Szkocja “WHISKY TOUR” 2024/2025. Wyjazd tylko dla Panów

9 dni
09-19-2024 09-17-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $3590

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transfery z lotnisko i na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Zwiedzanie destylarni w Region Lowland.
 • Zwiedzanie destylarni Ben Nevis.
 • Zwiedzanie destylrni w regionie Speyide.
 • Zwiedzanie Inwerness.
 • Zwiedzanie maisteczka Oban.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.

 

Szkocja – kraj słynący z whisky, kapryśnej pogody, wspaniałych krajobrazów, olbrzymiej ilości zamków i mężczyzn w kiltach grających na dudach. Oprócz whisky, warto też spróbować tradycyjnego szkockiego śniadania, które przypomina śniadanie angielskie, ale dodatkiem do jajek, bekonu i fasolki jest black pudding oraz huggies.

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Winiarnie


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Edynburga

Po odprawie paszportowo-bagażowej ruszamy w niesamowitą podróż po szkockich destylarniach do Edynburga. Panowie będą mieli okazję zobaczyć urokliwe miasteczka oraz zasmakować scottish whisky. Szkocja już na Was czeka.

2.dzień

Edynburg

Po przylocie do stolicy Szkocji przejedziemy do hotelu na krótki odpoczynek. Następnie udamy się na zwiedzanie miasta. Pierwsze kroki skierujemy do Zamku. Podczas spaceru po Edynburgu odwiedzimy Princes Street Gardens, piękne ogrody położone pomiędzy Starym a Nowym miastem. Udamy się na punkt widokowy Calton Hill, skąd podziwiać będziemy panoramę miasta i jego okolicy oraz zabytkową Royal Mile.

W Szkocji znajduje się ponad 130 działających destylarni whisky i dzisiaj odwiedzimy jedną z nich. Region Lowland jest najbardziej wysuniętym na południe Szkocji, nizinnym obszarem obfitującym w zboża. Produkowana tam whisky jest bardzo delikatna w smaku, ma jasny, słomkowy kolor i kwiatowy aromat.

Nocleg w Edynburgu.

3.dzień

Campbeltown

Po śniadaniu udamy się w kierunku Campbeltown, miasteczka położonego na półwyspie Kintyre na zachodnim wybrzeżu Szkocji. Pojedziemy jedną z najbardziej malowniczych tras w kraju biegnącą częściowo wzdłuż romantycznego jeziora Loch Lomond.

Whisky z regionu Campbeltown jest wysoko ceniona przez koneserów. Cechuje się złożoną kompozycją smakową – wyczuwalne są posmaki torfu, jodu i soli morskiej. Odwiedzimy lokalną destylarnię, gdzie poznamy tajniki procesu produkcji whisky i oczywiście będziemy mogli skosztować szlachetnego trunku. Po wizycie w destylarni udamy się do portu, gdzie wsiądziemy na prom płynący na Wyspę Isley. Tam spędzimy kolejną noc.

4.dzień

Wyspa Isley

Wyspa Islay należąca do Hebrydów Wewnętrznych to jeden z 6 tradycyjnych szkockich regionów produkcji whisky i jednocześnie jeden z najbardziej sławnych. Obecnie na wyspie działa 8 destylarni, gdzie wytwarzana jest whisky słynąca ze swojego silnie torfowego smaku.

Powszechnie krąży opinia, że whisky z tego regionu albo się kocha, albo nienawidzi. Ze wszystkich gatunków regionalnych, whisky z Islay jest najprostszą do rozpoznania odmianą. Jednak nie wszystkie wytwarzane na wyspie whisky są torfowe. Niektóre z nich posiadają również dymne akcenty. Z wyspy pochodzi na przykład nietorfowa whisky Bunnahabhain. Wyspa Islay to nie tylko destylarnie, znajdziemy tutaj urokliwe portowe miasteczka, bogatą faunę i malownicze piesze szlaki. Dzisiejszą noc spędzimy również na wyspie.

