Tybet 2024/2025: wyprawa na “dach świata”

12 dni
09-03-2024 09-10-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2950

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Bilet na przejazd pociągiem na trasie Pekin – Lhasa.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Pozwolenie na wjazd do Tybetu.
 • 2 butelki wody do picia dziennie.
 • Tlen do użycia w razie
 • Sniadania w Pekinie, Lhasa i Shigatse.
 • Obiad w Pekinie.
 • “Hot pot experience”
 • Obiad powitalny w Lhasa.

Cena nie zawiera

 • Koszt biletów międzynarodowych.
 • Zwyczajowe napiwki i koszt wydatków oobistych.
 • Ubezpieczenie turystyczne.
 • Wyżywienie nie wymienione w programie.
 • Opłaty wizowe.

Tybet to rozległa i tajemnicza kraina słynąca z intrygujących ceremonii religijnych, przyjaznych mieszkańców i niesamowitej kultury. Podróż do Tybetu z pewnością jest wymagająca i raczej nie będzie polegała na błogim wypoczynku, niemniej dla pasjonatów turystyki może okazać się najpiękniejszym doświadczeniem w życiu. Dołącz do ans już dziś, aby doświadczyć na własnej skórze wyprawy na “dach świata”


Plan podróży

1.dzień

Lot do Pekinu

Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej oraz przelotu do stolicy Chin – Pekinu. Ponad dwudziestomilionowe miasto znane jest zarówno z nowoczesnej architektury, wysokich wieżowców, jak i licznych zabytków. Obecnie jest największym ośrodkiem politycznym, oświatowym i kulturowym kraju.

2.dzień

Pekin

Po wylądowaniu czeka nas transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek lub samodzielne zwiedzanie miasta. Nocleg.

3.dzień

Wielki Mur Chiński

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru Chińskiego.   Będziemy mieć okazję pospacerować po mniej tłocznych fragmentach muru w Mutianyu. Ten odcinek został zbudowany w okresie dynastii Ming (w latach 1368-1644 n.e.).

4.dzień

Podróż pociągiem do Lhasa

Po śniadaniu udamy się na spacer po Pekinie, a następnie na stację kolejową, aby ruszyć w drogę do Lhasa.

5.dzień

Dzień w podróży

Dzisiejszy dzień spędzimy w pociągu. Podróż z Pekinu do Lhasy jest popularną opcją, ponieważ pozwala cieszyć się malowniczą trasą przez rozległe krajobrazy Chin.

6.dzień

Aklimatyzacja w Lhasa

Po przybyciu do Lhasy przejazd do hotelu. Czas na  odpoczynek po długiej podróży. Ten dzień pomoże nam zaaklimatyzować się przed wysokościami Tybetu.

7.dzień

Tybetańskie warsztaty kulinarne

Po śniadaniu wyruszymy w drogę, aby zapoznać się z tybetańską kulturą. Poznamy proces tworzenia tradycyjnych tybetańskich rękodzieł. Nauczymy się również, jak przygotować proste tradycyjne posiłki kuchni tybetańskiej. Przygotujemy m.in. Tsampę (prażony jęczmień) z masłem i serem. Mieszkańcy Lhasy pokażą nam  tradycyjne stroje, metody kaligrafii oraz tajniki druku blokowego. Opowiedzą, w jaki sposób wytwarza się kadzidło, które, według wierzeń, oczyszcza z negatywnych emocji.

Następnie udamy się do „Holy Sera Monastery” gdzie prawie codziennie od godziny 15:00 do 17:30 odbywają się debaty mnichów na dziedzińcu. Debaty są odwoływane w przypadku niektórych specjalnych wydarzeń w klasztorze.

Po wizycie w klasztorze powrócimy do Lhasy, gdzie będziemy mogli swobodnie przechadzać się po uliczkach chłonąc atmosferę miasta.

Nocleg w hotelu w Lhasie.

8.dzień

Pałac Potala

Dzisiaj odwiedzimy zbudowany w 641 roku n.e. Pałac Potala, który jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną Tybetu. Sale, malowidła ścienne, posągi i widoki na góry sprawią, że wrażenia będą niezapomniane.

