Uganda i Rwanda 2024/2025: “The Best of Africa”

14 dni
07-23-2024 07-30-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2995

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Śniadania.
 • Lunch w drodze.
 • Opieka polskiego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opieka lokalnych przewodników.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Murchison Falls.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Kibale.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Królowej Elżbiety.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Bwindi.
 • Bilet wstępu do Biwacu Cultural Center.
 • Rejs statkiem po Kanale Kazinga.
 • Wstęp do Ziwa Rihno Sanctuary.
 • Zezwolenia (permitu) na tropienie goryli.
 • Zezwolenia (permitu) na tropienie szympansów.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej.
 • Opłat wizowych do Ugandy.
 • Opłat wizowych do Rwandy.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Uganda oczarowała młodego Winstona Churchilla, który określał ją jako „bajkę” i „wspaniały nowy świat”. Nic dziwnego, skoro oferuje bliskie spotkanie z gorylami, zachwyt nad owianymi gęstą mgłą szczytami górskimi oraz skąpaną w słońcu sawannę pełną dzikich zwierząt. Dorównuje jej Rwanda, nazywana “krainą tysiąca wzgórz”. Słynna jest dzięki dziewiczym terenom, dzikiej przyrody oraz doskonałym warunkom pod uprawę kawy.

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Safari

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Ugandy

Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Ugandy. Uganda to jeden z najmniejszych krajów Afryki – jednak zadziwia swoją różnorodnością.

W krajobrazie Ugandy zaznaczają się jeziora, rozległe lasy bambusowe, Nil, który właśnie tutaj bierze swój początek, a także imponujące wodospady. To również kraj zamieszkały przez gościnnych i otwartych ludzi.

Uganda

2.dzień

Przylot do Entebbe

Przelot do Entebbe na największe w Ugandzie lotnisko, zarówno cywilne jak i wojskowe. Miasto to było siedzibą rządu Protektoratu Ugandy zanim państwo uzyskało niepodległość w 1962 roku.

Także tutaj znajduje się State House – biuro i siedziba prezydenta Ugandy.

3.dzień

Park Narodowy Wodospadu Murchison

Bardzo wczesnym rankiem śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Ziwa Rihno sanctuary, czyli rezerwatu nosorożców. Tam wraz z lokalnymi przewodnikami i uzbrojonymi strażnikami, udamy się na piesze safari, aby z odległości dosłownie kilkunastu metrów podziwiać te przepiękne, zadziwiające olbrzymy, żyjące całkowicie na wolności.

Po lunchu udamy się w drogę do Parku Narodowego Wodospadu Murchisona. Wybierzemy się na szlak wiodący na szczyt wodospadu, skąd będziemy obserwować przepiękną okolicę i panoramę Nilu Wiktorii.

Następnie przejazd do Tilenga Lodge na nocleg.

4.dzień

Park Narodowy Wodospadu Murchison - Safari

Po wczesnym śniadaniu udamy się na safari w Parku Narodowym Wodospadu Murchisona, aby zobaczyć afrykańską Wielką Piątkę: lwa, nosorożca, lamparta, słonia i bawoła czy żyrafe Rothschilda, występują wyłącznie na kilku niewielkich obszarach Afryki.

Po pełnym wrażeń safari – lunch, a po lunchu rejs łodzia po Nilu, podczas którego będziemy obserwować hipopotamy, krokodyle nilowe, ptactwo wodne, żyrafy, słonie i inne egzotyczne zwierzęta.

Po rejsie przejazd na nocleg do Hoima Resort Hotel.

5.dzień

Park Narodowy Kibale

Po śniadaniu przejedziemy do Parku Narodowego Kibala, położonego w południowej Ugandzie. Obejmuje swym zasięgiem wiecznie zielone lasy tropikalne i jest popularnym celem wycieczek safari oraz ekoturystyki, zwłaszcza ze względu na zamieszkującą na terenie parku populację szympansa. Po drodze odwiedzimy plantacje herbaty.

Na lunch udamy się do miasta Fort Portal, często nazywanym „miastem ogrodów”. Jest jednym z najpiękniejszych miast Ugandy. Położone jest na około 1500 metrów nad poziomem morza i otoczone bujnymi wzgórzami, skalistymi jeziorami kraterowymi i plantacjami herbaty.

Następnie przejazd do Isunga Lodge ma nocleg.

6.dzień

Park Narodowy Kibale

o bardzo wczesnym śniadaniu ponownie przejedziemy do Parku Narodowego Kibale, słynącego z najgęstszej populacji małp we wschodniej Afryce. Spotkać tu można przeróżne gatunki małp jak szympansy,  czarno – białe małpy Colobus, małpy niebieskie i wiele innych zwierząt. Naszym zadaniem będzie wytropienie zagrożonego wyginięciem gatunku szympansa, które mamy nadzieję oglądać całkiem z bliska.