5.dzień

Oban

Po śniadaniu wrócimy z powrotem na stały ląd, aby odkryć kolejne destylarnie należące do regionu Highland. Pojedziemy do miasteczka Oban, które zapewnia wspaniałe widoki i znakomite jedzenie.

Whisky z Oban jest łagodna o dobrze zrównoważonym smaku. Będąc w Oban warto zobaczyć McCaig’s Tower, czyli tak zwaną „koronę Oban” lub „koloseum”. Wieża swoje nazwy zawdzięcza charakterystycznemu okrągłemu kształtowi, który może przypominać rzymskie Koloseum lub koronę. Jest to piękny taras widokowy, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę na sąsiadujące wyspy. Warto również wybrać się na zamek Dunollie, który znajduje się niecałe pół godziny spacerem z centrum miasta. Nocleg w Oban.

6.dzień

Inverness

Po śniadaniu ruszymy w kierunku przepięknej doliny Glencoe. Powstała ona w wyniku erupcji wulkanu, a swój obecny kształt zawdzięcza działalności lodowców. Podziwiać ją będziemy zatrzymując się w licznych punktach widokowych usytułowanych na trasie.

Około półgodziny jazdy od Glencoe znajduje się najwyższy szczyt Wysp Brytyjskich, zaliczana do Korony Europy – góra Ben Nevis mierząca 1345 m n.p.m. Tu pokazuje się piękna Szkocja. U podnóża góry znajduje się malowniczo położona destylarnia o tej samej nazwie. Destylarnia Ben Nevis założona została w 1825 roku. W dalszą drogę na północ udamy się wzdłuż jeziora Loch Ness i dalej do położonego na jego brzegu XIII wiecznego zamku Urquhart.  Późnym wieczorem dotrzemy do Inverness, miasta uważanego za stolicę całego regionu Highlands. Nocleg w Inverness.

7.dzień

Inverness

Po śniadaniu ruszymy odkrywać kolejny region produkcji whisky – Speyside. Leży on w północno-wschodniej Szkocji, tuż nad rzeką Spey, między Elgin i Dufftown. Whisky z tego regionu są najsłodszymi ze wszystkich. Zawierają sporą ilość estrów, przez co można w nich wyczuć zapach jabłek, gruszek, goździków, fiołków, lemoniady czy bananów. Wśród destylatów z tego regionu można znaleźć jedne z najszlachetniejszych whisky. Rejon Speyside charakteryzuje się największą ilością destylarni i dziś właśnie odwiedzimy kilka z nich. Nocleg Inverness.

8.dzień

Inverness

Część dzisiejszego dnia spędzimy na odkrywaniu Inwerness. Podczas wycieczki po mieście zobaczymy zamek, katedrę i ciekawy budynek miejskiego ratusza. Będziemy mieć również czas wolny na zakupy pamiątek lub spokojny spacer brzegiem rzeki Ness, która w tym miejscu wpada do jeziora. W drodze powrotnej do Edynburga odwiedzimy kolejne destylarnie. Nocleg w Edynburgu.

9.dzień

Wylot z Edynburga

Dziś kończy się nasza degustacyjna wyprawa. Mamy nadzieję, że Szkocja zrobiła na Was wrażenie. Po śniadaniu będziemy mogli zrobić ostatnie zakupy. Oprócz buteleczki whisky warto też przywieźć do domu maślane ciasteczka – Shortbreads. Bardziej odważni mogą wrócić odziani w szkocki kilt. Zapraszamy na inne wyprawy z Rek Travel Adventure, tym razem nie tylko dla Panów. Co powiecie na Norwegię?

Szkocja “WHISKY TOUR” 2024. Wyjazd tylko dla Panów

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Londyn wycieczka z Rek Travel

Wycieczka do Londynu 2024/2025

$2100 9 dni 09-10-2024 05-12-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 135