Archipelag Wysp Żółwich Galapagos, Quito, Gorące Źródła Papallacta: wyjazd dla młodzieży

11 dni
11-19-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena $2595

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach 4*, w pokojach 2-osobowych typu standard.
 • Śniadania.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Obsługę lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika.
 • Opiekę polskiego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu biletów na trasie Quito – Galapagos.
 • Biletów wstępu do atrakcji wymienionych w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia zdrowotnego.

Wyspy Galapagos to archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym. Tylko cztery z nich są zamieszkałe przez ludzi, natomiast reszta stanowi park narodowy. Galapagos to niezwykłe miejsce ze względu na występującą tu faunę. Miejsce to zachwyciło m.in. Karola Darwina, który właśnie tutaj stworzył teorię ewolucji…


Plan podróży

1.dzień

Lot do Quito

Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do Quito. Stolica Ekwadoru znana jest z najlepiej zachowanego centrum historycznego w Ameryce Południowej. Stąd miasto zostało wpisane w 1978 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

2.dzień

Wyspa Baltra - Wypa Santa Cruz

Po śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko i przelot na wyspę Baltra, a potem przejazd na wyspę Santa Cruz.

Po krótkim odpoczynku wyruszymy, by podziwiać żółwie giganty w ich naturalnym środowisku. Tego dnia udamy się także do stacji badawczej imienia Darwina, gdzie zobaczymy olbrzymie żółwie oraz zagrożone wyginięciem legwany galapagoskie.

Przyjrzymy się pracy stacji propagującej ochronę fauny i flory archipelagu. Podczas zwiedzania będziemy mieć możliwość zaobserwowania ważących nawet ćwierć tony i mierzących półtora metra długości olbrzymów. Dzięki opiece pracowników centrum zarówno stuletnie, jak również młodociane osobniki dożywają wieku i rozmiaru pozwalających im przeżyć na wolności.

3.dzień

Wyspa Santa Cruz

Dzisiejszy dzień spędzimy zwiedzając najpopularniejszą wśród turystów wyspę archipelagu –  Santa Cruz. Wyspa słynie z gigantycznych żółwi słoniowych i flamingów.

Odwiedzimy rezerwat El Chato, gdzie spotkamy przedstawicieli tych gigantycznych gadów. Odwiedzimy też targ rybny, gdzie zobaczymy lwy morskie, które z wątpliwą gracją „proszą” o jedzenie. Kłócące się i dziobiące zwierzęta to spektakl lepszy niż niejedno widowisko teatralne. Stojące cały dzień przy sprzedawcach zwierzęta, spacerujące ulicami pelikany czy wylegujące się na bulwarach i pomostach lwy morskie to widok, którego z pewnością nie zobaczymy na ulicach naszych miast.

Santa Cruz słynie z pięknych piaszczystych plaż oraz lawowych tuneli. My taksówką wodną dopłyniemy do German Beach. Pospacerujemy wyznaczoną ścieżką, mijając wszechobecne, wygrzewające się w słońcu iguany morskie. Po kilkuminutowym spacerze dotrzemy do Las Grietas – pęknięcia skalnego, tworzącego urokliwy zakątek do pływania i nurkowania.

Tego samego dnia zwiedzimy również Zatokę Tortuga z wygrzewającymi się w słońcu morskimi legwanami. Po południu będziemy mieć czas wolny, który można zakończyć wieczornym spacerem po molo. W blasku księżyca podziwiać tu można pływające płaszczki i rekiny.

 

4.dzień

Wyspa Seymour

Po śniadaniu czeka nas transfer do portu i rejs na wyspę Seymour. Wyspa ta słynie z przepięknych tras trekkingowych. Podczas wycieczki będziemy obserwować tutejszą faunę. Zobaczymy m.in. zielone żółwie morskie, iguany lądowe i morskie, populację głuptaków niebieskonogich, mew widłosternych, czy jedną z największych populacji fregat. To raj dla ornitologów, ale też laików i pasjonatów lubiących kontakt z przyrodą.  Przy odrobinie szczęścia uda się nam też zobaczyć słynne żarłacze galapagoskie. Do hotelu wrócimy około 5:00 po południu. Resztę dnia będziemy mieć czas wolny.

5.dzień

Wyspa Bartolome

Wyspy Galapagos to nie tylko białe plaże i krystalicznie czysta woda, ale także wulkany. Po śniadaniu wyruszymy na jedną z wysp skalistych archipelagu – Bartolome. To właśnie na tej niewielkiej wyspie znajduje się najbardziej malowniczy i najczęściej fotografowany punkt „zaczarowanych wysp” – skała Pinnacle Rock. Miejsce powstałe na skutek schłodzenia magmy wodą morską jest wizytówką wyspy. Udamy się na szczyt Bartolome, gdzie będziemy mogli obejrzeć panoramę wyspy. Spędzimy czas podziwiając surowy, marsjański krajobraz wyspy i żyjącą tu kolonię pingwinów równikowych, a potem wrócimy na wyspę Santa Cruz.

