Meksyk 2024: Dia de los Muertos

11 dni
10-29-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1995

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania wliczone w dobę hotelową.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Opłaty podatkowe.
 • Zwiedzanie zgodne z programem.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia z wyjątkiem wymienionego w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Meksyk w okresie Halloween to słynne święto Dia las Muertos. Kolorowe przebrania, wszechobecne kościotrupy i czaszki to przepiękne obchody w całym Meksyku…

Kultura i historia

Pielgrzymka

Plaże


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Mexico City

Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej. 

Meksyk

2.dzień

Mexico City

Meksykańską przygodę rozpoczynamy od przejazdu na Plac Główny miasta Zocalo. Zobaczymy tu barokową Katedrę Metropolitańską z figurą Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II. Następnie udamy się na punkt widokowy, skąd zobaczymy ruiny świątyni azteckiej Templo Mayor.

Zobaczymy też Pałac Narodowy, Plac Trzech Kultur. Następnie przejedziemy do Xochimilco, tak zwanego Miasta Kwiatów.

 Po południu udział w paradzie zmarłych w centrum miasta. Setki artystów przebranych za zmarłych, katriny lub trzymając kukły kościotrupów, przemierzają centrum miasta w takt wesołej muzyki. Obchody Dnia Zmarłych w Meksyku, ze względu na niepowtarzalną atmosferę, znalazły się na liście UNESCO.

3.dzień

Taxco, Cuernavaca

Dzisiaj zwiedzimy Taxco. Po drodze zatrzymamy się w Cuernavaca. W trakcie spaceru po „Mieście Wiecznej Wiosny” zwiedzimy szesnastowieczną Katedrę i niegdysiejszą rezydencję Hernana Corteza. Przystaniemy w lokalnym warsztacie rzemieślniczym, by podpatrzeć proces produkcji i obróbki srebra. Obejrzymy powstające tu wyroby oraz skosztujemy miejscowego drinka „Berta”.

 Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

4.dzień

Acapulco

Garbatymi taksówkami będziemy przejeżdżać wąskimi ulicami miasta i podziwiać nietypową architekturę. Białe domy z czerwonymi dachami, oplecione bujną roślinnością robią niebywałe wrażenie. Wizytę zakończymy na placu głównym gdzie mieści się zabytkowy kościół Santa Prisca.

Następnie przejedziemy do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny, który można wykorzystać na przykład na podziwianie zachodzącego w oceanie słońca.

5.dzień

Acapulco

W tym dniu stawiamy na odpoczynek i rekreację. Dla chętnych możliwość spędzenia przedpołudnia na plaży w Acapulco.

 Następnie rejs wzdłuż Zatoki św. Łucji. Podróż odbywa się w takt melodii granej na żywo. Można potańczyć, nauczyć się salsy i skosztować lokalnych trunków.

Wieczorem przejedziemy na Quebradę podziwiać meksykański zachód słońca. La Quebrada to widowisko warte czasu, jaki się mu poświęca. Nie można być w Acapulco i nie zobaczyć tego pokazu.

6.dzień

Puebla

Po śniadaniu przejedziemy do Puebli, gdzie obejrzymy budowle sakralne w stylu baroku indiańskiego. Wejdziemy na piramidę w Cholula i zwiedzimy mieszczący się tam Kościół Najświętszej Marii Panny Dobrej Rady.

W tym dniu zobaczymy ponadto Katedrę oraz Kaplicę Różańcową w Kościele Santo Domingo. Piękny i bogato zdobiony kościół św. Dominika to największa atrakcja Puebli, która skrywa liczne skarby.

Wieczór umilimy sobie spacerem po „Słodkiej Uliczce”, kosztując lokalnych łakoci. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu.

7.dzień

Teotihuacan

Przejazd do Teotihuacan, dawnego centrum ceremonialno-administracyjnego Indian Teotihuacanos i największego, prekolumbijskiego miasta Mezoameryki.

Będąc tam zobaczymy Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca, Pałac Ptaka – Motyla oraz Piramidę Pierzastego Węża.

 Wieczór spędzimy degustując tequilę i poznając proces obróbki obsydianu, świętego kamienia, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem oraz szlachetnymi kamieniami. Powrót do hotelu. Nocleg.

8.dzień

Mexico City

Dziś odwiedzimy miejsce objawień i zobaczymy Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe – najważniejsze sanktuarium maryjne w Meksyku i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc kultu chrześcijańskiego na świecie.

 Zanim wrócimy do hotelu na nocleg będziemy mieli okazję uczestniczyć w jedynych w swoim rodzaju obchodach meksykańskiego Święta Zmarłych – Dia de los Muertos. W tym dniu wszyscy Meksykanie ciszą się i świętują na grobach zmarłych członków swoich rodzin. Powszechne jest przebieranie się za szkielety oraz spożywanie specjalnie przygotowanych na ten cel potraw.

W strojach uczestników organizowanych w tym dniu parad i wystroju grobów dominuje często kolor pomarańczowy symbolizujący w kulturze Meksyki śmierć.

9.dzień

Cancun, Chichen Itza

Poranny lot do Cancun i przejazd do Chichen Itza. To prekolumbijskie miasto Majów, mimo że na przestrzeni wieków opustoszało, do dziś przypomina o potędze populacji mieszkającej w tym miejscu na przełomie X i XI wieku.

 Najcenniejszym zabytkiem, jaki zobaczymy jest świątynia Kukulkana. Zwiedzimy także zasługujące na szczególną uwagę: Świątynię Wojownika, Tzompantli, obserwatorium astronomiczne El Caracol, największe w Ameryce Środkowej boisko do obrzędowej gry w pelotę oraz tzw. Świętą Studnię, gdzie kiedyś składane były ofiary z ludzi ku czci boga deszczu.

Od tego punktu wywodzi się też nazwa kompleksu Chichén Itza oznaczającego „u wylotu studni Itza”. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

10.dzień

Cancun, Tulum

Po śniadaniu przejazd do miasta Tulum. Szare ruiny w zestawieniu z turkusem wód Morza Karaibskiego sprawią, że historyczny skarb po Majach oszałamia nie tylko miłośników historii. Na terenie kompleksu góruje tzw. ”El Castillo”.

Po zwiedzaniu starożytnego miasta udamy się do jednej z niezliczonych cenot – naturalnych studni usytuowanych w wapiennych jaskiniach lub grotach.

Dla chętnych możliwość orzeźwiającej kąpieli w krystalicznych, słodkich wodach. Po południu przelot do Mexico City. Zakwaterowanie i nocleg.

11.dzień

Wylot z Mexico City

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko, odprawa i przelot do Chicago.

Jeśli Meksyk się Wam sposobał, zapraszamy na inne wyprawy z Rek Travel Adventure. Moze tym razem do Indii?

Meksyk 2024: Dia de los Muertos

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi

$5195 19 dni 01-16-2025 11-27-2025 01-22-2026

Joga w Patagonii 2024

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024

Pantanal 2024/2025: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024 06-02-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 120