dnie mogą się pojawić ostre kamienie i fragmenty koralowców z pobliskiej rafy koralowej.

4.dzień

Twierdza Galle

Dzisiaj udamy się do Centrum Ochrony Żółwi. Ośrodek ten opiekuje się nowonarodzonymi żółwiami, jak również dorosłymi gatunkami żółwi, które zostały uratowane z morza z powodu obrażeń. Jednym z najbardziej osobliwych miejsc w ośrodku jest obszar, w którym żółwie składają jaja.

Następnie udamy się do twierdzy holenderskiej Galle. Jest to najlepiej zachowane kolonialne miasto Sri Lanki.   Odwiedzimy także Park Narodowy Yala. Jest on słynny ze względu na obecność wielu lampartów i innych dzikich zwierząt. Czas wolny. Nocleg w Chaarya Resort&Spa.

5.dzień

Wodospad Ravana

Po śniadaniu wybierzemy się do Elli, by zobaczyć Wodospad Ravana.. Według legendy Ravana porwał księżniczkę Sitę i ukrył ją w jaskiniach za tym wodospadem.

Następnie zrobimy trekking do szczytu Adama, po którym udamy się na Most Dziewięciu Łuków. Most ten powstał w celu połączenia dwóch gór podczas budowy linii kolejowej Badulla-Colombo. Jest on najlepszym z przykładów budownictwa kolejowego z epoki kolonialnej w kraju.

6.dzień

Wodospad Ramboda

Dzisiejszego dnia pojedziemy do Kandy przez Nuwara Eliya. Zatrzymamy się w fabryce herbaty, gdzie będziemy mogli skosztować różnych jej gatunków.

Następnie udamy się do Wodospadu Ramboda, który który ma 109 m i jest najwyższym wodospadem na wyspie.

Odwiedzimy też Świątynię Świętej Relikwii Zęba, gdzie przechowywany jest lewy kieł Buddy Gautamy. Świątynia ta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1988 roku. Czas wolny i nocleg.

7.dzień

Dambulla

Dzisiaj udamy się na wycieczkę po mieście Kandy, gdzie z punktu widokowego 360′ będziemy mogli obserwować piękno tego miasteczka. Następnie odwiedzimy ogród z ziołami i przyprawami. Zapoznamy się tutaj z różnymi rodzajami przypraw jakie stosowane w regionalnej kuchni.

Odwiedzimy także świątynię w jaskini Dambull, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dambulla słynie z tego, że jest największą i najlepiej zachowaną świątynią jaskiniową na Sri Lance.

Dla chętnych, za dodatkową opłatą, możliwa będzie wycieczka do lokalnej wioski w celu zapoznania się z życiem i obyczajami tutejszych mieszkańców.

Czas wolny. Zakwaterowanie i nocleg.

8.dzień

Twierdza Sigirya Rock

Na początku dnia udamy się do starożytnego miasta Polonnaruwa. Wsiądziemy na rower i podczas przejażdżki odwiedzimy skalną twierdzę Sigiriya, zwaną także Lwią Skałą.  Czas wolny i nocleg.

9.dzień

Wylot ze Sri Lanki

Po śniadaniu transfer na lotnisko i pożegnanie z grupą. Podczas powrotu do domu będziemy wspominać czas spędzony na Sri Lance oraz zaczniemy planować kolejne podróże z Rek Travel.

Sri Lanka 2024: klejnot Oceanu Indyjskiego

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Góra Fuji (3776 m) i szlak Nakasendo – Japonia 2024/2025

$3790 11 dni 08-27-2024 07-17-2024 06-26-2025 08-21-2025

Paradise Philippines 2024/2025

$2250 11 dni 09-24-2024 04-07-2025

Himalaje: Wyprawa na Mera Peak w Nepalu 2024/2025

$2690 19 dni 10-04-2024 10-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 135