Wyspa Robinsona Crusoe 2025

8 dni
02-04-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3995

Cena zawiera

  • Zakwaterowanie w lodge w pokojach 2-osobowych.
  • Transport na całej trasie wyjazdu.
  • Transfer z/na lotnisko.
  • Śniadania.
  • Koalcje 12,3,4,6 dnia.
  • Opiekę polskiego przewodnika na całej tarsie wyjazdu.

Cena nie zawiera

  • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
  • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
  • Ubezpieczenia turytycznegi zalecane z opcją poszerzoną o uprawianie sportów wysokiego ryzyka.

Dawniej znana jako Juan Fernandez po hiszpańskim kapitanie, który wylądował tu w XVI wieku, wyspa Robinsona Crusoe to największa wyspa w chilijskim archipelagu Juan Fernandez, która znajduje się około 650 kilometrów na zachód od Ameryki Południowej na południowym Pacyfiku.

Jaskinie

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot do Santiago de Chile

Naszą podróż rozpoczniemy od odprawy paszportowo – bagażowej i lotu do Santiago de Chile.

2.dzień

Santiago de Chile

Po przylocie do Santiago de Chile czeka nas transfer do hotelu. Następnie czas wolny.

3.dzień

Wyspa Robinsona Crusoe

Już zaledwie kilka godzin i Wyspa Robisona Crusoe stanie przed nami otworem. Po śniadaniu czeka nas lot prywatnym charterem (samolot na 8 pasażerów) na wyspę.

Po przylocie rozpoczniemy 45 minutowy rejs łodzią do naszej Pacifico Eco Lodge. Około 14-15 zameldujemy się w Lodge gdzie czekał będzie na nas powitalny posiłek. Tego dnia wybierzemy się na spacer po mieście. Zobaczymy m.in. jaskinie patriotów, Fort Santa Barbara i ślady po kulach SMS Drezno (1908). Wieczorem kolacja w Lodge.

Wyspa Robinsona Crusoe

4.dzień

Wyspa Robinsona Crusoe

Po śniadaniu  wsiądziemy do łodzi i udamy się na poszukiwanie homarów.  Będziemy obserwować, jak są one pozyskiwane. Następnie ich degustacja oraz obserwacja koloni fok futerkowych.

Później popłyniemy na wysepkę Juanango, aby zobaczyć ptaki morskie i paprocie na jej klifach. Udamy się też do zatoki Tres Puntas, aby obserwować zachowanie kolonii lwów morskich.

Po południu udamy się na spacer na punkt widokowy Sal Si Puedes, aby móc podziwiać  zatokę Puerto Inglés. Naszym oczom ukaże się pełny widok na zatokę i miejsce, w którym znajduje się jaskinia Robinsona Crusoe.

Powrót do Lodge na kolację.

5.dzień

Wyspa Robinsona Crusoe

Po śniadaniu udamy się w stronę podnóża góry El Yunque.  Zobaczymy tu wiele endemicznych roślin oraz kolibra Juan Fernández. Znajdziemy tutaj przytulne miejsce, w którym zorganizujemy piknik.

Zrobimy Asado Campestre z endemicznego gatunku Dorsza Juana Fernándeza i wyspiarskich specjalności kulinarnych. O 15:30 wrócimy do do naszej Lodge. Wieczorem kolacja.

6.dzień

Wyspa Robinsona Crusoe

Dzisiaj wyruszymy na punkt widokowy Aleksandra Selkirka, który był rozbitkiem przez 4 lata i 4 miesiące i którym inspirowana była słynna powieść Robinson Crusoe.

Podczas tego spaceru będziemy obserwować unikalne panoramiczne widoki i rodzimą endemiczną florę oraz kolibra Juan Fernández. Trasa jest średniej trudności. Powrót do Lodge około 13.

7.dzień

Wyspa Robinsona Crusoe

Dzisiaj wyruszymy na Wzgórze Strażnicze Cerro Centinela, aby obserwować pierwszą radiostację morską. Będziemy mieli pełny widok na zatokę Cumberland i wzgórze El Yunque.

Następnie udamy się na leśną górę LUMA, gdzie urządzimy piknik i odpoczniemy przy dźwiękach natury. Będziemy mieli niepowtarzalny widok na Ocean Spokojny i zatokę Puerto Ingles. Następnie udajemy się do lodge.

Wieczorem czeka nas  pokaz kulinarny, podczas którego gotuje się LOBSTER PEROL (rodzaj zapiekanki z homara).

8.dzień

Santiago de Chile

Dziś powrócimy do Santiago de Chile i udamy się na wypoczynem do hotelu.

9.dzień

Wylot z Santiago de Chile

Mamy nadzieję, że wyspa Robinsoan Crusoe zrobiła na Was wrażenie. Po pożeganiu z grupą i locie do domów pozostaje nam tylko zaplanować kolejna wyprawę z Rek Travel Adventure. A może tym razem Falklandy?

Wyspa Robinsona Crusoe 2024

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Peru Express 2024

$1795 8 dni 09-21-2024
Wyprawa na Aconcagua

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi

$5195 19 dni 01-08-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024/2025

$4150 8 dni 11-18-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 132