Następnie zobaczymy Świątynię Jokhang, która jest celem wielu pielgrzymów. W klasztorze znajduje się posąg 12-letniego Sakyamuniego – twórcy buddyzmu. Niedaleko klasztoru znajduje się ulica Barkhor, która w starożytności była miejscem, w którym buddyści wykonywali religijne obrzędy. Obecnie turyści mogą kupić tutaj pamiątki, takie jak: rękodzieło, herbatę, młynki modlitewne i tybetańskie kadzidła.

Nocleg w hotelu w Lhasie.

Tybet

9.dzień

Święte Jezioro Yamdrok

Po śniadaniu pojedziemy na przełęcz Kampala (4797 m n.p.m.), skąd będziemy mogli podziwiać widok na jezioro Yamdrok oraz malownicze krajobrazy, w tym na świętą Górę Nyenchen Khangsar. Turkusowe wody jeziora Yamdrok oraz lodowiec Nyenchen Khangsar zachęcają do robienia zdjęć. Yamdrok jest jednym z trzech świętych jezior Tybetu.

Nocleg w Shigatse.

10.dzień

DACH ŚWIATA: MT. EVEREST

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku najwyższego szczytu świata – Mount Everest. Podczas podróży z Shigatse zobaczymy jedno z najpiękniejszych i najbardziej unikalnych krajobrazów na świecie – niezwykle błękitne niebo, unoszące się wysoko chmury, niekończące się łąki i najwyższe szczyty gór na świecie.

Po drodze zatrzymamy się również przy Klasztorze Rongbuk. Jest to najwyżej położony klasztor na świecie.

Nocleg spędzimy w Everest Base Camp. Dzisiejsze jedzenie i zakwaterowanie są skromne. Ze względu na dużą wysokość, możliwe jest wystąpienie objawów choroby wysokościowej. Zalecamy utrzymanie odpowiedniego nawodnienia, relaks i radość z pięknych krajobrazów, aby zminimalizować objawy.

11.dzień

Przełęcz Gyatso La

Wczesnym rankiem wyruszamy, aby przekroczyć Przełęcz Gyatso La, znaną również jako granica Dingri, na wysokości 5248 m n.p.m.

12.dzień

Wizyta w klasztorze Tashilumpo

Dzisiaj odwiedzimy Klasztor Tashilumpo, który jest siedzibą drugiej najwyższej inkarnacji Tybetu – Panchen Lamy.  Klasztorny kompleks zachwyca ogromem kaplic, świątyń i sal połączonych alejkami i stromymi schodami.

W centrum klasztoru znajduje się dziedziniec, który był używany jako scena do tańców religijnych. W głównej sali klasztoru Tashilumpo możemy usłyszeć mnichów intonujących mistyczny śpiew. Odwiedzimy tę mroczną i nastrojową komnatę z wieloma bocznymi ołtarzami, a także charakterystyczny czerwony budynek zwanym Jamkhang Chenmo, w którym znajduje się olbrzymi posąg Maitrei – przyszłego Buddy. Posąg zbudowano w 1914 roku przez dziewiątego Panchen Lamę.

Nocleg w Lhasa.

13.dzień

Powrót do domu

Dzisiaj kończy się nasza mistyczna podróż po Tybecie w cieniu najwyższej góry świata. Rankiem będziemy mieć czas wolny na odpoczynek przed podróżą lub ostanie zakupy. Następnie razem z przewodnikiem pojedziemy na lotnisko, skąd ruszymy w podróż do domu.

Tybet 2024: wyprawa na “dach świata”

Zapraszamy na inne wyprawy trekkingowe z Rek Travel Adventure oraz Rek Travel OffLimits: Himalaje czy Kilimandżaro.

 

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Góra Fuji (3776 m) i szlak Nakasendo – Japonia 2024/2025

$3790 11 dni 08-27-2024 07-17-2024 06-26-2025 08-21-2025

Paradise Philippines 2024/2025

$2250 11 dni 09-24-2024 04-07-2025

Himalaje: Wyprawa na Mera Peak w Nepalu 2024/2025

$2690 19 dni 10-04-2024 10-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 136