Uganda i Rwanda 2024: “The Best of Africa”

14 dni
01-15-2024 07-23-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2995

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Śniadania.
 • Lunch w drodze.
 • Opieka polskiego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opieka lokalnych przewodników.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Murchison Falls.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Kibale.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Królowej Elżbiety.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Bwindi.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Wulkanów.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Akagera.
 • Opłata za lokalnego przewodnika w Parku Narodowym Akagera.
 • Rejs statkiem po rzece Akagera.
 • Rejs statkiem po Kanale Kazinga.
 • Relaks w gorących źródłach Kiwa Heritage.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej.
 • Zezwolenia (permitu) na tropienie goryli.
 • Zezwolenia (permitu) na tropienie szympansów.
 • Kosztu rejsu łodzią po Jeziorze Kivu.
 • Opłat wizowych do Ugandy
 • Opłat wizowych do Rwandy.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Uganda oczarowała młodego Winstona Churchilla, który określał ją jako „bajkę” i „wspaniały nowy świat”. Nic dziwnego, skoro oferuje bliskie spotkanie z gorylami, zachwyt nad owianymi gęstą mgłą szczytami górskimi oraz skąpaną w słońcu sawannę pełną dzikich zwierząt. Dorównuje jej Rwanda, nazywana “krainą tysiąca wzgórz”. Słynna jest dzięki dziewiczym terenom, dzikiej przyrody oraz doskonałym warunkom pod uprawę kawy.

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Safari

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Lot do Entebbe

Przelot do Entebbe na największe w Ugandzie lotnisko, zarówno cywilne jak i wojskowe.  Miasto to było siedzibą rządu Protektoratu Ugandy zanim państwo uzyskało niepodległość w 1962 roku. Także tutaj znajduje się State House – biuro i siedziba prezydenta Ugandy.

Uganda

2.dzień

Jezioro Wiktorii

Po przylocie do Entebbe czeka nas transfer do Airport Link Guest House. Od dziś Uganda zaczyna witać nas swoim pieknem. Po lunchu i odpoczynku pospacerujemy po ogrodach botanicznych Entebbe.

Następnie przejedziemy nad Jezioro Wiktorii – największe jezioro Afryki. Będzie okazja, żeby napić się tutejszej kawy lub skosztować specjalnego piwa. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

3.dzień

Nyabyeya, Masindi, Park Narodowy Wodospadu Murchison

Dzisiaj udamy się w kierunku Masindi do jednego z obozów w Ugandzie. Po drodze odwiedzimy Cmentarz Uchodźców Polskich w Nyabyeya, gdzie znajdują się 44 groby Polaków deportowanych po wybuchu II Wojny Światowej na Syberię.

Po lunchu udamy się w drogę do Parku Narodowego Wodospadu Murchison. Wybierzemy się na szlak wiodący na szczyt wodospadu, skąd będziemy obserwować przepiękną okolicę i panoramę Nilu Wiktorii. Następnie przejazd do Tilenga Lodge na nocleg.

4.dzień

Safari

Po wczesnym śniadaniu udamy się na safari, aby zobaczyć afrykańską Wielką Piątkę:  lwa, nosorożca, lamparta, słonia i bawoła. Po safari przejazd do miasta Fort Portal, w którego pobliżu wznosi się pasmo górskie Ruwenzori. Nocleg w hotelu Westend.

5.dzień

Park Narodowy Kibale

Po śniadaniu przejedziemy do Parku Narodowego Kibale. Spotkać tu można przeróżne gatunki małp. Naszym zadaniem będzie wytropienie zagrożonego wyginięciem gatunku szympansa.

Następnie powrócimy do Fortu Portal na obiad oraz przejedziemy do miasta Kasese. Nocleg w hotelu TJ Global.

6.dzień

Bugoye

Po śniadaniu udamy się do wioski  Bugoye, gdzie poznamy lokalną społeczność, specjalizującą się w prowadzeniu niewielkich upraw kawy.

Po obiedzie odbędziemy wizytę w lokalnej szkole i sierocińcu. Po południu zabierzemy stroje kąpielowe i udamy się do Kiwa Heritage. Są to gorące źródła znane ze swoich leczniczych mocy. Będziemy pływać i rozkoszować się ich naturalnym pięknem tego miejsca. Powrót do hotelu na kolację.

