Wyspy Galapagos 2024. Wyjazd dla młodzieży

11 dni
11-19-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2595

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach 4*, w pokojach 2-osobowych typu standard.
 • Śniadania.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Obsługę lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika.
 • Opiekę polskiego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu biletów na trasie Quito-Galapagos.
 • Biletów wstępu do atrakcji wymienionych w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Wyspy Galapagos to archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym. Tylko cztery z nich są zamieszkałe przez ludzi, natomiast reszta stanowi park narodowy. Galapagos to niezwykłe miejsce ze względu na występującą tu faunę. Miejsce to zachwyciło m.in. Karola Darwina, który właśnie tutaj stworzył teorię ewolucji…


Plan podróży

1.dzień

Lot do Quito

Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do Quito. Stolica Ekwadoru znana jest z najlepiej zachowanego centrum historycznego w Ameryce Południowej. 

Wyspy Galapagos

2.dzień

Wyspa Baltra

Po śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko i przelot na wyspę Baltra, a potem przejazd na wyspę Santa Cruz.

Tego dnia udamy się także do stacji badawczej imienia Darwina, gdzie zobaczymy olbrzymie żółwie oraz zagrożone wyginięciem legwany galapagoskie.

Podczas zwiedzania będziemy mieć możliwość zaobserwowania ważących nawet ćwierć tony i mierzących półtora metra długości olbrzymów.

3.dzień

Wyspa Santa Cruz

Dzisiejszy dzień spędzimy zwiedzając najpopularniejszą wśród turystów wyspę archipelagu – Santa Cruz. Wyspa słynie z gigantycznych żółwi słoniowych i flamingów.

Odwiedzimy rezerwat El Chato, gdzie spotkamy przedstawicieli tych gigantycznych gadów. Odwiedzimy też targ rybny, gdzie zobaczymy lwy morskie, które z wątpliwą gracją „proszą” o jedzenie.

Santa Cruz słynie z pięknych piaszczystych plaż oraz lawowych tuneli. My taksówką wodną dopłyniemy do German Beach. Pospacerujemy wyznaczoną ścieżką, mijając wszechobecne, wygrzewające się w słońcu iguany morskie. Po kilkuminutowym spacerze dotrzemy do Las Grietas – pęknięcia skalnego, tworzącego urokliwy zakątek do pływania i nurkowania.

Tego samego dnia zwiedzimy również Zatokę Tortuga z wygrzewającymi się w słońcu morskimi legwanami. Po południu będziemy mieć czas wolny, który można zakończyć wieczornym spacerem po molo.

4.dzień

Wyspa Seymour

Po śniadaniu czeka nas transfer do portu i rejs na wyspę Seymour. Wyspa ta słynie z przepięknych tras trekkingowych. Podczas wycieczki będziemy obserwować tutejszą faunę.

Zobaczymy m.in. zielone żółwie morskie, iguany lądowe i morskie, populację głuptaków niebieskonogich, mew widłosternych, czy jedną z największych populacji fregat.

Przy odrobinie szczęścia uda się nam też zobaczyć słynne żarłacze galapagoskie. Do hotelu wrócimy około 5:00 po południu. Resztę dnia będziemy mieć czas wolny.

5.dzień

Wyspa Bartolome

Wyspy Galapagos to nie tylko białe plaże i krystalicznie czysta woda, ale także wulkany. Po śniadaniu wyruszymy na jedną z wysp skalistych archipelagu – Bartolome. To właśnie na tej niewielkiej wyspie znajduje się najbardziej malowniczy i najczęściej fotografowany punkt „zaczarowanych wysp” – skała Pinnacle Rock.

Udamy się na szczyt Bartolome, gdzie będziemy mogli obejrzeć panoramę wyspy. Spędzimy czas podziwiając surowy, marsjański krajobraz wyspy i żyjącą tu kolonię pingwinów równikowych, a potem wrócimy na wyspę Santa Cruz.

