Tajlandia 2024/2025: esencja azjatyckiego raju

12 dni
12-02-2024 01-06-2025 02-03-2025 12-08-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2450
Promocja $2150

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transport minivanami podczas wycieczek terenowych.
 • Posiłki zgodnie z programem (9 śniadań, 1 lunch).
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Jedną butelkę wody mineralnej dziennie na osobę.
 • Podatek rządowy.
 • Bilety wstępu do Wat Phra Kaew.
 • Bilety wstępu do Wat Pho.
 • Bilety wstępu do Wat Rong Suea Ten.
 • Bilety wstępu do Wat Rong Khun.
 • Bilety wstępu do Wat Phu Khao Thong.
 • Bilety wstępu do Wat Phra Si Sanphet.
 • Bilety wstępu do Baan Dam.
 • Bilety wstępu do Viharn Phra Mongkol Bopit.
 • Bilety wstępu do Wat Lokaya Sutha,
 • Bilety wstępu do Letniego Pałacu Bang Pa-In.
 • Bilety wstępu do Chalong Temple.
 • Bilety wstępu do fabryki orzechów nerkowca.
 • Wycieczkę do Sanktuarium Słoni. W ramach wycieczki zapewnimy kawę, herbatę, wodę pitną, przekąski, lunch, jedzenie dla słoni.
 • Rejs po rzece Chao Phraya.
 • Rejs po rzece Mekong.
 • Wstęp do Muzeum Opium.
 • Opłaty wstępu do Parku Narodowego.
 • Podatki państwowe.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu wewnętrznych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Opłaty wizowej.
 • Rejsu na wyspę Phi Phi. W ramach wycieczki zapewniona jest maska i rurka do snurkowania, kamizelka ratunkowa, lunch, napój bezalkoholowy, świeże owoce, ubezpieczenie (ok. $100).
 • Rejsu na wyspę Jamesa Bonda. W ramach wycieczki zapewniony jest rejs motorówką w obie strony, napój bezalkoholowy, świeże owoce, lunch w formie bufetu (ok. $100).
 • Rejsu na wyspy Similan (ok. $120).
 • Kolacji w restauracji Baiyoke Sky z panoramą w Bangkoku.
 • Pokazu tradycyjnego tańca tajskiego.

Tajlandia – kraj egzotycznych i niepowtarzalnych doświadczeń. To miejsce, do którego miliony podróżników przybywają, aby poznać bogatą historię, niesamowitą kulturę oraz spotkać najżyczliwszych ludzi i cieszyć się jednymi z najlepszych potraw na świecie. Zobacz najpiękniejsze miejsca kraju, od dalekiej północy po samo południe i doświadcz głęboko zakorzenionych tradycji podczas zwiedzania Bangkoku, Ayutthaya, Chiang Rai, Chiang Mai i pięknej wyspy Phuket.

Kultura i historia

Nurkowanie

Parki narodowe

Plaże


Plan podróży

1.dzień

Lot do Bankgkoku

Nasza przygoda rozpoczyna się od odprawy paszporotwo-bagażowej i lotu do Bangkoku. Według Światowej Organizacji Meteorologicznej, Bangkok jest… najgorętszą stolicą na świecie! Na pewno wrażeń tu nie zabraknie…

Tajlandia

2.dzień

Bangkok

Po przylocie udamy się do hotelu w centrum miasta. Następnie czas na odpoczynek, aby odzyskać siły po długim locie. Będzie możliwość zwiedzania miasta na własną rękę w razie chęci zasmakowania Tajlandii już dzisiaj.

Dla chętnych (za dodatkową opłatą) kolacja z panoramą na Bangkok. Wybierzemy się na wycieczkę do Baiyoke Sky, który jest jednym z najwyższych budynków w Tajlandii.

Nocleg w Bangkoku.