6.dzień

Wyspa Isabela

Po śniadaniu porannym promem przepłyniemy na Wyspę Isabela – największą wyspę archipelagu. Na miejscu przekonamy się, że wulkaniczna, na pozór mało gościnna wyspa stała się domem dla wielu unikalnych gatunków roślin i zwierząt. Zobaczymy tu nie tylko lasy namorzynowe, ale też licznych przedstawicieli fauny archipelagu: pingwiny, kormorany, legwany morskie, żółwie słoniowe, pelikany i głuptaki. Odwiedzimy też Centro de Crianza Arnaldo Tupiza – rezerwat żółwi.

Po południu udamy się na spacer do Laguny Puerta del Jeli, by popatrzeć na flamingi w ich naturalnym środowisku. Pospacerujemy po plaży między wylegującymi się na niej iguanami. Po powrocie do hotelu i kolacji czas wolny.

7.dzień

Wyspa Santa Cruz

Ten dzień upłynie nam na relaksie na przepięknej wyspie Santa Cruz. Będziemy korzystać z dostępnych atrakcji takich jak wycieczki rowerowe i kayaking.

8.dzień

Wyspa San Cristobal - Quito

Dzisiejszy dzień spędzimy na najdalej na wschód wysuniętej wyspie archipelagu – San Cristobal. Wyspa słynie z przepięknych plaż na których wylegują się lwy morskie. Jest to też doskonałe miejsce do uprawiania snorkelingu.

Następnie udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Quito. Pierwsze kroki skierujemy do kompleksu muzealnego Środka Świata – Mitad del Mundo, gdzie będziemy mieli wyjątkową okazję, żeby znaleźć się na obydwu półkulach jednocześnie – jedną stopą na południowej, drugą – na północnej.

Kolejną atrakcją tego dnia będzie przejazd kolejką gondolową TeleferiQo. Jest to jeden z najwyższych wyciągów świata. W ciągu niespełna 20 minut dostaniemy się na wysokość prawie 4 tysięcy metrów n.p.m. Po dotarciu do górnej stacji położonej w puncie widokowym Cruz Loma udamy się na krótki spacer po okolicy. Kolejnym naszym celem będzie muzeum Świątyni Słońca, gdzie poznamy tajniki użycia miejscowych roślin i minerałów do celów leczniczych i aromaterapii. Spróbujemy też herbatki z koki i poznamy twórczość znanego malarza ekwadorskiego – Ortega Maila, założyciela muzeum.

9.dzień

Quito

Dzisiejsze zwiedzanie miasta zaczniemy od jego historycznego centrum, które w 1978 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest uznawane za najlepiej zachowany tego typu kompleks w Ameryce Łacińskiej.

Zwiedzanie rozpoczniemy od Plaza Grande, gdzie zobaczymy pałac Carandolet – dzisiejszą siedzibę prezydenta Ekwadoru oraz katedrę i pałac biskupi. Następnie przejdziemy się ulicą Siedmiu Krzyży, wstępując do przepięknego kościoła jezuitów – Iglesia de la Campañia i kościoła św. Franciszka. Późnym popołudniem trafimy na wzgórze El Panecillo, skąd roztacza się piękny widok na całe miasto.

Wieczorem spróbujemy lokalnej kuchni w jednej z małych restauracji rozrzuconych po centrum, po czym udamy się na nocleg do hotelu.

10.dzień

Quito - Papallacta Hot Pools

Po śniadaniu udamy się do miejscowości Papallacta słynącej z gorących źródeł geotermalnych. Droga z Quito prowadzić nas będzie przez surowe górskie krajobrazy. Papallacta leży na wysokości 3300 m n.p.m. i pomimo niewielkich rozmiarów ma wiele do zaoferowania. Oprócz gorących źródeł i szlaków turystycznych jest tam wiele znakomitych restauracji oferujących dania lokalnej kuchni. Wieczorem powrócimy do Quito.

11.dzień

Wylot z Quito

Mówi się, że każda wyprawa do Ameryki Południowej to okazja do naładowania akumulatorów, które dają energię na długo po powrocie do domu. Z tą myślą zaraz po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną, licząc na to, że wspomnienia widoków i emocji, które towarzyszyły nam podczas podróży umilą nam codzienne życie. W ciągu dnia czeka nas jeszcze pożegnalny lunch (koszt dodatkowy), a potem transfer na lotnisko w Quito i wylot do domu.

WULKAN PICHINCHA

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Patagonia: yoga retreat

$4150 8 dni 09-30-2024 11-18-2024

Pantanal 2024: zielone serce Brazylii

$1950 10 dni 06-02-2024

Patagonia 2024: motocykle czekają

$5380 11 dni 03-09-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 110