6.dzień

Wyspa Isabela

Po śniadaniu porannym promem przepłyniemy na Wyspę Isabela – największą wyspę archipelagu. Na miejscu przekonamy się, że wulkaniczna, na pozór mało gościnna wyspa stała się domem dla wielu unikalnych gatunków roślin i zwierząt. Odwiedzimy też Centro de Crianza Arnaldo Tupiza – rezerwat żółwi.

Po południu udamy się na spacer do Laguny Puerta del Jeli, by popatrzeć na flamingi w ich naturalnym środowisku. Pospacerujemy po plaży między wylegującymi się na niej iguanami. Po powrocie do hotelu i kolacji czas wolny.

7.dzień

Wyspa Santa Cruz

Ten dzień upłynie nam na relaksie na przepięknej wyspie Santa Cruz. Będziemy korzystać z dostępnych atrakcji takich jak wycieczki rowerowe i kayaking.

8.dzień

Wyspa San Cristobal

Dzisiejszy dzień spędzimy na najdalej na wschód wysuniętej wyspie archipelagu – San Cristobal. Wyspa słynie z przepięknych plaż na których wylegują się lwy morskie. Jest to też doskonałe miejsce do uprawiania snorkelingu.

Następnie udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Quito. Pierwsze kroki skierujemy do kompleksu muzealnego Środka Świata – Mitad del Mundo, gdzie będziemy mieli wyjątkową okazję, żeby znaleźć się na obydwu półkulach jednocześnie – jedną stopą na południowej, drugą – na północnej.

Kolejną atrakcją tego dnia będzie przejazd kolejką gondolową TeleferiQo. Jest to jeden z najwyższych wyciągów świata.  Po dotarciu do górnej stacji położonej w puncie widokowym Cruz Loma udamy się na krótki spacer po okolicy.

Kolejnym naszym celem będzie muzeum Świątyni Słońca, gdzie poznamy tajniki użycia miejscowych roślin i minerałów do celów leczniczych i aromaterapii. Spróbujemy też herbatki z koki i poznamy twórczość znanego malarza ekwadorskiego – Ortega Maila, założyciela muzeum.

9.dzień

Quito

Dzisiaj będziemy zwiedzać Quito. Rozpoczniemy od Plaza Grande, gdzie zobaczymy pałac Carandolet – dzisiejszą siedzibę prezydenta Ekwadoru oraz katedrę i pałac biskupi.

Następnie przejdziemy się ulicą Siedmiu Krzyży, wstępując do przepięknego kościoła jezuitów – Iglesia de la Campañia i kościoła św. Franciszka. Późnym popołudniem trafimy na wzgórze El Panecillo.

Wieczorem spróbujemy lokalnej kuchni w jednej z małych restauracji rozrzuconych po centrum, po czym udamy się na nocleg do hotelu.

10.dzień

Quito, Papallacta Hot Pools

Po śniadaniu udamy się do miejscowości Papallacta słynącej z gorących źródeł geotermalnych. Droga z Quito prowadzić nas będzie przez surowe górskie krajobrazy.

Papallacta leży na wysokości 3300 m n.p.m. i pomimo niewielkich rozmiarów ma wiele do zaoferowania. Oprócz gorących źródeł i szlaków turystycznych jest tam wiele znakomitych restauracji oferujących dania lokalnej kuchni. Wieczorem powrócimy do Quito.

11.dzień

Wylot z Quito

Po śniadaniu ruszymy w drogę powrotną, licząc na to, że wspomnienia Wyspy Galapagos umilą nam codzienne życie po powrocie.

Zapraszamy na kolejne wyprawy z Rek Travel Adventure, na przykład do Kostaryki.

Wyspy Galapagos 2024. Wyjazd dla młodzieży

WULKAN PICHINCHA

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi

$5195 19 dni 01-16-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024

Pantanal 2024/2025: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024 06-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 120