3.dzień

Bangkok

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Bangkoku.Będziemy mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska Wielkiemu Pałacowi Królewskiemu, w którym odbywają się ceremonie rodziny królewskiej Tajlandii.

Dodatkowo przyjrzymy się świątyniom i budynkom rządowym, które przetrwały próbę czasu, m.in.  Wat Phra Kaew. Właśnie tutaj znajduje się posąg Szmaragdowego Buddy.

Następnie udamy się do historycznej świątyni buddyjskiej Wat Pho, gdzie leży gigantyczny posąg Reclining Buddha, ozdobiony częściowo masą perłową.

Po południu popłyniemy łodzią, aby poznać tętniące życiem kanały i lokalne życie wzdłuż rzeki Chao Phraya. Nie przegapimy okazji, aby zatrzymać się przy Wat Arun, znanej z ikonicznej 79-metrowej iglicy, zwanej tajską wieżą Eiffla.

Dla chętnych (za dodatkową opłatą) kolacja z pokazem tradycyjnego tańca tajskiego.

Nocleg w Bangkoku.

4.dzień

Bangkok, Ayutthaya, Chiang Rai

Tajlandia to również starożytne ruiny. Po śniadaniu wyruszymy do Ayutthaya (ok. 1 godz. jazdy) Zwiedzimy ruin świątyń i pałaców, w tym Wat Phu Khao Thong i Wat Phra Si Sanphet.

Będziemy mieć również okazję podziwiać imponującego Buddę z brązu w Viharn Phra Mongkol Bopit. Następnie odwiedzimy leżącego Buddę w Wat Lokaya Sutha, a po niej piękny Letni Pałac Bang Pa-In.

Po południu wrócimy do Bangkoku na lot do Chiang Rai. Po wylądowaniu zakwaterowanie i nocleg w Chiang Rai.

5.dzień

Chiang Rai, Doi Mae Salong,

Dziś kontynuujemy podróż kierując się na północ Tajlandii. Po śniadaniu będziemy zwiedzać okolicę, przejeżdżając przez drogę do Mae Salong. Spróbujemy  herbaty produkowanej przez jedną z  plantacji w tym regionie.

Z Doi Mae Salong odwiedzimy dwie wioski mniejszości etnicznych: wioskę Akah z Loyo oraz wioskę Lisu z Ban Hanygo.

Następnie przeniesiemy się w region zwany “Złotym Trójkątem”  Podczas rejsu zatrzymamy się w wiosce położonej na terenie Laosu. Spróbujemy napoju alkoholowego na bazie kobry lub innych bardzo nietypowych mieszanek. W drodze powrotnej do hotelu odwiedzimy muzeum Opium.

Nocleg w hotelu w Chiang Rai.

6.dzień

Chiang Rai, chiang Mai

Po śniadaniu w hotelu odwiedzimy Błękitną Świątynię (Wat Rong Suea Ten) Następnie pojedziemy do Czarnego Domu (Baan Dam). Odwiedzimy również wioskę plemion górskich, aby poznać ich kulturę. Na koniec zwiedzimy słynną Białą Świątynię (Wat Rong Khun).

Następnie pojedziemy prosto do Chiang Mai. Zameldujemy się w hotelu i będziemy mieć czas na odpoczynek.

Nocleg w Chiang Mai.

 

7.dzień

Sanktuarium Słoni, Phuket

Czy Tajlandia to też słonie Ależ tak! Po śniadaniu wybierzemy się w 1,5 godzinną podróż, aby dotrzeć do Sanktuarium Słoni (Elephant Jungle Sanctuary). Pobawimy się z nimi w ich naturalnym środowisku oraz będziemy je karmić. Zrobimy z nimi błotne spa oraz przejdziemy z nimi przez rzekę, aby je wykąpać. Przed wyjazdem na miejscu zjemy tradycyjny posiłek.

Następnie powrócimy do Chiang Mai, skąd polecimy do Phuket. Zakwaterowanie w hotelu.

