Jordania perta wycieczka

Jordania 2024: haszymidzkie królestwo

9 dni
01-24-2024 04-16-2024 09-17-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1595

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Noclegi w namiotach beduińskich.
 • Transport na całej trasie wycieczki,
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opieke przewodników lokalnych.
 • Bilet wstępu na wycieczkę “Amman by night”
 • Zwiedzanie Cytadeli w Ammanie.
 • Bilet wstępu na Górę Nebo.
 • Bilet wstępu do Petry.
 • Zwiedzanie Jerash.
 • Wycieczka jeepami do pustyni Wadi Rum.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Zwyczajowych napiwków i wzdatków natury osobistej.
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Jordania kusi wspaniałym krajobrazem, fascynującą historią i kulturą. Punktem obowiązkowym wycieczki jest starożytne miasto wykute w skale – Petra oraz pustynia Wadi Rum. Warto również zobaczyć tętniącą życiem stolicę kraju – Amman.

 

 


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Ammanu

Naszą przygodę z Jordanią rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i wylot do Ammanu – stolicy Jordanii.

2.dzień

Jordania: zwiedzanie czas zacząć

Po przylocie do Ammanu transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku czeka nas nasze pierwsze spotkanie z kulturą Jordanii –  wycieczka „Amman by Night”. 

3.dzień

Amman - Jerash

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Cytadeli – jednego z najważniejszych zabytków Ammanu. Zobaczymy  Świątynię Herkulesa oraz Meczet Króla Abdullaha.

Następnie udamy się do Jerash – miasta założonego najprawdopodobniej przez Aleksandra Wielkiego w IV wieku p.n.e. Przez całą jego długość prowadzi pokryta brukiem główna ulica z ciągnącym się wzdłuż niej łańcuchem majestatycznych kolumn i zabudowań. Na terenie stanowiska archeologicznego zachowały się także ruiny kościołów chrześcijańskich. Powrót na nocleg do Ammanu.

4.dzień

Madaba - Góra Nebo - Petra by Night

Po śniadaniu ruszymy w kierunku Madaby – chrześcijańskiego miasta w Jordanii, gdzie obok meczetów stoją kościoły i cerkwie. Następnie wjedziemy na górę Nebo, ze szczytu której Bóg ukazał Mojżeszowi Ziemię Obiecaną, czyli całą dolinę Jordanu od Morza Martwego do Jerozolimy.  

Po południu udamy drogą przez żwirowo-piaskową pustynię aż do Petry. Na miejscu weźmiemy udział w wieczornym spektaklu światła i dźwięku, który przeniesie nas w czasie 2 tysiące lat wstecz. Noc spędzimy w okolicy Wadi Musa – miasta żyjącego i rozrastającego się dzięki turystom zmierzającym do Petry.

5.dzień

Petra

Dzisiaj odwiedzimy jeden z 7 cudów świata, a mianowicie Petrę. Jordania z dumą chwali się tym cudem natury. W celu jej zobaczenia będziemy podążać drogą przez wąwóz Al-Siq, która sama w sobie stanowi swoisty festiwal kolorów.  

Zwiedzimy zabytki wykute w skale. Będzie też czas na samodzielne odkrywanie skalnego miasta. Fani filmu „Indiana Jones i ostatnia krucjata” odnajdą się niczym w scenie wejścia do świątyni, w której znajdował się Święty Graal. Właśnie tu była ona bowiem nakręcona.

6.dzień

Mała Petra- Wadi Rum

Po śniadaniu przejedziemy do Małej Petry, stanowiącej przedmieścia właściwej Petry. Zwiedzanie zaczniemy od spaceru piaszczystym dnem kanionu i skończymy wizyta w największej budowli Małej Petry – świątyni, której wejście zdobią wysokie kolumny.

Jordania to rownież pustynie. Kolejny punkt tego dnia to przejazd jeepami do Wadi Rum – pustyni przez wielu uważanej za najpiękniejszą na świecie. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszą się tutaj dwie atrakcje: wspinaczka skałkowa po dość trudnych ścianach oraz biwakowanie „pod gwiazdami”.  Dzień zakończy zachód słońca na pustyni, a noc spędzimy w beduińskich namiotach.

7.dzień

Akaba- Relaks nad Morzem Czerwonym

Po śniadaniu udamy się nad Morze Czerwone do jedynego portu morskiego Jordanii – Akaby. Czeka na nas turkusowa woda, złocisty piasek i góry schodzące wprost do morza. Zatoka Akaba to również miejsce, które zachwyca egzotycznym krajobrazem oraz wspaniałymi zabytkami starożytnego świata.

8.dzień

Betania - Morze Martwe

Po śniadaniu udamy się nad rzekę Jordan. Odwiedzimy Miejsce Chrztu Jezusa Chrystusa. W tym dniu będziemy też mieli okazję zaznać uroków Morza Martwego. Jordania słynie z tych miejsc na całym świecie.

Następnie udamy się na jedną z plaż. Będzie możliwość kąpieli w najniższym punkcie na świecie. Wody i błoto z Morza Martwego słyną ze swych leczniczych właściwości i dlatego wykorzystamy wszystkie jego dobrodziejstwa. Nocleg nad morzem.

9.dzień

Wylot Z Ammanu

Dzisiaj kończy się nasza przygoda z Jordanią. Po transferze na lotnisko pożegnamy się z grupa i udamy do domów, aby wspominać czas spędzony w cieniu zaskakującej Petry i zadać sobie pytanie, czy Jordania skradła nasze serca?

Odkryj z Rek Travel Adventure także podróż do Egiptu.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).