7.dzień

Park Narodowy Królowej Elżbiety, Rejs po Kanale Kazinga

Po wczesnym śniadaniu przejedziemy do Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Po safari przejedziemy do Tembo Lodge, skąd udamy się w rejs statkiem po Kanale Kazinga.

Po rejsie powrót do hotelu. Następnie wieczorne safari po okolicy oraz kolacja. Powrót do Tembo Lodge na nocleg.

8.dzień

Park Narodowy Bwindi

Po śniadaniu przejedziemy do Parku Narodowego Bwindi. Pod okiem wyspecjalizowanych przewodników udamy się tropami goryli.

Następnie przejedziemy do schroniska Ruhondeza lub Trekkers Terven na kolację i nocleg.

9.dzień

Park Narodowy Bwindi, Jezioro Bunyonyi

Po śniadaniu spotkanie informacyjne z lokalnym przewodnikiem, który wprowadzi nas w tajniki życia tych niesamowitych zwierząt oraz zasady bezpieczeństwa.  Żeby nie było wątpliwości: chodzi o ich bezpieczeństwo, nie nasze!

Zaopatrzeni w lunch na wynos wybierzemy się na największą atrakcję tego wyjazdu – spotkanie z górskimi gorylami w ich naturalnym środowisku. Możliwość obserwacji i fotografowania budzi emocje i jest prawdziwym przeżyciem. Po zakończeniu wyprawy przejazd nad Jezioro Bunyonyi. Nocleg w Bunyonyi Overland Camp.

10.dzień

Rwanda

Po wczesnej pobudce i śniadaniu opuścimy Ugandę i udajemy się do Rwandy. Przejedziemy do Musanze Kinigi Ruhengeri. Po krótkim odpoczynku po podróży udamy się na spacer po okolicy, a następnie na kolację.

11.dzień

Park Narodowy Wulkanów, Gisenyi

Po śniadaniu udajemy się do Parku Narodowego Wulkanów położonego przy granicy z Demokratyczną Republiką Konga, na północy Rwandy.

Poszukamy bardzo rzadkiego, chronionego gatunku małpy “Gelden Monkey”, występującego jedynie na terenie czterech parków narodowych w Afryce Środkowej. Po tych fotograficznych łowach przejazd do Gisenyi nad Jeziorem Kivu. Zameldowanie i nocleg w hotelu Paradis Malahide.

12.dzień

Rejs po Jeziorze Kivu

Po wczesnym śniadaniu transfer do portu, skąd zaopatrzeni w lunch, udamy się w rejs statkiem po Jeziorze Kivu.

Po powrocie na brzeg przejazd do największego miasta i jednocześnie stolicy Rwandy – Kigali. Po drodze zatrzymamy się na obiad.

13.dzień

Rejs po rzece Akagera

Wczesna pobudka. Po otrzymaniu śniadania i lunchu na wynos udamy się do Parku Narodowego Akagera. Czeka nas dziś poranne safari, podczas którego  będziemy obserwować żyrafy, zebry, lwy, bawoły, lamparty, słonie i wiele innych zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Po przejażdżce zjemy lunch w hotelu, a następnie udamy się w rejs statkiem po rzece Akagera. Po powrocie na brzeg przejazd do usytułowanego tuż za granicami parku Akagera Transit Lodge na nocleg.

14.dzień

Wylot z lotniska Kanombe

Po śniadaniu powrót do Kigali i zwiedzanie miasta. Odwiedzimy miejsce pamięci ofiar ludobójstwa Nyamata Genocide Memorial, upamiętniające śmierć ponad 800 tys. Rwandyjczyków głównie z plemienia Tutsi, zabitych w 1994 roku. Po obiedzie transfer na lotnisko Kanombe i wylot do domu.

Czy Uganda i Rwanda skradły Wasze serca? Zapraszamy na inne wyprawy do Afryki z Rek Teavel Adventure. Szczególnie polecamy Afrykę z 4 krajami.

Uganda i Rwanda 2024: “The Best of Africa”

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).