Czas wolny. Nocleg w Phuket.

UWAGA: na wycieczkę proszę zabrać strój kąpielowy, kapelusz, krem ochronny z flirtem UV, środek odstraszający owady, ręcznik, odpowiednie obuwie, odzież na zmianę, kopię strony ze zdjęciem paszportowym.

8.dzień

Phuket

Po śniadaniu będziemy mieć czas wolny na pływanie w basenie, pobyt na plaży czy eksplorację ulicznego życia.

Tajlandia to też Phuket. Właśnie tu zatrzymamy się w najlepszym punkcie widokowym na wyspie. Zobaczymy Kata Beach, Karon Beach i Pu Island. Przypatrzymy się  posągowi wielkiego Buddy górującego nad wyspą.

Następnie odwiedzimy słynną świątynię na wyspie Phuket – Chalong Temple. POdwiedzimy też fabrykę orzechów nerkowca (dobry lokalny produkt pamiątkowy).

Na koniec zwiedzimy stare miasto Phuket. Poznamy sposób życia mieszkańców Phuket oraz zobaczymy China Town i budynki w stylu chińsko-portugalskim. Powrót do hotelu na nocleg.


9.dzień

Phuket, Phi Phi

Dzisiaj będziemy mieć czas na relaks i wypoczynek na wyspie Phuket.

Dla chętnych całodniowa wycieczka łodzią na wyspy Phi Phi. Zwiedzimy zatokę Mâya oraz będzie możliwość snorkelingu w zatoce Loh Samah.

Popłyniemy  na wyspę Hong (laguna Pileh), aby zobaczyć jaskinię Wikingów. Tutaj lunch i czas wolny. W godzinach popołudniowych wrócimy do hotelu w Phuket na nocleg.

UWAGA: na wycieczkę proszę zabrać strój kąpielowy, obuwie plażowe, ręcznik plażowy, krem ochronny z flirtem UV.

10.dzień

Phuket, Wyspa Jamesa Bonda

Czas wolny i wypoczynek.

Chętni  mogą skorzystać z całodniowej wycieczki łodzią po Zatoce Phang Nga ze słynną wyspą Jamesa Bonda.

Następnie przesiądziemy się na kajaki, aby podpłynąć do  jaskini ze stalaktytami oraz pięknymi wapiennymi klifami wynurzającymi się z turkusowej wody.

Lunch zjemy w wiosce rybackiej Panyee Musalim. Z wioski Panyee przepłyniemy na wyspę Naka. Tu czas na relaks. W godzinach popołudniowych wrócimy do hotelu w Phuket.

UWAGA: na wycieczkę proszę zabrać strój kąpielowy, obuwie plażowe, ręcznik plażowy, krem ochronny z flirtem UV.

11.dzień

Phuket, Wyspa Similan

Relaks na plaży.

Chętnych  zapraszamy na całodniową wycieczkę do Similan Islands. Podczas wycieczki zakosztujemy snorkelingu w  wodach Donald Duck, Honeymoon i Princess Bay.

UWAGA: na wycieczkę proszę zabrać strój kąpielowy, obuwie plażowe, ręcznik plażowy, krem ochronny z flirtem UV.

12.dzień

Wylot z Bangkoku

Czy Tajlandia skradła Wasze serca? Śniadanie i czas wolny aż do momentu, gdy zostaniemy odwiezieni na lotnisko na lot powrotny do domu lub innego miejsca przeznaczenia.

Zapraszamy do wypraw w inne zakątki Azji, jak na przykład Wietnamu.

Tajlandia 2024: esencja azjatyckiego raju

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Góra Fuji i szlak Nakasendo – Japonia

$3790 11 dni 08-27-2024 07-17-2024 06-26-2025 08-21-2025 07-15-2026

Paradise Philippines 2024/2025

$2250 11 dni 09-24-2024 04-07-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 132