Birma 2024/2025: centrum azjatyckiej mocy

9 dni
11-06-2024 11-05-2025
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1980

Cena zawiera

 •  Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Rejs łodzią po Jeziorze Inle.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Koszt biletu lotniczego Yangon – Mandalay.
 • Koszt biletu lotniczego Inle Lake – Yangon.
 • Zwiedzanie Yangonu.
 • Zwiedzanie Mandalay.
 • Zwiedzanie Bagan.
 • Bilet wstępu do świątyni Ananda.
 • Rejs po Jeziorze Inle.
 • Wizyta w fabryce cygar.
 • Wizyta w Scott Market.
 • Opłaty rządowe.

Cena nie zawiera

 •  Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Opłat wizowych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Birma (Myanmar) to jedno z najbardziej fascynujących krajów południowo – wschodniej Azji. Można tu zobaczyć zabytki kultury buddyjskiej, górskie krajobrazy oraz przyjrzeć się życiu tutejszych mieszkańców. Wyprawa na Birmę stanie się niezwykłym i egzotycznym przeżyciem dla każdego, który zdecyduje się tu znaleźć i dołączyć do Rek Travel Adventure.

 

 


Plan podróży

1.dzień

Lot do Yangon

Naszą podróż zaczynamy od odprawy paszportowo-bagażowej oraz lotu do Yangon – miasta, w którym mieszają się złote pagody, angielska architektura kolonialna i nowoczesność.

Birma

2.dzień

Yangon

Po przylocie do Yangonu i krótkim odpoczynku w hotelu udamy się do centrum miasta. Pospacerujemy po ulicach pełnych historycznych budynków z urzekającymi kolonialnymi fasadami, niespotykanymi nigdzie indziej w Azji. Zobaczymy m.in. Strand Hotel, Mahabandoola Garden, Pomnik Niepodleglości oraz Chauk Htat Kyi – 70 metrowy posąg Buddy.

Zatrzymamy się, aby przyjrzeć się jednej z najbardziej popularnych atrakcji w Yangon – Karaweik Hall (Królewska Barka). Udamy się również do jednej z najstarszej na świecie Shwedagon Pagody, stanowiącej bardzo ważny pomnik buddyzmu.

Naszą wędrówkę wynagrodzi nam przepiękny zachód słońca oglądany ze Shwedagon Pagody.

3.dzień

Yangon - Mandalay

Po śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko i przelot do Mandalay – dawnej królewskiej stolicy Birmy. Jest to jedno z najstarszych miast w Birmie, a zarazem ważne centrum duchowe i kulturowe. Zobaczymy Mahamundi – pagodę,w której znajduje się najbardziej czczony wizerunek Buddy.

Następnie odwiedzimy lokalne warsztaty/pracownie rzemieślnicze, wytwarzające płatki złota, gobeliny czy rzeźby w marmurze. Wiele z technik tworzenia pochodzi od czasów, kiedy jeszcze istniał dwór królewski.

Po południu zwiedzimy jedyny zachowany budynek z XIX wieku – klasztor Gold Palace. Następnie zobaczymy Kuthodaw Pagodę, znaną jako “największą księgę buddyzmu” Przystaniemy na dłuższą chwilę na 200-letnim moście zbudowanym przez Mayor U-Bein, aby podziwiać zachód słońca.

4.dzień

Mandalay - Bagan

Po śniadaniu spędzimy ostatnie chwile w Mandalay, by następnie udać się do Bagan. Po drodze zwiedzimy pobliskie lokalne wioski. Bagan zachwyci nas dużą ilością świątyń, z których każda to istny majstersztyk.

5.dzień

BAGAN

Dzisiaj udamy się odwiedzić lokalny rynek, aby zapoznać się z tutejszą atmosferą targową. Podczas wizyty w lokalnej wiosce przyjrzymy się mieszkańcom Myanmaru i ich sposobowi życia.

Po południu odwiedzimy jeden z zakładów lakierniczych, aby zobaczyć produkcję tutejszych arcydzieł. Następnie pojedziemy do świątyni Ananda – najpiękniejszego arcydzieła architektonicznego Baganu.

6.dzień

Bagan

Dzisiaj przyjrzymy się życiu tutejszych mieszkańców, odwiedzając wioski  mieszkańców w okolicach Bagan. Po południu przejazd na molo, gdzie czeka nas prywatna łódź rzeczna. Właśnie na niej będziemy podziwiać zachód słońca i zachwycać się lokalną scenerią.

7.dzień

Bagan - Jezioro Inle

Dzisiaj udamy się w podróż samochodem z Bagan do Heho. Podczas 6-godzinnej jazdy zobaczymy przepiękną scenerię. Czas umili nam postój w lokalnej wiosce. Po dotarciu do Jeziora Inle czeka na rejs po tym fascynującym jeziorze.

8.dzień

Jezioro Inle

Dzisiaj czeka nas całodniowa wycieczka łodzią po Jeziorze Inle. Odwiedzimy pagodę Phaung Daw Oo – święte miejsce południowego stanu Shan. Po drodze będziemy podziwiać lokalne wyroby z krosna, jedwabiu, a także te związane z kowalstwem.

Zwiedzanie Jeziora Inle to nie tylko przebywanie na wodzie i zachwyt nad widokami, ale także odkrywanie Shan i wioski Intha nad brzegiem jeziora. Będziemy podziwać pływające ogrody, interesujące domy oraz klasztory stojąace na palach jeziora. Czeka nas także wizyta w wiosce Napman i odwiedziny w loklanej fabryce cygar.

9.dzień

Jezioro Inle - Heho - Yangon

Po transferze i przylocie do Yangon odwiedzimy 75-letni Scott Market, gdzie można znaleźć wiele birmańskich pamiątek oraz zobaczyć wpływy innych kultur w regionie. Podczas wycieczki zobaczymy, jak przeplatają się ze sobą różne miejsca kultu religijnego, takie jak: Katedra Najświętszej Marii Panny z 1899 r. oraz buddyjskie zabytki Sule Paya i ponad 100-letnia Synagoga Yangon. Będzie okazja spotkać się z Powiernikiem Synagogi i dowiedzieć się, jak wygląda życie mniejszości żydowskiej w krainie Pagód.

Dzień zakończymy wizytą w Little India i Chinatown, gdzie sprzedawcy powitają nas prezentując swoje produkty.

10.dzień

Wylot z Yangon

Po śniadaniu czas na odpoczynek aż do transferu na lotnisko, skąd czeka nas powrót do domów i planowanie kolejnych wyjazdów z Rek Travel Adventure.

 

Birma

Zapraszamy do zwiedzania innych kierunków w Azji z Rek Travel Adventure: Korei Południowej, Tajlandii, itp.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Góra Fuji (3776 m) i szlak Nakasendo – Japonia 2024/2025

$3790 11 dni 08-27-2024 07-17-2024 06-26-2025 08-21-2025

Paradise Philippines 2024/2025

$2250 11 dni 09-24-2024 04-07-2025

Himalaje: Wyprawa na Mera Peak w Nepalu 2024/2025

$2690 19 dni 10-04-2024 10-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 131