Po tej pełnej wrażen przygodzie udamy się na lunch. Po lunchu przejedziemy do Parku Narodowego Królowej Elżbiety, który sąsiaduje z Parkiem Narodowym Kibale.

Nastepnie przejedziemy do Baboon Safari Lodge na nocleg.

7.dzień

Park Narodowy Królowej Elżbiety - Rejs po Kanale Kazinga

Wczesnym rankiem udamy sie na safari do Kasenyi Plains. To część Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Będziemy mieli okazje zobaczyć Wielka Piątkę Afryki: lwa, lamparta, słonia, bawoła i nosorożca.

Po safari przejedziemy na lunch, po lunchu udamy się w rejs statkiem po Kanale Kazing, który łączy Jezioro Jerzego na północy z dużo większym Jeziorem Edwarda na południu. Podczas rejsu przewodnik będzie opowiadał ciekawostki o mieszkańcach tutejszych wód i wskazywał najlepsze okazy hipopotamów, krokodyli czy egzotycznych ptaków.

Po rejsie powrót do hotelu i czas na relaks.

8.dzień

Park Narodowy Bwindi

Wcześnie rano wymeldowanie i przejazd do Nieprzeniknionego Lasu Bwindi. To jeden z najbogatszych ekosystemów w Afryce, prawdziwy raj dla roślin i zwierzą, którego częścią jest Narodowy Park Bwindi. Największą jego atrakcją są oczywiście goryle górskie, potrafiące rozmnażać się tylko w takich warunkach.

Następnie udamy się z miejscowym przewodnikiem do wioski pigmejów, gdzie zapoznamy się z ich kulturą oraz warunkami życia. Z przewodnikiem przejdziemy szlak, ucząc się ich sztuki przetrwania w lesie deszczowym – poznając rośliny, ich lecznicze zastosowania, metody polowania. Jest to szlak edukacyjny, w którym potomkowie Pigmejów prezentują wiedzę swoich przodków o lesie deszczowym i pokazują sposób ich życia.

Nazwa Pigmeje opisuje populacje myśliwych – zbieraczy z lasów tropikalnchy Afryki Środkowej, którzy mają mniej niż około półtora metra wzrostu. Nazywani są “ludzmi lasu”.

Po wizycie w wiosce Pigmejów powrót na kolacje do hotelu.

9.dzień

Narodowy Park Bwindi

Po śniadaniu wyjazd do Narodowego Parku Bwindi, gdzie będzie możliwość obserwacji goryli. Najpierw spotkanie informacyjne z lokalnym przewodnikiem, który wprowadzi nas w tajniki życia tych niesamowitych zwierząt oraz zasady bezpieczeństwa. Żeby nie było wątpliwości: chodzio ich bezpieczeństwo, nie nasze!

Zaopatrzeni w lunch na wynos wybierzemy się na największą atrakcję tego wyjazdu – spotkanie z górskimi gorylami w ich naturalnym środowisku. Możliwość obserwacji i fotografowania budzi emocje i jest prawdziwym przeżyciem.

Po zakończeniu wyprawy przejazd nad Jezioro Bunyonyi. Jezioro Bunyonyi jest najpiękniejszym miejscem w Ugandzie. Przepięknie, idyllicznie położone pośród wzgórz.

Nocleg i kolacja w Bunyonyi Overland Camp.

10.dzień

Rwanda - Musanze

Po wczesnej pobudce i śniadaniu opuścimy Ugandę i udajemy się do Rwandy. Przejedziemy na lunch do Musanze Kinigi Ruhengeri. To miasto położone u stóp wulkanów w Parku Narodowym Wulkanów – okolica równie piękna jak w Ugandzie.

Po lunchu wycieczka do Biwacu Cultural Center. Wizyta w Biwacu Cultural Center daje rzadką okazję do spotkania miejscowej ludności w ich środowisku. To miejsce, gdzie można zapoznać się z kultura i historią Rwandy.

Następnie będziemy kontynuować podróż do Gisenyi nad Jeziorem Kivu.

Nocleg i kolacja w hotelu Paradis Malahide.

11.dzień

Kigali - Powrot Do Domu

Po śniadaniu powrót do Kigali i zwiedzanie miasta. Odwiedzimy miejsce pamięci ofiar ludobójstwa Nyamata Genocide Memorial, upamiętniające śmierć ponad 800 tys. Rwandyjczyków głównie z plemienia Tutsi, zabitych w 1994 roku. Po obiedzie transfer na lotnisko Kanombe i wylot do domu.

Czy Uganda i Rwanda skradły Wasze serca? Zapraszamy na inne wyprawy do Afryki z Rek Teavel Adventure. Szczególnie polecamy Afrykę z 4 krajami.

Uganda i Rwanda 2024: “The Best of Africa”

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Madagaskar i wyspa Nosy Be: 2024/2025

$2495 13 dni 10-07-2024 10-09-2025

Kapsztad 2024/2025: miasto słońca i wina

$1995 9 dni 09-02-2024 09-01-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 135